Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про залишення позовної заяви без руху
20 грудня 2018 р. Справа №200/14463/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Шинкарьова І.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -
19 грудня 2018 року, позивач ОСОБА_1, звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради, в якому просить суд:
- Визнати дії відповідача Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської Ради (адреса: вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 23, м. Краматорськ, Донецька область, 84334, код юридичної особи: 25953617) щодо зняття надміру виплачених бюджетних коштів з особових рахунків ОСОБА_1 (ІПН: НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) на підприємствах-надавачах житлово-комунальних послуг - протиправними.
Зобов'язати відповідача Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської Ради (адреса: вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 23, м. Краматорськ, Донецька область, 84334, код юридичної особи: 25953617) повернути грошові кошти в сумі 27 084 (двадцять сім тисяч вісімдесят чотири) гривні 52 коп. на особові рахунки ОСОБА_1, як отримувача субсидії, на підприємствах-виробниках/виконавцях житлово-комунальних послуг, а саме в: АТ «ДТЕК Донецькі електромережі», «КАТП 052810», КЕШ «Краматорський водоканал», Краматорське «УГГ», ТОВ «Краматорськтеплоенерго», ТОВ «Крамбудресурс».
Стягнути з Відповідача за рахунок бюджетних асигнувань Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської Ради (адреса: вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 23, м.Краматорськ, Донецька область, 84334, код юридичної особи: 25953617) на користь держави судовий збір.
Також, просила суд звільнити від сплати судового збору.
Відповідно до ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано, зокрема, фізичною особою встановлюється ставка судового збору у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Суд зазначає, що положеннями ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.8 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" позивач звільняється від сплати судового збору якщо розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Дослідивши клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору, суд вважає, що позивачем не додано до позовної заяви достатніх доказів скрутного матеріального становища, зокрема: довідки із органів Державної фіскальної служби, в підтвердження того, що пенсійне забезпечення є єдиним джерелом доходів.
Крім того, Відповідно до п. 3 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються ціна позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб'єкта владних повноважень.
В порушення визначеної норми позивачем не зазначено ціну позову.
Згідно, ч.2 ст.106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Відповідно до ч.1 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.2 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом надання до суду доказів на підтвердження скрутного матеріального становища позивача, що перешкоджає сплаті судового збору; належним чином оформленого адміністративного позову у двох екземплярах із зазначенням ціни позову.
Керуючись, ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу строку для усунення недоліків шляхом надання до суду доказів на підтвердження скрутного матеріального становища позивача, що перешкоджає сплаті судового збору; належним чином оформленого адміністративного позову у двох екземплярах із зазначенням ціни позову.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала оскарженню не підлягає та відповідно до частини 2 ст. 256 КАСУ набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Шинкарьова І.В.