Рішення від 11.12.2018 по справі 240/4748/18

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 грудня 2018 року м. Житомир

справа № 240/4748/18

категорія 10.2.4

Житомирський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Горовенко А.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії,-

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови у перерахунку і виплаті пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум щомісячної додаткової грошової винагороди згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, додаткових премій, винагороди за безпосередню участь в АТО, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов"язкове державне соціальне страхування за період з вересня 2015 року по серпень 2017 року, відповідно до довідки військової частини НОМЕР_1 від 15.08.2018 №2095/10/195-1;

- зобов"язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату, призначеної пенсії за період з 02.09.2017, з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначена пенсія, фактично отриманих сум щомісячної додаткової грошової винагороди згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, додаткових премій, винагороди за безпосередню участь в АТО, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов"язкове державне соціальне страхування за період з вересня 2015 року по серпень 2017 року, відповідно до довідки військової частини НОМЕР_1 від 15.08.2018 №2095/10/195-1.

В обґрунтування позову зазначає, що з 02.09.2017 перебуває на пенсійному обліку та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», проте при призначенні пенсії відповідачем не були враховані додаткові види грошового забезпечення а саме: матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, грошова допомога на оздоровлення, додаткова премія, винагорода за участь в АТО, з яких сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов"язкове соціальне страхування. На звернення про здійснення перерахунку пенсії, з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум щомісячної додаткової грошової винагороди, 19.09.2018 отримав відмову відповідача.

Відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 09.10.2018 провадження у справі відкрито. Справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвала про відкриття провадження була направлена позивачу та відповідачу за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, вказана ухвала отримана відповідачем 12.10.2018, про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача у поштовому повідомленні про вручення поштового відправлення.

Відповідач у строк, встановлений ч.1 ст.261 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), зазначений в ухвалі про відкриття провадження надіслав до суду відзив на позовну заяву від 26 жовтня 2018 року за вхідним №21234/18.

У відзиві на позовну заяву просить відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог, посилаючись на їх необґрунтованість та зазначає, що позовні вимоги про включення для обчислення пенсії сум грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, додаткових премій, винагороди за безпосередню участь в АТО за період з 02.09.2018 по 30.09.2018 слід залишити без розгляду. Зазначає, що згідно з положеннями ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" для визначення розміру пенсії окрім щомісячних премій та відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентної надбавки за вислугу років до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення враховуються лише щомісячні надбавки, доплати, підвищення, а не щомісячні винагороди, а також допомоги, компенсації, індексації та інші одноразові види грошового забезпечення.

Також зазначив, що відповідно до висновків Конституційного Суду України, викладених у рішенні від 13 травня 2015 року у справі №4рп/2015, до додаткових видів грошового забезпечення належать лише надбавки, доплати, підвищення.

З урахуванням зазначеного просить відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог у зв"язку з безпідставністю і необґрунтованістю.

Відповідно до ухвали суду від 06.11.2018 справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 20.11.2018.

20 листопада 2018 року від представника відповідача надійшло клопотання про зупинення провадження у справі (вх.№22757/18).

В обґрунтування заявленого клопотання зазначає, що 26.06.2018 ухвалою Верховного Суду у справі №522/2738/17, адміністративну справу за касаційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області передано на розгляд Великої палати Верховного Суду. За переконанням представника відповідача предметом розгляду у справі №522/2738/17 є подібні правовідносини, а саме врахування інших видів грошового забезпечення.

Відповідно до протокольної ухвали суду від 20.11.2018 оголошена перерва до 11.12.2018, у зв"язку з неявкою в судове засідання позивача та направлення позивачу клопотання відповідача про зупинення провадження у справі.

11 грудня 2018 року до суду прибули представник позивача та представник відповідача проте перед початком судового засідання, через канцелярію суду подали клопотання від 11.12.2018 про розгляд справи у порядку письмового провадження за вх.№24263/18 та вх.№24262/18, відповідно.

Зважаючи на подані представниками сторін клопотання та керуючись приписами ч.9 ст.205 та ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України), суд перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження.

Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складене у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України, з урахуванням положень ст.258 КАС України - не пізніше закінчення строків розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Згідно з ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Щодо заявленого представником відповідача клопотання про зупинення провадження у справі від 20.11.2018, суд зазначає наступне.

Пунктом 5 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд має право зупинити провадження у справі в разі, зокрема, перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.

Водночас, як стаття 236 Кодексу адміністративного судочинства України, так і стаття 291 Кодексу адміністративного судочинства України передбачають право суду, а не обов'язок зупинити провадження у справі в разі розгляду справи Великою палатою Верховного Суду.

Дослідивши матеріали справи та доводи клопотання, суд приходить до висновку про відсутність обставин, що унеможливлюють об'єктивний розгляд даної справи до набрання законної сили рішенням Великої палати Верховного Суду у справі №522/2738/17, а тому у задоволенні клопотання слід відмовити.

Суд, розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, зазначає наступне.

Судом встановлено, що відповідно до витягу з наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 01.09.2017 №52, виданого на підставі наказу Командувача військ оперативного командування «Південь» від 09.08.2017 №123, майора ОСОБА_1 , начальника відділення персоналу 56 окремої мотопіхотної бригади, звільнено з військової служби у запас за пунктом «б» ч.8 ст.26 Закону України «Про військовий обов"язок і військову службу» (за станом здоров"я) та з 01.09.2017 виключено із списків особового складу частини (а.с.17, 18).

З вересня 2017 року позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

04 вересня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, із заявою від 29.08.2018, в якій просив провести перерахунок пенсії з урахуванням додаткових документів - довідки командира військової частини НОМЕР_1 від 15.08.2018 за вих.№2095/10/195-1, яка засвідчує виплату позивачу додаткових видів грошового забезпечення за період з вересня 2015 року по серпень 2017 року, що не були враховані при нарахуванні пенсії, а саме: щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань; грошової допомоги на оздоровлення; одноразової премії; винагороди за участь в АТО (а.с.57-59).

У листі №Л-3977 від 19.09.2018 відповідач повідомив позивача, що відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704 не передбачено включення до додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються для призначення пенсії, сум щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, грошової допомоги на оздоровлення, одноразової премії, винагороди за участь в АТО, оскільки вони не мають систематичного характеру, залежать від певних обставин, їх розмір не є фіксованим, а виплата не є щомісячною (а.с.13-14).

Не погоджуючись з такими доводами відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII (далі - Закон №2262-XII), який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Відповідно до ч.3 ст.43 Закону №2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п.7 Постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" №393 від 17.07.1992 (в редакції, чинній на момент призначення пенсії) пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:

- відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

- щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" 20 грудня 1991 року №2011-XII держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №1294 від 07.11.2007 (в редакції, чинні на момент призначення пенсії) та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженою наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року №260, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 14.07.2008 за № 638/15329, встановлено, що розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).

Частиною першою статті 10-1 Закону №2011-ХІІ встановлено, що військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, надаються щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

В силу приписів підпункту 3 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 (зі змінами та доповненнями) керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання надано право надавати військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.

Правила виплати грошової допомоги на оздоровлення та Правила виплати матеріальної допомоги, наведені у розділі XXX та XXXIII, відповідно, Інструкції.

Згідно зі пунктами 30.1 та 30.3 розд. ХХХ Інструкції особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та набули право на щорічну основну відпустку, один раз на рік надається грошова допомога для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення. Розмір грошової допомоги для оздоровлення визначається виходячи з посадових окладів, окладів за військовими званнями та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою згідно з законодавством України на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

У свою чергу п.п. 33.1, 33.3 розд. XXXIII Інструкції визначено, що особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять службу за контрактом, для вирішення соціально-побутових питань один раз на рік надається матеріальна допомога в розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення. Розмір матеріальної допомоги установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України. До місячного грошового забезпечення, з якого визначається матеріальна допомога, включаються посадові оклади, оклади за військовими званнями та щомісячні додаткові види грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою згідно з законодавством України на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

Отже, зазначені виплати є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які, відповідно до частини другої статті 9 Закону №2011-ХІІ, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

У постанові Верховного суду України від 10 березня 2015 року по справі № 21-70а15 вказано, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Разом з цим, суд ураховує, що Кабінет Міністрів України постановою від 22 вересня 2010 року № 889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Міністерства надзвичайних ситуацій", зі змінами, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року №161, встановив для військовослужбовців Збройних Сил України щомісячний додатковий вид грошового забезпечення - щомісячну додаткову грошову винагороду.

Постійний характер допомоги визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року №161.

За змістом нормативних актів, чинних на момент призначення пенсії позивачу, щомісячна додаткова грошова винагорода носить реальний та постійний характер та відповідає ознакам додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців.

Верховний Суд України в постанові від 20.10.2015 у справі №21-2942а15 дійшов висновку, що щомісячна додаткова грошова винагорода військовослужбовця, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року №889, яку він отримував під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.

З огляду на викладене, зазначені виплати є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини другої статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців та повинні були враховані при визначенні розміру грошового забезпечення для призначення пенсії позивачу, за умови сплати з них єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету" №158 від 04.06.2014, зі змінами внесеними відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій" №24 від 31.01.2015, встановлено грошову винагороду за участь в антитерористичних операціях та бойових діях (далі за текстом - винагорода за участь в АТО).

Зазначена грошова винагорода виплачується військовослужбовцям, які приймають безпосередню участь в антитерористичних операціях з 1 травня 2014 року. Виплата винагороди здійснюється також під час перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я у зв'язку з пораненнями (контузіями, травмами, каліцтвами), отриманими під час участі у зазначених/ операціях і заходах.

Тобто, названа грошова винагорода відноситься до складу грошового забезпечення осіб, які приймають участь в АТО постійно, з часу її запровадження, і має щомісячний характер.

Верховний Суд України у постанові від 10.03.2015 (справа №21-70а15) вказав, що додаткові види грошового забезпечення, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія, лише у разі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з обумовлених виплат.

Відповідно до довідки командира військової частини НОМЕР_1 від 15.08.2018 за вих.№2095/10/195-1 в період з вересня 2015 року по серпень 2017 року ОСОБА_1 нараховано щомісячну додаткову грошову винагороду; матеріальну допомогу; грошову допомогу на оздоровлення; одноразову премію; винагороду за участь в АТО (а.с.56).

Утримання єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги, грошової допомоги на оздоровлення, одноразової премії, винагороди за участь в АТО, які виплачено ОСОБА_1 за період з вересня 2015 року по серпень 2017 року сторонами не оспорюється.

Окрім того відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (з наступними змінами) військовослужбовці є платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з розміру грошове забезпечення, яке ними отримується.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням виплачених за період з вересня 2015 року по серпень 2017 року сум щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги, грошової допомоги на оздоровлення, одноразової премії, винагороди за участь в АТО, оскільки з даних видів грошового забезпечення сплачувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Поряд з цим, суд залишає поза увагою посилання представника відповідача на постанову Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №704 від 30 серпня 2017 року, яка набрала чинності з 01 березня 2018 року, та на постанову Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» №103 від 21.02.2018, яка набрала чинності 24.02.2018, оскільки вони не підлягаю застосуванню при вирішенні спору в даній справі щодо правомірності відмови відповідача у включенні до грошового забезпечення, з якого була нарахована пенсія позивача з 02.09.2017, щомісячної грошової винагороди згідно постанови Кабінету Міністрів України №889 від 22.09.2010, грошової допомоги на оздоровлення, винагороди за участь в АТО, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Щодо часу, з якого позивач має право на перерахунок пенсії, суд зазначає наступне.

Статтею 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV визначено, що перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Спеціальним законодавством, яким врегульовано, зокрема, строк проведення перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХІІ.

Так, згідно з ч.1 ст.51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до ч.2 статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Однак суд звертає увагу позивача, що підставою для звернення позивача про перерахунок його пенсії слугували не зміна чи введення нових додаткових видів грошового забезпечення, а те, що при призначенні йому пенсії за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до довідки про додаткові види грошового забезпечення за період проходження служби не було включено щомісячну додаткову грошову винагороду, матеріальну допомогу, грошову допомогу на оздоровлення, одноразову премію, винагороду за участь в АТО.

Суд зазначає, що позивач звернувся із довідкою командира військової частини НОМЕР_1 від 15.08.2018 за вих.№2095/10/195-1 до відповідача лише у вересні 2018 року.

В даному випадку обставини, які тягнуть за собою зміну розміру пенсії позивача, виникли з моменту звернення позивача до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою про проведення перерахунку призначеної пенсії, з урахуванням довідки командира військової частини НОМЕР_1 від 15.08.2018 за вих.№2095/10/195-1.

Таким чином, позивач має право на проведення перерахунку пенсії саме з 01 жовтня 2018 року.

За приписами ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Розглянувши подані учасниками справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Відповідно до ч.5 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються

Керуючись статтями 6-9, 32, 77, 90, 139, 241-246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд,-

вирішив:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідн. номер НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.Ольжича, буд.7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії,- задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 , врахувавши до складу грошового забезпечення, з якого нараховується пенсія, щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги, грошової допомоги на оздоровлення, одноразової премії, винагороди за участь в АТО, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов"язкове державне соціальне страхування, відповідно до довідки військової частини НОМЕР_1 від 15.08.2018 за вих.№2095/10/195-1.

Зобов"язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , починаючи з 01 жовтня 2018 року, врахувавши до складу грошового забезпечення, з якого нараховується пенсія, щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги, грошової допомоги на оздоровлення, одноразової премії, винагороди за участь в АТО, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов"язкове державне соціальне страхування, відповідно до довідки військової частини НОМЕР_1 від 15.08.2018 за вих.№2095/10/195-1.

У задоволенні решти позовних вимог, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.

Рішення складено у повному обсязі: 11 грудня 2018 року.

Суддя А.В. Горовенко