справа № 1340/5017/18
17 грудня 2018 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М. розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Держпраці у Львівській області до Львівського комунального підприємства «Княже місто» про застосування заходів реагування щодо державного нагляду,
Головне управління Держпраці у Львівській області (далі - ГУ Держпраці у Львівській області) 26.10.2018 звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Львівського комунального підприємства «Княже місто» (далі - ЛКП «Княже місто», відповідач) з вимогою застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до ЛКП «Княже місто», а саме - заборонити експлуатацію пасажирських ліфтів: реєстр. № Л-3188 (по вул. Саксаганського, 11); реєстр. № Л-40 (по вул. Князя Романа, 4); реєстр. № Л-2620 (по вул. Князя Романа, 6); реєстр. №Л-2633 (по вул. Саксаганського, 8); реєстр. № Л-3391 (по вул. Князя Романа, 9); зав. №41230 (по вул. Фредра, 7) до усунення зазначених у позовній заяві порушень. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що під час планової перевірки відповідача встановлено факти порушення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці. Ці порушення створюють загрозу життю та здоров'ю мешканців будинку, а також працівників ЛКП «Княже місто». Відповідно до частини п'ятої статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду, Головне управління Держпраці у Львівській області звернулося до суду з цим позовом.
Представник відповідача в судовому засіданні пояснив, що будинки, в яких функціонують перелічені в позовній заяві ліфти, а також самі ліфти перебувають на балансі ЛКП «Княже місто». Для технічного обслуговування цих ліфтів відповідач уклав договір з ЛКП «Львівсвітло». Відповідач визнає, що описані в акті перевірки та позовній заяві порушення нормативно-правових актів з охорони праці є дійсними, такі не усунуто станом на дату розгляду справи. Повідомив, що метою усунення зафіксованих в акті планової перевірки порушень ЛКП «Княже місто» 07.09.2018 скерувало підряднику лист з вимогою усунути такі, однак станом на дату судового засідання відповіді не отримало. Пояснює цю ситуацію відсутністю належного фінансування робіт з обслуговування ліфтів. Просить у задоволенні позову відмовити.
В судовому засіданні 10.12.2018 суд заслухав пояснення представників сторін, дослідив письмові докази та ухвалив завершити розгляд справи в порядку письмового провадження, постановити рішення суду 17.12.2018.
Суд заслухав пояснення представників сторін, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази та встановив такі фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини:
Наказом начальника ГУ Держпраці у Львівській області від 21.11.2017 № 197-ОД затверджено річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) ГУ Держпраці у Львівській області на 2018 рік, відповідно до якого термін проведення планової перевірки ЛКП «Княже місто» встановлено з 29.05.2018, строком 10 днів (а.с. 17-18).
ГУ Держпраці у Львівській області повідомило ЛКП «Княже місто» про проведення перевірки на предмет дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, про що 03.05.2018 скерувало суб'єкту господарювання повідомлення № 175/3/11-20 про проведення планової перевірки (а.с. 8).
На підставі наказу начальника ГУ Держпраці у Львівській області від 24.05.2018 № 1158-П та направлення на проведення перевірки від 24.05.2018 № 1060 впродовж 4-6 червня 2018 року комісія в складі головних державних інспекторів провела планову перевірку ЛКП «Княже місто» на предмет дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки в ЛКП «Княже місто» (а.с. 9,10), за наслідками якої складено акт перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) № 13/01/199/0572 від 06.06.2018 (далі - акт перевірки від 06.06.2018, а.с. 11-16). В розділі V цього акта зафіксовано перелік з тридцяти чотирьох пунктів виявлених порушень вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. У зв'язку з виявленими порушеннями у тому ж розділі акта перевірки від 06.06.2018 зазначено про необхідність негайного зупинення робіт (експлуатація пасажирських ліфтів реєстр. № Л - 3188 по вул. Саксаганського, 11; реєстр. № Л-40 по вул. Князя Романа, 4; реєстр. №Л-2620 по вул. Князя Романа, 6; реєстр. № Л-2633 по вул. Саксаганського, 8; реєстр. № Л-3391 по вул. Князя Романа, 9; зав.№ 41230 по вул. Фредра, 7. Зміст виявлених порушень, які зазначені в пп. 17, 19, 20, 21, 22, 24 акта перевірки від 06.06.2018 такий:
- п. 17: «не проведено технічні огляди та експертні обстеження пасажирських ліфтів реєстр. № Л-3188, № Л-40, № Л-2620, № Л-2633, № Л - 3391 спеціалізованою організацією після закінчення граничного строку експлуатації, що є порушенням п. 6.1.22, 9.6.1, 9.7.15 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 01.09.2008 № 190;
- п. 19: «не проведено у встановлений термін періодичний технічний огляд ліфта, зав. № 41230, що є порушенням п. 9.4.1 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 01.09.2008 № 190»;
- п. 20: «не працює звукова сигналізація в кабінах ліфтів реєстр. № Л-3188, № Л-40, № Л-2620, № Л-2633, № Л- 3391, зав. № 41230, що є порушенням п.6.6.8 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 01.09.2008 № 190»;
- п. 21: «не забезпечена точність автоматичної зупинки кабіни пасажирського ліфта (зав. № 41230 (2, 3 пов.) в експлуатаційному режимі роботи, що є порушенням п.6.1.12 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 01.09.2008 № 190»;
- п. 22: «на ліфті реєстр. № Л-2633 несправні контакти закриття дверей кабіни, що є порушенням п. 6.6.6. Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 01.09.2008 № 190»;
- п. 24: «на ліфтах реєстр. № Л-2633, Л-3391 зношені шківи обмежувачів швидкості, що є порушенням п. 6.6.4 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 01.09.2008 № 190».
Примірник акта перевірки від 06.06.2018 вручений директору ЛКП «Княже місто», про що останній розписався, зауважень чи заперечень щодо результатів перевірки не висловив.
На підставі статті 39 Закону України «Про охорону праці», статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» 06.06.2018 посадова особа Головного управління Держпраці у Львівській області винісла припис № 13/01/199/0572-0390, яким ЛКМ «Княже місто» встановлено терміни усунення порушень, виявлених під час перевірки.
Оскільки експлуатація пасажирських ліфтів реєстр. № Л - 3188 по вул. Саксаганського, 11; реєстр. № Л-40 по вул. Князя Романа, 4; реєстр. №Л-2620 по вул. Князя Романа, 6; реєстр. № Л-2633 по вул. Саксаганського, 8; реєстр. № Л-3391 по вул. Князя Романа, 9; зав.№ 41230 по вул. Фредра, 7. за виявлених перевіркою обставин створює загрозу здоров'ю і життю людей, що користуються ними, позивач звернувся до суду з позовом про застосування заходів реагування.
Вирішуючи питання про обґрунтованість позовних вимог суд керувався такими нормами права:
Відповідно до частини першої статті 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. В статті 3 Конституції України закріплено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V (далі - Закон № 877-V) державний нагляд (контроль) - державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Згідно з пунктами 1,7 Положення про Державна служба України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 року № 96, Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Пунктом 1 Положення про Головне управління (Управління) Державної служби України з питань праці в області, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України 27.03.2015 № 340 визначено, що Головне управління (Управління) Державної служби України з питань праці в області (далі - Управління Держпраці) є територіальним органом Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується. Серед основних завданнями Управління Держпраці, визначених в 3 Положення, зокрема, є: - реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб; - здійснення державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов'язаної з об'єктами підвищеної небезпеки.
Статтею 4 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII (далі - Закон № 2694-XII) визначено, що державна політика в галузі охорони праці базується, у тому числі, на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
Згідно з статтею 13 Закону № 2694-XII роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. З цією метою роботодавець, зокрема, забезпечує належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом; здійснює контроль за додержанням працівником технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці.
Частиною першою статті 21 Закону № 2694-XII визначено, що виробничі будівлі, споруди, машини, механізми, устаткування, транспортні засоби, що вводяться в дію після будівництва (виготовлення) або реконструкції, капітального ремонту тощо, та технологічні процеси повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.
Згідно з частиною третьою статті 21 Закону № 2694-XII роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов'язань на постачання. Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
Наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 01.09.2008 № 190 затверджено Правила будови і безпечної експлуатації ліфтів (далі - Правила № 190). Ці Правила поширюються на всіх суб'єктів господарювання незалежно від форм власності, які здійснюють виготовлення, монтаж, експлуатацію, ремонт, реконструкцію та модернізацію ліфтів, підйомників та їх складових частин.
Відповідно до пункту 4.1. Правил № 190 експлуатація - це стадія життєвого циклу ліфта чи підйомника, на якому реалізують, підтримують та відновлюють якість виробу. Експлуатація ліфта охоплює етапи введення в експлуатацію за призначенням, зберігання, транспортування, технічне обслуговування, поточний та середній ремонт, припинення експлуатації (утилізація та знищення).
Згідно з пп. 9.2.2. пункту 9.2 розділу 9 Правил № 190 ліфти повинні підлягати технічним оглядам: - первинному (повному); - періодичному (черговому); - позачерговому.
Як визначено в пп. 9.2.3. пункту 9.2 розділу 9 Правил № 190 технічний огляд устаткування проводить спеціалізована організація (крім первинного та позачергового, який проводить уповноважена організація у разі закінчення граничного строку експлуатації, виникнення аварії або пошкодження, спричиненого надзвичайною ситуацією природного або технічного характеру).
Суб'єкт господарювання не пізніше ніж за 5 днів до дати проведення технічного огляду повідомляє про це у письмовій формі спеціалізовану організацію, а про проведення первинного або позачергового технічного огляду у разі закінчення граничного строку експлуатації, виникнення аварії або пошкодження, спричиненого надзвичайною ситуацією природного або технічного характеру, - уповноважену організацію. (пп. 9.2.4. пункту 9.2 розділу 9 Правил № 190).
Як зазначено в пп. 9.3.2. пункту 9.2 розділу 9 Правил № 190 під час огляду ліфта повинно бути перевірено:
- стан устаткування і його кріплень, канатів, ланцюгів, електропроводки, огорожі шахти, огорожі машинного і блочного приміщень, а також відстані і розміри, регламентовані цими Правилами;
- наявність і стан заводських табличок і графічних символів;
- наявність і стан технічної документації;
- наявність дозволу на експлуатацію (технічне обслуговування) і ремонт ліфтів;
- відповідність установлення ліфта установчому кресленню і наявність у ньому і в принциповій електричній схемі записів відповідальної особи про відповідність виконаних монтажних робіт кресленням. Записи повинні бути підписані відповідальною особою.
У пп. 9.4.1. пункту 9.4 розділу 9. визначено, що періодичному (черговому) технічному огляду підлягають ліфти не рідше одного разу на 24 місяці протягом установленого строку служби, якщо інше не встановлено експлуатаційними документами виробника.
Під час періодичного технічного огляду ліфт повинен підлягати огляду, перевірянням в обсязі вимог пункту 9.3.2 цих Правил, крім перевірок, регламентованих пунктом 6.4.23 цих Правил, відстаней і розмірів, які не змінюються в процесі експлуатації ліфта, а також акта на приховані роботи. Перевіряння опору ізоляції повинні бути проведені після закінчення робіт з підготовлення електроустаткування до технічного огляду. Перевіряння елементів заземлення і повного опору петлі "фаза-нуль" повинно бути проведене в термін, установлений ПТЕ (пп. 9.4.1. пункту 9.4 розділу 9).
Після закінчення граничного строку експлуатації ліфта як вітчизняного, так і імпортного виробництва проводиться його експертне обстеження згідно з НПАОП 0.00-6.18-2004 (пп. 6.1.22 пункту 6.1 розділу VI).
Відповідно до пп. 9.6.1. пункту 9.6. розділу VI Правил № 190 експертне обстеження проводиться у разі, зокрема, закінчення граничного строку експлуатації. В інших випадках експертне обстеження устаткування проводять відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці або за ініціативою роботодавця (пп. 9.6.1. пункту 9.6. розділу VI). Введення устаткування в експлуатацію після проведення експертного обстеження здійснюється відповідно до порядку, встановленого у НПАОП 0.00-6.18-2004, організаційно-методичних та експлуатаційних документів (пп. 9.6.3. пункту 9.6. розділу 6).
Правила № 190 містять такі положення:
- точність автоматичної зупинки кабіни ліфта в експлуатаційних режимах роботи не повинна бути вище і нижче поверхової площадки більш ніж на 20 мм; у випадку одночасної роботи дверей кабіни і шахти ця величина може бути збільшена до 35 мм (6.1.12. пункту 6.1 розділу VI);
- підвісна система, компенсація та обмеження швидкості електричних ліфтів повинні відповідати вимогам глави 9 ДСТУ EN 81-1:2003 (пп. 6.6.4. пункту 6.6 розділу VI);
- напрямні, буфери і кінцеві вимикачі повинні відповідати вимогам глави 10 ДСТУ EN 81-1:2003 та ДСТУ EN 81-2:2003 (пп. 6.6.6. пункту 6.6 розділу VI);
- електричне устаткування, пристрої і електропроводка повинні відповідати вимогам глави 13 EN 81-1:2003 та ДСТУ EN 81-2:2003 та мати пристрої безпеки, перелік яких наведений у додатку А ДСТУ EN 81-1:2003 та ДСТУ EN 81-2:2003 (пп. 6.6.8 пункту 6.6. розділу VI);
Підпунктом 9.7.15. пункту 9.7 розділу 9 Правил № 190 визначено, що робота ліфта не дозволяється, якщо: - відсутній паспорт чи відомості про реєстрацію; - не проведено технічний огляд або експертне обстеження ліфта; - закінчився зазначений у паспорті термін роботи ліфта; - не призначено наказом працівників, відповідальних за організацію робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів, за організацію експлуатації та за справний стан ліфтів; - відсутній атестований обслуговуючий персонал (електромеханіки, ліфтери); - не виконані приписи посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці; - знос канатів перевищує встановлені норми; - є тріщини, деформації в металоконструкціях ліфта; - несправні прилади і пристрої безпеки, а також мають місце інші несправності, які впливають на безпечну експлуатацію ліфта.
Відповідно до частини 5 статті 4 Закону № 877-V повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання може бути виключно за рішенням суду. Відповідно до частини 7 статті 7 згаданого Закону орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва, (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства.
Отже, діяльність суб'єкта господарювання може бути тимчасово заборонена (зупинена) на підставі рішення суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.
При прийнятті рішення суд керується такими мотивами:
З огляду на предмет спору у цій судовій справі суд обмежується оцінкою обставин, відображених в пунктах 17, 19, 20, 21, 22, 24 розділу V акта перевірки від 06.06.2018 та не оцінює інших виявлених підчас перевірки порушень.
На балансі ЛКП «Княже місто» перебувають пасажирські ліфти реєстр. № Л - 3188 по вул. Саксаганського, 11; реєстр. № Л-40 по вул. Князя Романа, 4; реєстр. № Л-2620 по вул. Князя Романа, 6; реєстр. № Л-2633 по вул. Саксаганського, 8; реєстр. № Л-3391 по вул. Князя Романа, 9; зав. № 41230 по вул. Фредра, 7. Плановою перевіркою підприємства встановлено, що експлуатація цих ліфтів здійснюється з істотними порушеннями вимог чинних нормативно - правових актів з охорони праці: - після закінчення граничного строку експлуатації цих ліфтів не проведено їх технічний огляд та експертне обстеження, а також не проводиться періодичний технічний огляд; не працює звукова сигналізація та не забезпечена точність автоматичної зупинки; зношені шківи обмежувачів швидкості тощо.
Суд вважає обґрунтованими доводи позивача щодо серйозності допущених порушень, оскільки підпунктом 9.7.15. пункту 9.7 розділу 9 Правил № 190 заборонено експлуатацію ліфтів без проведення їх технічного огляду або експертного обстеження. Суд також враховує, що відповідач з червня 2018 року (п'ять місяців) не вживає заходів для усунення, зафіксованих в акті перевірки від 06.06.2018 порушень та станом на дату розгляду справи не надав суду доказів їх усунення порушень. Відтак, експлуатація цих ліфтів за таких обставин постійно наражає на небезпеку життя осіб, що ними користуються. Суд вважає несуттєвими в контексті предмету спору доводи підприємства про його фінансові проблеми. На переконання суду, незабезпечення ЛКП «Княже місто» належного фінансування підрядника, що здійснює обслуговування ліфтів, не є належним поясненням постійної загрози для життя та здоров'я людей, що користуються цими ліфтами.
Підсумовуючи свої висновки суд дійшов переконання, що подальша експлуатація перелічених у позові ліфтів за встановлених фактичних обставин справи створює об'єктивну загрозу здоров'ю і життю людей і може призвести до тяжких наслідків. Тому суд вважає обґрунтованим звернення контролюючого органу про застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом заборони експлуатації ліфтів на період до усунення порушень, перелічених в пунктах в пунктах 17, 19, 20, 21, 22, 24 розділу V акта перевірки № 13/01/199/0572 від 06.06.2018.
Оскільки позивач у цій справі є суб'єктом владних повноважень та не надав доказів понесення витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, визначених статтею 139 КАС України підстав для стягнення судових витрать з відповідача не встановлено.
Керуючись ст.ст. 19-20, 22, 25-26, 90, 126, 139, 205, 229, 241-246, 250, 251, 255, 295, пп. 15.5 п.15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суд -
адміністративний позов задовольнити повністю.
Заборонити Львівському комунальному підприємству «Княже місто» (79000, Львівська область, місто Львів, вул. Тиха, буд. 5, ідентифікаційний код 20774241) експлуатацію пасажирських ліфтів: реєстр. № Л-3188 по вул. Саксаганського, 11; реєстр. № Л-40 по вул. Князя Романа, 4; реєстр. № Л-2620 по вул. Князя Романа, 6; реєстр. №Л-2633 по вул. Саксаганського, 8; реєстр. № Л-3391 по вул. Князя Романа, 9; зав. № 41230 по вул. Фредра, 7 до усунення порушень, перелічених в пунктах 17, 19, 20, 21, 22, 24 розділу V акта перевірки № 13/01/199/0572 від 06.06.2018.
Судові витрати розподілу не підлягають.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом тридцяти днів з дня його складення. Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який постановив рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Москаль Р.М.