Справа № 317/4064/18
Провадження №/п 3/317/749/2018
11 грудня 2018 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Мінгазов Р.В., розглянувши матеріал, який надійшов з Запорізького РВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсіонер, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2. Інші відомості суду не відомі.
За правопорушення, передбачене ст. 191КУпАП,
07.12.2016 року до Запорізького районного суду Запорізької області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КУпАП.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з системного аналізу положень ст.ст. 7,254, 279 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ч. 1 ст. 256 КУпАП визначено, що протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій особи, та є одним із основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити усі дані, необхідні для вирішення справи.
Згідно п. 3.9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах внутрішніх справ України, затв. наказом МВС України № 950 від 04.10.2013 р. при складанні протоколу зазначаються:
-дата і місце його складення (число, місяць, рік, населений пункт, географічна точка);
-посада, спеціальне звання, прізвище, імя, по батькові посадової особи, яка склала протокол;
-відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (зазначаються повністю (без скорочення) її прізвище, ім'я та по батькові; число, місяць і рік народження; місце народження; місце проживання; місце реєстрації, номер телефону; найменування підприємства, установи, організації, де працює (її посада) або навчається особа; документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі й назва ОВС, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток), дата видачі й найменування підприємства, установи, організації, що його видали); відомості щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності впродовж року (за наявності));
-місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення (суть адміністративного правопорушення повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у ст. КУпАП, за якою складено протокол);
-частина відповідної статті та стаття КУпАП, згідно з якою передбачена адміністративна відповідальність за таке правопорушення;
-прізвища, місця проживання свідків і потерпілих, якщо вони є;
-пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Правила зберігання зброї формалізовані в Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затв. наказом Міністерства внутрішніх справ України № 622 від 21 серпня 1998 р. (далі Інструкція), яка містить вичерпний перелік вимог щодо зберігання вогнепальної зброї.
Наразі протокол не містить жодного посилання на порушення конкретного пункту (підпункту) Інструкції, а в графі «Склад адміністративного правопорушення» міститься лише посилання на встановлення факту порушення правил зберігання вогнепальної зброї без вказівки на те, в чому таке порушення полягає.
Таким чином, протокол серії ГР № 046008 від 30.09.2018 р. не відповідає встановленим законом вимогам, оскільки в ньому відсутня суть правопорушення, а саме відсутній виклад конкретних обставин, що вказують на вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 191 КУпАП, з посиланням на відповідні вимоги Інструкції.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 278 КУпАП,-
Адміністративний матеріал за ст. 197 КУпАП у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, повернути до Запорізького РВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області - для усунення недоліків.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Р.В. Мінгазов