Ухвала від 19.12.2018 по справі П/811/249/18

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

19 грудня 2018 року м. Кропивницький Справа № П/811/249/18

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сагуна А.В., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника позивача щодо встановлення судового контролю, витребування звіту про виконання судового рішення, а також накладення штрафу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 29 березня 2018 року по справі № П/811/249/18 вирішено:

- адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 25050, 25018, код НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул. Соборна, буд.7а, м. Кропивницький, 25009, код ЄДРПОУ 20632802) задовольнити частково;

- визнати бездіяльність Головного Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", протиправною;

- зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області №5969 від 11 травня 2017 року, починаючи з 01 січня 2016 року;

- в задоволені інших позовних вимог відмовити.

Також, вирішено присудити на користь ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (ЄДРПОУ 20632802) у розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири грн. 80 коп.).

15 серпня 2018 року розглянуто заяву державного виконавця про зміну способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі справа № П/811/249/18.

Зазначеною ухвалою суду встановлено, що постановою головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Борисенко Л.П. у виконавчому провадженні ВП№56471882 від 24.05.2018 року відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа №П/811/249/18 про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області провести здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01.01.2016 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів їх сімей" №900 від 23.12.2015 р., статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, згідно наданої довідка про грошове забезпечення від 11.05.2017 року №5969 для перерахунку пенсій, з урахуваннях грошового забезпечення поліцейських та зобов'язано боржника виконати рішення суду протягом 10 робочих днів.

Між тим, боржник це рішення виконав не повністю, повідомивши відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області листом від 06.06.2018 року №10787/08-02, в якому вказав, що на виконання вищезазначеного судового рішення головним управлінням проведено розрахунок пенсії гр. ОСОБА_1 та нараховано доплату в сумі 79908,93 грн. урахуванням раніше виплачених сум за період з 01.01.2018 року по 31.03.2018 року. Доплату в сумі 15284,65 грн. за період з 01.01.2018 року по 31.03.2018 року перераховано на поточний рахунок в АТ "Ощадбанк" платіжним дорученням №3018 від 04.04.2018 року. Статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначено, що пенсії підлягають перерахунку в зв'язку з підвищенням відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах передбачених Кабінетом Міністрів України. На виконання статті 63 Закону Кабінетом Міністрів України 21 лютого 2018 рику прийнято постанову №103, якою визначено, зокрема, умови і порядок проведення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського. Відповідно до п. 3 Постанови № 103, сума перерахованих пенсій для виплати за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року обчислюється станом на 1 січня 2018 року та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:

-з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 % різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого пункту 3 Постанови № 103, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року;

-з 01.01.2020 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 % різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого вищезазначеного пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Таким чином, доплату до пенсії за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року ОСОБА_1 буде здійснено на умовах та в порядку, визначеному Постановою №103.

Цією, ж ухвалою суду відмовлено у задоволенні заяви старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Борисенко Л.П. про зміну способу і порядку виконання рішення по справі №П/811/249/18 (а.с. 83).

Позивач отримав зазначену ухвалу суду 20.08.2018 (а.с. 89).

Таким чином, згідно зазначеної ухвали суду від 15 серпня 2018 року, позивач знав, що йому доплату до пенсії за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року буде здійснено на умовах та в порядку, визначеному Постановою №103.

Зазначена ухвала не оскаржувалась та є чинною.

17.12.2018 позивачем до суду надано клопотання у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, в якому просить:

- встановити судовий контроль за виконанням рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 29.03.2018 року у адміністративній справі № П/811/249/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;

- витребувати від Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області звіт про виконання судового рішення з встановленням найкоротшого строку;

- в разі негативного звіту і в тому числі з посиланням на постанову Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року накласти штраф на керівника Головного управління Пенсійного фонду України.

Клопотання вмотивоване тим, що незважаючи на Рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 29.03.2018 року у адміністративній справі № П/811/249/18 , яким частково задоволені позовні вимоги ОСОБА_1, ГУ ПФУ в області заявнику та ДВС повідомило про відмову у виплаті йому пенсійної заборгованості з 01.12.2015 року по 31.12.2017 року, пославшись на постанову Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.

Статтею 382 КАС України встановлено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі, суд може під час прийняття рішення у справі.

Такий контроль здійснюється судом шляхом зобов'язання надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання рішення, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.

У разі звернення позивача із заявою про зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення після прийняття постанови у справі суд ухвалою відмовляє у задоволенні такої заяви (абз. 6 Листа Вищого адміністративного суду України від 09.01.2013 р. № 28/12/13-13 "Щодо зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення").

Таким чином, оскільки судом у рішенні початково не було зобов'язано відповідача подати звіт про його виконання, відсутні підстави для задоволення клопотання позивача щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення.

Крім того, судом раніше вже зазначалось, що згідно ухвали суду від 15 серпня 2018 року, позивач знав, що йому доплату до пенсії за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року буде здійснено на умовах та в порядку, визначеному Постановою №103. Зазначену ухвалу суду отримав 20.08.2018, не оскаржив її, а тому фактично погодився з її висновками.

З огляду на те, що вимоги, в яких позивач просить:

- витребувати від Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області звіт про виконання судового рішення з встановленням найкоротшого строку;

- в разі негативного звіту і в тому числі з посиланням на постанову Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року накласти штраф на керівника Головного управління Пенсійного фонду України, є похідними від первісної вимоги щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 29.03.2018 року в задоволенні якої відмовлено, а тому і в задоволенні зазначених вимог необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст. 248, 256, 294, 295, 297, 382 КАС України, -

УХВАЛИВ:

В задоволені клопотання позивача щодо встановлення судового контролю, витребування звіту про виконання судового рішення, а також накладення штрафу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги у строки, встановлені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України та з урахуванням пункту 15.5 Перехідних положень цього кодексу.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду А.В. Сагун