05 грудня 2018 року 17:10Справа № 280/4508/18 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Киселя Р.В., за участю секретаря судового засідання Мащенко Д.В.,
представника позивача Бєлана С.В.,
представника відповідачів Мєхтієвої К.А.
розглянув в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізьке спеціалізовано-монтажне управління» (вул. Південне шосе, буд. 67-А, м. Запоріжжя, 69008) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (пр. Соборний, буд. 166, м. Запоріжжя, 69107) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
26.10.2018 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізьке спеціалізовано-монтажне управління» (далі - позивач або ТОВ «ЗСМУ») до Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - відповідач або ГУ ДФС у Запорізькій області), в якій позивач просить суд: визнати протиправним та скасувати рішення про врахування/неврахування Таблиці даних платника податків від 16.10.2018 №955343/41592432, підписане головою комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ОСОБА_4; зобов'язати відповідача врахувати податку позивачем Таблицю даних платника податків від 12.10.2018 №5.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що 12.10.2018 ТОВ «ЗСМУ» сформувало та направило до ГУ ДФС у Запорізькій області Таблицю даних платника податку №5. За результатами розгляду Таблиці та пояснень відповідачем прийнято рішення про неврахування Таблиці даних платника податків від 16.10.2018 №955343/41592432. На думку позивача, Таблиця даних платника податків від 12.10.2015 №5 неврахована відповідачем з невідомих причин, а саме, не зазначено в чому саме полягає невідповідність Таблиці п.31 та п.35 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про що відповідачем зазначено в рішенні. Таким чином, підстава (причина) неврахування Таблиці даних платника податку від 12.10.2018 №5 побудована на невідомій інформації, є абстрактною, не чіткою та не зрозумілою. В рішенні відсутні посилання на обставини, які послугували підставою для неврахування поданої позивачем Таблиці, що є порушенням вимог зазначеного Порядку. Просить суд задовольнити заявлені вимоги в повному обсязі.
Ухвалою суду від 30 жовтня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі № 280/4508/18, підготовче засідання призначено на 21 листопада 2018 року.
Відповідач позов не визнав, надав суду відзив (вх.№37146 від 19.11.2018) в якому зазначив, що підставами для прийняття рішення від 16.10.2018 №955343/41592432 про відмову в реєстрації Таблиці даних платника податку є те, що Таблиця не відповідає п.31 та п.35 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме: ТОВ «ЗСМУ» в поясненнях до Таблиці не розкрито діяльність по кожному коду згідно з УКТ ЗЕД/ДК 016-2010. Також до Таблиці даних платника податків та пояснень позивачем були додані не всі документи необхідні для опрацювання під час розгляду комісією ДФС питання про врахування Таблиці. Просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Протокольною ухвалою суду від 21.11.2018 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 05.12.2018.
В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені вимоги в повному обсязі, надав суду пояснення, аналогічні викладеним в позовній заяві.
Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечила, з урахуванням обставин викладених у відзиві, просила суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу «Акорд».
У судовому засіданні 05 грудня 2018 року на підставі ст.250 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частину рішення.
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ «ЗСМУ» (код ЄДРПОУ 41592432) зареєстроване в якості юридичної особи 13.09.2017, про що зроблено запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за № 1 103 102 0000 043415. (а.с. 10-13).
Позивач є платником податку на додану вартість, що підтверджується витягом з реєстру платників податку на додану вартість за №1708254500058 (а.с. 14).
Основними видами діяльності позивача є:
Код КВЕД 25.11 Виробництво будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій;
Код КВЕД 42.99 Будівництво інших споруд, н. в. і. у.;
Код КВЕД 43.11 Знесення;
Код КВЕД 43.12 Підготовчі роботи на будівельному майданчику;
Код КВЕД 43.21 Електромонтажні роботи;
Код КВЕД 43.22 Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування;
Код КВЕД 43.29 Інші будівельно-монтажні роботи;
Код КВЕД 43.31 Штукатурні роботи;
Код КВЕД 43.32 Установлення столярних виробів;
Код КВЕД 43.33 Покриття підлоги й облицювання стін;
Код КВЕД 43.34 Малярні роботи та скління;
Код КВЕД 43.39 Інші роботи із завершення будівництва;
Код КВЕД 43.91 Покрівельні роботи;
Код КВЕД 77.32 Надання в оренду будівельних машин і устаткування;
Код КВЕД 77.33 Надання в оренду офісних машин і устаткування, у тому числі комп'ютери;
Код КВЕД 77.39 Надання в оренду інших машин, устаткування та товарів. н. в. і. у.;
Код КВЕД 81.10 Комплексне обслуговування об'єктів;
Код КВЕД 46.72 Оптова торгівля металами та металевими рудами;
Код КВЕД 46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням;
Код КВЕД 49.41 Вантажний автомобільний транспорт;
Код КВЕД 63.99 Надання інших інформаційних послуг, н. в. і. у.;
Код КВЕД 68.10 Купівля та продаж власного нерухомого майна;
Код КВЕД 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна;
Код КВЕД 70.22 Консультування з питань комерційної діяльності й керування;
Код КВЕД 71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах;
Код КВЕД 71.20 Технічні випробування та дослідження;
Код КВЕД 77.11 Надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів;
Код КВЕД 77.12 Надання в оренду вантажних автомобілів;
Код КВЕД 33.12 Ремонт і технічне обслуговування машин і устаткування промислового призначення;
Код КВЕД 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель (основний);
Код КВЕД 42.11 Будівництво доріг і автострад;
Код КВЕД 42.12 Будівництво залізниць і метрополітену;
Код КВЕД 42.21 Будівництво трубопроводів;
Код КВЕД 42.22 Будівництво споруд електропостачання та телекомунікацій (а.с.13).
В процесі здійснення господарської діяльності між ТОВ «ЗСМУ» та ТОВ «Металлургмонтаж-205» укладено договір оренди нежитлового приміщення №02/04/18 від 02.04.2018 та акт приймання передачі в оренду нежитлового приміщення (а.с.47-49).
Також, між позивачем та ТОВ «КОНКОРД - ІНЖИНІРИНГ» укладено: договір оренди №67-18/02 від 01.02.2018 з додатками (а.с. 36-44), договір оренди транспортних засобів №1-7/18 від 01.07.2018 з додатками (а.с. 50-55), договір оренди будівельної техніки №2-7/18 від 01.07.2018 (а.с. 58-61), договір оренди будівельної техніки №3-7/2018 від 01.07.2018 з додатками (а.с. 63-66), договір оренди будівельної техніки №4-7/18 з додатками (а.с. 68-71), договір оренди будівельної техніки №6-7/18 від 01.07.2018 (а.с. 73-75), договір оренди №7-7/18 з додатками (а.с. 77-79). На підтвердження виконання умов договорів сторонами підписані акти приймання-передачі (а.с. 45-46, 56-57, 62, 67, 72, 76, 80).
12 жовтня 2018 року ТОВ «ЗСМУ» сформувало та направило до ГУ ДФС у Запорізькій області Таблицю даних платника податку №5 (а.с. 15-1). Разом з Таблицею даних платника податку на додану вартість - ТОВ «ЗСМУ» були надані пояснення, оформлені листом від 12.10.2018 за №213/02 у яких позивач надав інформацію щодо організаційно-правової форми своєї діяльності, видів економічної діяльності, основних контрагентів, податкової звітності та документів, які були укладені та отримані (складені, маються в наявності) для забезпечення здійснення позивачем своєї діяльності, тощо (а.с. 19-20).
За результатами розгляду зазначеної Таблиці даних платника податку та пояснень, 16.10.2018 комісією відповідача прийнято рішення про врахування/неврахування Таблиці даних платника податку за №955343/41592432 (а.с. 22).
Вказаним рішенням неврахована Таблиця даних платника податку з посиланням на те, що вона «Не відповідає п.31, п.35 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЕРПН, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117».
Не погоджуючись з рішенням комісії відповідача позивач звернувся з даним позовом до суду.
Вирішуючи спір по суті, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктами 16.1.2, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Податковим обов'язком є обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи (пункт 36.1 статті 36 вказаного Кодексу).
Розділ V Податкового кодексу України (статті 180-211) регулює порядок нарахування та сплати податку на додану вартість, визначає платників податку, встановлює порядок реєстрації в якості платників ПДВ, визначає об'єкти оподаткування та розміри ставок податку, операції, які звільнені від оподаткування, а також, правила віднесення сум до складу податкового кредиту.
Подання Таблиці даних платника податку на додану вартість врегульоване Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117 (далі - Порядок №117).
Відповідно до п.29 Порядку №117 платник податку має право подати до ДФС таблицю даних платника податку за встановленою формою згідно з додатком 3.
Згідно з п.30 Порядку №117 у таблиці даних платника податку зазначаються:
види економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010);
коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником податку;
коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010), що постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником податку.
Пунктом 31 Порядку №117 встановлено, що Таблиця даних платника податку подається із поясненням, в якому зазначається діяльність, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податку.
Відповідно до п.34 Порядку 117 у рішенні про неврахування таблиці даних платника податку в обов'язковому порядку зазначається причина такого неврахування.
Відповідно до п.35 Порядку №117 Таблиця даних платника податку враховується ДФС в автоматичному режимі, якщо така таблиця подається:
платниками податку - сільськогосподарськими товаровиробниками, що внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», та/або сільськогосподарськими товаровиробниками, які на 31 грудня 2016 р. застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу (в редакції, що діяла на 31 грудня 2016 р.) та в яких перебувають у власності (право власності / користування) та/або на умовах оренди земельні ділянки, загальна площа яких становить понад 200 гектарів включно станом на 1 січня та які відображені в податковій звітності до 20 лютого поточного року (до 20 лютого поточного року враховується наявність таких ділянок за звітний період попереднього року), та у ній зазначаються коди згідно з УКТЗЕД постачання (виготовлення) таких груп товарів: живі тварини (код згідно з УКТЗЕД 01); риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні (код згідно з УКТЗЕД 03); молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені (код згідно з УКТЗЕД 04); овочі та деякі їстівні коренеплоди і бульби (код згідно з УКТЗЕД 07); їстівні плоди та горіхи; шкірки цитрусових або динь (код згідно з УКТЗЕД 08); зернові культури (код згідно з УКТЗЕД 10); насіння і плоди олійних рослин; інше насіння, плоди та зерна; технічні або лікарські рослини; солома і фураж (код згідно з УКТЗЕД 12);
платниками податку, у яких значення показників D і P, розрахованих у порядку, встановленому пунктом 3 цього Порядку, мають такі розміри: D &?я; 0,02, Р&lт;Рмx1,4 та обсяг постачання товарів/послуг у податкових накладних та/або розрахунках коригування, складених за останні 12 календарних місяців в Реєстрі, зазначених в таблиці даних платника податку, становить більше 25 відсотків загального обсягу операцій з постачання за останні 12 календарних місяців.
Отже, подання Таблиці даних платника податку до органів Державної фіскальної служби є правом платника податку. Така таблиця має бути оформлена у відповідності до встановленої форми, містити вичерпні обов'язкові відомості та подаватися разом із поясненням, в якому зазначається діяльність, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податку. При цьому, у разі неврахування Таблиці, комісія регіонального рівня зобов'язана зазначити причини якими обумовлено рішення про неврахування.
Подана позивачем Таблиця даних платника податку від 12.10.2018 №5 містить наступну інформацію: види економічної діяльності відповідно до КВЕД ДК 009:2010; коди товарів; коди послуг (а.с. 15-17). Разом із Таблицею даних платника податку - ТОВ «ЗСМУ» були надані пояснення від 12.10.2018 за №213/02 з додаванням копій підтверджуючих документів. У Поясненнях позивач надав інформацію щодо організаційно-правової форми своєї діяльності, видів економічної діяльності, податкової та іншої звітності, договорів та документів які були укладені (отримані) та маються в наявності для забезпечення здійснення позивачем своєї діяльності, основних контрагентів, тощо (а.с. 19-20).
Рішенням про врахування/неврахування Таблиці даних платника податків від 16.10.2018 №955343/41592432, вказана таблиця не врахована з посиланням на її не відповідність п. 31, п. 35 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН.
Згідно із пунктом 31 Порядку №117, Таблиця даних платника податку подається із поясненням в якому зазначається діяльність, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податку. Разом із Таблицею ТОВ «ЗСМУ» також було надано пояснення від 12.10.2018 за №213/02 з додаванням копій документів, підтверджуючих викладену в ньому інформацію. Зазначені відомості відповідають вимогам наведеним у п. 31 Порядку №117.
Суд зазначає, що оскаржуване рішення відповідача є необґрунтованим, оскільки не містить інформації в чому саме Таблиця даних позивача не відповідає вимогам п. 31 Порядку №117. Разом з тим, суд зазначає, що бачення представника відповідача про те, яку інформацію повинні містити пояснення, є її особистою думкою, оскільки наведений пункт Порядку №117 не вимагає викладення у поясненнях детального описання діяльності платника податків та посилання на всю можливу звітність такого платника податків. Судом встановлено, і підтверджено представниками сторін, що будь-якого офіційного роз'яснення, що саме і в якій формі повинно викладатися в поясненнях до Таблиці даних станом на дату вирішення даного спору не існує.
Щодо посилання відповідача на недотримання позивачем п. 35 Порядку №117 суд зазначає, що цим пунктом регламентоване автоматичне врахуванням ДФС Таблиці даних платника податків, який відповідає вимогам викладеним у цьому пункті. Тобто щодо таких платників податків автоматично реєструються Таблиці даних. При цьому позивач не претендує на автоматичну реєстрацію, поданою ним Таблиці даних, а тому до нього пункт 35 Порядку №117 не може бути застосований.
Суд критично ставиться до твердження представника відповідача про те, що, у разі врахування Таблиці даних позивача, всі податкові накладні, подані цим платником податків на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних, будуть автоматично реєструватися, оскільки пунктом 36 Порядку №117 передбачено, що у разі коли до контролюючого органу надійшла податкова інформація, що свідчить про надання платником недостовірної інформації, в таблиці даних платника податку, яка була врахована, в тому числі в автоматичному режимі, комісії контролюючих органів мають право прийняти рішення про неврахування таблиці даних платника податку.
Суд зазначає, що в оскаржуваному рішенні відсутнє посилання на наявність у податкового органу інформації, зазначеної у п. 36 Порядку №117. Також відсутнє посилання на інші обставини, які б могли слугувати підставами для неврахування Таблиці даних платника податку.
Аналіз наведених вище правових норм дає підстав для висновку, що рішення про неврахування Таблиці даних платника податків повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації.
Проте, суд зазначає, що відповідач по справі, обмежився лише загальним посиланням на пункти Порядку №117 без зазначення чітких підстав прийняття спірного рішення.
У Рішенні від 16.10.2018 №955343/41592432 не зазначені чіткі причини (підстави) в чому саме полягає невідповідність Таблиці даних платника податку вимогам п.31 та п.35 Порядку №117. Відсутнє обґрунтування підстав неврахування Таблиці даних платника податку, що не відповідає вимогам як Податкового кодексу України так і Порядку №117
Як зазначив відповідач у відзиві, підставою для прийняття рішення від 16.10.2018 №955343/41592432 про відмову в реєстрації Таблиці даних платника податку було те, що ТОВ «ЗСМУ» в поясненнях до Таблиці не розкрито діяльність по кожному коду згідно з УКТ ЗЕД/ДК 016-2010, що, на його думку, є порушенням п.31 та п.35 Порядку №117.
Проте, як вбачається зі змісту п.31 та п.35 Порядку №177 зазначені пункти не вимагають від платника податків розкривати діяльність по кожному з кодів, а вимагають лише зазначити види діяльності з можливим посиланням на податкову та іншу звітність.
В поясненнях до Таблиці даних платника податку на додану вартість - ТОВ «ЗСМУ» від 12.12.2018 №213/02 зазначені види діяльності (з посиланням на коди КВЕД ДК 009:2010) є посилання на податкову та іншу звітність. Також до пояснень ТОВ «ЗСМУ» надавались відповідачу документи на підтвердження видів господарської діяльності, контрагентів позивача, можливості позивача на здійснення вказаної господарської діяльності, тощо.
Таким чином твердження відповідача є необґрунтованим.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.7 КАС України суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України.
Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Аналізуючи оскаржуване рішення, суд вказує, що принцип обґрунтованості рішення суб'єкта владних повноважень, відповідно до ч.2 статті 2 КАС України, має на увазі, що рішення повинно бути прийнято з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Європейським Судом з прав людини у рішенні по справі «Суомінен проти Фінляндії» (Suominen v. Finland), № 37801/97, п. 36, від 01.07.2003 року, яке, відповідно до ч.1 статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», підлягає застосуванню судами як джерело права, вказано, що орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.
У рішенні від 10.02.2010 року у справі «Серявін та інші проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що у рішеннях суддів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Отже, рішення суб'єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб'єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.
Принцип обґрунтованості рішення вимагає від суб'єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов'язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Для цього він має ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають доказове значення у справі, наприклад, документи, пояснення осіб, тощо.
При цьому, суб'єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями та неперевіреними фактами, а не конкретними обставинами. Так само недопустимо надавати значення обставинам, які насправді не стосуються справи. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.
Разом з тим, приймаючи рішення або вчиняючи дію, суб'єкт владних повноважень не може ставати на сторону будь-якої з осіб та не може виявляти себе заінтересованою стороною у справі, виходячи з будь-якого нелегітимного інтересу, тобто інтересу, який не випливає із завдань цього суб'єкта, визначених законом.
При цьому, прийняття рішення, вчинення (не вчинення) дії вимагає від суб'єкта владних повноважень діяти добросовісно, тобто з щирим наміром щодо реалізації владних повноважень та досягнення поставлених цілей і справедливих результатів, з відданістю визначеним законом меті та завданням діяльності, передбачувано, без корисливих прагнень досягти персональної вигоди, привілеїв або переваг через прийняття рішення та вчинення дії.
Таким чином, висновки та рішення суб'єкта владних повноважень можуть ґрунтуватися виключно на належних, достатніх, а також тих доказах, які одержані з дотриманням закону.
На підставі викладеного, судом встановлено неправомірність винесення рішення про неврахування Таблиці даних платника податку на додану на додану вартість - ТОВ «ЗСМУ».
Отже, позовні вимоги в частині визнання протиправним та скасування рішення про неврахування Таблиці даних платника податків від 16.10.2018 №955343/41592432 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Що стосується вимоги ТОВ «ЗСМУ» про зобов'язання відповідача врахувати податку позивачем Таблицю даних платника податків від 12.10.2018 №5, то суд зазначає наступне.
У рішеннях по справах «Клас та інші проти Німеччини», «Фадєєва проти Росії», «Єрузалем проти Австрії» Європейський суд з прав людини зазначив, що суд не повинен підміняти думку національних органів будь-якою своєю думкою. Згідно Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № 11(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів Ради Європи 11.03.1980 на 316-й нараді, під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Адміністративний суд не наділений повноваженнями втручатися у вільний розсуд (дискрецію) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за критеріями, визначеними ст. 2 КАС України.
Завдання правосуддя полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання вимог права, інакше порушується принцип розподілу влади. Принцип розподілу влади не допускає надання адміністративному суду адміністративно - дискреційних повноважень - єдиним критерієм здійснення правосуддя є право. Тому завданням адміністративного суду є контроль за легітимністю прийняття рішень.
Відповідно до ч. 4 ст. 245 КАС України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Виходячи зі змісту положень КАС України щодо компетенції адміністративного суду, останній не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу державної влади.
Врахування або неврахування Таблиці даних платника податків відноситься до виключної компетенції органу Державної фіскальної служби.
Таким чином, суд не може зобов'язувати відповідача враховувати Таблицю даних платника податків, оскільки це буде втручанням у дискреційні повноваження відповідача та порушенням норм процесуального права.
Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Судові витрати розподілені з урахуванням вимог ст.139 КАС України.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 241, 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізьке спеціалізовано-монтажне управління» (вул. Південне шосе, буд. 67-А, м. Запоріжжя, 69008) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (пр. Соборний, буд. 166, м. Запоріжжя, 69107) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення про неврахування Таблиці даних платника податків від 16.10.2018 №955343/41592432, прийняте комісією Головного управління ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.
Зобов'язати комісією Головного управління ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, повторно розглянути Таблицю даних платника податків - Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізьке спеціалізовано-монтажне управління», подану 12.10.2018 за №5, протягом п'яти днів з дня набрання судовим рішенням у даній справі законної сили, з урахуванням висновків суду.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Запорізькій області (пр. Соборний, буд. 166, м. Запоріжжя, 69107, код ЄДРПОУ 39396146) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізьке спеціалізовано-монтажне управління» (вул. Південне шосе, буд. 67-А, м. Запоріжжя, 69008, код ЄДРПОУ 41592432) судові витрати у розмірі суми сплаченого судового збору у сумі 3524,00 грн. (три тисячі п'ятсот двадцять чотири гривні 00 коп.).
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення у повному обсязі виготовлено та підписано 14.12.2018.
Суддя Р.В. Кисіль