Ухвала від 18.12.2018 по справі 320/5450/18

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позову без розгляду

18 грудня 2018 року Справа № 320/5450/18

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши у м. Києві у порядку письмового провадження матеріали адміністративної справи за позовом Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-будівельна компанія "МРІЯ" про стягнення адміністративно-господарських санкцій,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Київське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-будівельна компанія "МРІЯ" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені у розмірі 48 533,93 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем, в порушення статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", у 2017 році не виконано норматив по створенню робочих місць та не забезпечено працевлаштування однієї особи, якій встановлена інвалідність. У зв'язку з чим позивач, враховуючи приписи статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", визначив відповідачеві суму адміністративно-господарських санкцій та пені у розмірі 48 533,93 грн.

Відповідач проти позову заперечував, свої мотиви висловив у заяві-клопотанні, у якому зазначив, що обставини, викладені у позовній заяві не відповідають фактичним обставинам справи, оскільки з документів, які надаються відповідачем, убачається, що протягом 2017 року "Виробничо-будівельна компанія "МРІЯ" забезпечила роботою громадянина ОСОБА_1, який відповідно пенсійного посвідчення є інвалідом 3 групи.

Ухвалою суду від 18.10.2018 відкрито спрощене позовне провадження в даній адміністративній справі.

У судове засідання, призначене на 17.12.2018, сторони, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, не з'явились. Разом з цим, матеріали справи місять заяви учасників справи про подальший розгляд справи без їх участі.

Враховуючи вищенаведене, керуючись статтею 194 КАС України, суд перейшов у письмове провадження.

Дослідивши обставини справи та проаналізувавши докази, які містяться у її матеріалах, суд дійшов висновку про те, що дана позовна заява підлягає залишенню без розгляду, беручи до уваги наступне.

Як убачається з матеріалів справи, позовна заява ґрунтується на висновку позивача про те, що відповідач, на виконання вимог статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", був зобов'язаний самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції за одне робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю до 15.04.2018.

Відповідно до частини четвертої статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів Україні» адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями у т.ч. підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього закону.

Тобто, саме з 16 квітня 2018 року у позивача виникло право на стягнення несплачених підприємством самостійно сум у судовому порядку. Така позиція закріплена постановою Верховного Суду України від 21.02.2011 у справі № 21-9а11, та підтримана висновками Верховного Суду у постановах від 06.02.2018 по справі №811/2242/15, від 21.02.2018 у справі №813/1897/17.

Згідно абзацу другого частини другої статті 122 КАС України, для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.

Отже, враховуючи вказані приписи, право позивача на звернення до суду вичерпалось 16.07.2018, - зі спливом тримісячного строку. У той же час, Київське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до суду 16.10.2018, а відтак, з пропущенням строків звернення до адміністративного суду.

Частиною третьою статті 123 КАС України, встановлено, що якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Підсумовуючи вищенаведене, беручи до уваги ті обставини, що позивач звернувся до суду 16.10.2018 без пояснення причин пропуску строку звернення до суду, очевидно не вважаючи його пропущеним, при цьому не звертався до суду із клопотанням про поновлення строку, суд дійшов висновку про залишення позову без розгляду.

Відповідно до частини четвертої статті 240 КАС України, особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Керуючись статтями 240, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-будівельна компанія "МРІЯ" про стягнення адміністративно-господарських санкцій - залишити без розгляду.

Копію ухвали надіслати (видати) учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Лисенко В.І.