27 листопада 2018 року Справа № 0440/7024/18
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Барановський Р.А., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання відповідача про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, поданому в адміністративній справі №0440/7024/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, у якому позивач просить суд:
визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області що до припинення з 01.04.2017р. виплат пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області поновити виплату пенсії довічно та виплати з 01.04.2017р. заборгованість з пенсійних виплат ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1.
Справі за даним адміністративним позовом присвоєно єдиний унікальний номер №0440/7024/18.
Адміністративний позов поданий позивачем з підстави порушення прав відповідачем, однак не відповідав вимогам ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, тому ухвалою суду від 24 вересня 2018 р. був залишений без руху, з встановленням позивачу терміну для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної зави без руху, шляхом надання до суду:
- документу про сплату судового збору (квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення) за подання адміністративного позову немайнового характеру у відповідності до Закону України “Про судовий збір” у розмірі 704,80 грн.;
- позовної заяви оформленої у відповідності до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме - роздрукованої позовної заяви в належній послідовності, зі збереженням хронології подій та послідовним викладенням прохальної частини позову, у відповідності до кількості учасників справи;
- письмового зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
На виконання ухвали суду від 24.09.2018р. позивач виправив вказані недоліки позовної заяви та надав до суду уточнений адміністративний позов.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30.10.2018р. відкрито провадження по справі №0440/7024/18 за вищезазначеним позовом та ухвалено здійснювати розгляд даної справи за правилами спрощеного позовного провадження згідно ч. 2 ст. 257 та ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України у письмовому провадженні.
Так, в ухвалі від 30.10.2018р. судом встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позов в порядку ч. 1 ст. 261 Кодексу адміністративного судочинства України протягом 15-ти днів з моменту отримання відповідачем ухвали суду про відкриття провадження по справі.
Ухвалу про відкриття провадження в адміністративної справи №0440/7024/18, у якій зазначено про здійснення розгляду даної справи в порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні відповідач отримала - 06.11.2018р., що підтверджується наявною у матеріалах справи розпискою про вручення поштової кореспонденції.
Отже, згідно ст.126 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи були належним чином повідомлені про розгляд справи №0440/7024/18 у спрощеному провадженні з урахуванням положень ст. 269 Кодексу адміністративного судочинства України.
26.11.2018р. до суду надійшов від Головного управління Пенсійного фонду України відзив на адміністративний позов, разом із яким пенсійним органом також було подано до суду клопотання про розгляд справи №0440/7024/18 у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, в обгрунтування якого відповідач посилався на приписи статтей 44, 47, 262 Кодексу адміністративного судочинства.
Відповідно до частини 3 статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України - заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Таким чином, розгляд вищезазначеного клопотання відповідача за встановленим судом порядком проведено у письмовому провадженні, за результатами розгляду якого суд зазначає наступне.
Частиною 3 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною 4 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено перелік категорій справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження. Дана адміністративна справа не підпадає під вказаний перелік.
Згідно із приписами статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Частиною 6 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін:
1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу;
2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Так, при вирішенні питання про відкриття провадження по справі №0440/7024/18 судом враховано, що відповідний спір належав до категорії справи незначної складності, визначеної п. 3 ч. 6 ст. 12 та п. 2 ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, враховуючи вищевикладене та положення ст.ст. 12, 257, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, з огляду на характер спірних правовідносин, дана адміністративна справа є справою незначної складності, суд не вбачає підстав для проведення судового засідання з повідомленням сторін, у зв'язку з чим клопотання відповідача щодо розгляду справи №0440/7024/18 в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін - задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 12, 166, 241, 243, 248, 257, 260, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У задоволенні клопотання відповідача про розгляд справи №0440/7024/18 в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін - відмовити.
Копію даної ухвали направити учасникам справи.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_2