Дата документу 12.12.2018 Справа № 554/8640/18
Провадження № 1-кс/554/12108/2018
12 грудня 2018 року м.Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду міста Полтави - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
слідчого - ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві клопотання старшого слідчого СВ Полтавського РВП ПВП ГУ Національної поліції в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 , подане у кримінальному провадженні № 42018171010000284 від 10.10.2018 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України,про тимчасовий доступ до документів,-
Слідчий звернувся до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, посилаючись на те, що у провадженні групи слідчих СВ Полтавського РВП ПВП ГУНП в Полтавській області перебуває кримінальне провадження № 42018171010000284 від 10.10.2018 за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 364 КК України за фактом зловживання посадовими особами ПОКП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » під час проведення публічних закупівель.
Досудовим розслідуванням встановлено, що згідно з даними системи публічних закупівель « ІНФОРМАЦІЯ_2 », 27.04.18 службовими особами ПОКП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » укладено договори з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » №321 на суму 982 229, 00 грн., №324 на суму 988 634, 00 грн. за кодом № 021:2015:45230000-7 (Покрівельні роботи та інші спеціалізовані будівельні роботи) Єдиного закупівельного словника, затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_4 №1749 від 23.12.15 (далі - ЄЗС).
Водночас, 27.04.18 службовими особами ПОКП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » укладено договори з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » №322 на суму 638 034,00 грн., №323 на суму 935 350, 00 грн. за кодом ЄЗС №№ 021:2015:45230000-8 (Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь).
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) цей Закон застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тис. грн., а робіт - 1,5 мільйона грн.
Крім того з'ясовано, що в системі « ІНФОРМАЦІЯ_2 » упродовж 2018 року ІНФОРМАЦІЯ_5 в особі директора Департаменту ОСОБА_4 зареєстровані інші договори з різними суб'єктами господарювання, порядок укладення яких викликає сумніви щодо дотримання законодавства України у сфері публічних закупівель.
10.04.2018 року між ІНФОРМАЦІЯ_5 в особі директора Департаменту ОСОБА_4 та Товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_6 », в особі директора ОСОБА_5 укладено договір підряду №03-18/45 від 10.04.2018р. на виконання робіт по об'єкту «Капітальний ремонт існуючої будівлі аеровокзалу ПОКП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з улаштуванням міжнародного пункту пропуска за адресою: АДРЕСА_1 » на загальну суму 25 509 590 грн.
13.08.18 року між ІНФОРМАЦІЯ_5 в особі директора Департаменту ОСОБА_4 та Товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_6 », в особі директора ОСОБА_5 укладено договір підряду №03-18/114 на суму 12 352 373 грн. на виконання робіт, додаткових робіт, не зазначених у початковому проекті по об'єкту «Капітальний ремонт існуючої булівлі аеровокзалу ПОКП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з улаштуванням міжнародного пункту пропуску за адресою: АДРЕСА_1 .
При цьому, всупереч вимогам п. 3 ч. 2 ст. 22 Закону специфікація до зазначеного договору не містить детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики.
Таким чином, з огляду на факти укладення з однією юридичною особою щодо виконання однорідних робіт, укладання додаткових договорів на виконання робіт за межами обсягу проектно-кошторисної документації, є підстави вважати, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_5 зловживаючи своїм службовим становищем, незаконно привласнюють кошти внаслідок зловживань під час проведення публічних закупівель із суб'єктами господарювання, умисно створюючи неконкурентні умови.
З метою швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування, а також у зв'язку із необхідністю проведення необхідних перевірок, експертиз та що об'єкт доказування цього кримінального правопорушення перебуває у прямому причино-наслідковому зв'язку із зазначеними документами, а тому виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до: проектно-кошторисної документації; документації з конкурсних торгів у повному обсязі (з додатками); інформацію щодо проведення конкурсних торгів із зазначеного предмету закупівель (рішення про утворення тендерного комітету та положення про нього, рішення про призначення голови тендерного комітету, заступника (заступників) голови тендерного комітету та секретаря, документів, щодо затвердження складу тендерного комітету та визначення функцій кожного члена комітету, протоколів засідань тендерного комітету, зокрема протоколів вибору процедури закупівлі, розкриття тендерних (цінових) пропозицій, оцінки та акцепту тендерних (цінових) пропозицій, тендерної документації у повному обсязі, листування із суб'єктами господарювання, запитів учасників тендерів на отримання тендерної документації, тендерних пропозицій наданих усіма учасниками процедур закупівлі, заявки на участь у попередній кваліфікації учасників, реєстрів отриманих тендерних (цінових) пропозицій, повідомлень про акцепт тендерної пропозиції, звітів про результати проведення процедур закупівель, договорів підряду (субпідряду) із додатками і змінами до них; про закупівлю укладені відповідно до вимог тендерної документації та умов акцептованої тендерної пропозиції, прибуткових накладних, специфікацій (вимог до предмету закупівлі), протоколи за результатами проведеної переговорної процедури; договорів, за результатами їх проведення, додаткові угоди, пояснювальні записки; документів, наданих для участі в переговорній процедурі учасниками; актів прийому виконаних робіт, документів щодо використання придбаних товарів, отриманих послуг, виконаних робіт (ресурсних відомостей) з усіма учасниками закупівельних процедур упродовж 2018 року.
У зв'язку із тим, що в інший спосіб неможливо отримати інформацію, виникла необхідність отримання повної інформації по проведенню закупівель ІНФОРМАЦІЯ_5 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження АДРЕСА_2 з усіма учасниками закупівельних процедур за 2018 рік, що стосуються проведення ремонтних робіт на території ПОКП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Слідчий прохав розглянути дане клопотання без виклику представників ІНФОРМАЦІЯ_5 , у володінні яких знаходяться документи, на підставі ч.2 ст.163 КПК України з метою збереження документів.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику представників ІНФОРМАЦІЯ_5 ЄДРПОУ НОМЕР_1 , у володінні якого знаходиться інформація, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримала, прохала його задовольнити.
Заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку про наявність в матеріалах клопотання достатніх даних, що дають підстави вважати, що вищевказані речі і документи, питання про надання тимчасового доступу до яких ставиться в клопотанні органу досудового слідства, містять дані, що мають значення для повного та неупередженого розслідування, слідчий суддя вважає клопотання слідчого таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч. 7 статті 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Відповідно до п.6 ч.1 статті 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено розпорядження надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити зазначені речі і документи, якщо відповідне рішення було прийнято слідчим суддею, судом.
Беручи до уваги вище викладене, а також тяжкість злочину і неможливість отримання відомостей в інший спосіб, та враховуючи, що об'єкт доказування цього кримінального правопорушення перебуває у прямому причино-наслідковому зв'язку із зазначеними документами, а у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно надати тимчасовий доступ.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 107, 110, 131, 132, 159-164, 370, 376 КПК України, слідчий суддя, -
Надати дозвіл заступнику начальника СВ Полтавського РВП ПВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_6 , старшому слідчому СВ Полтавського РВП ПВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , старшому слідчому СВ Полтавського РВП ПВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_7 , слідчому СВ Полтавського РВП ПВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_8 , слідчому СВ Полтавського РВП ПВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_9 , старшому слідчому СВ Полтавського РВП ПВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_10 , слідчому СВ Полтавського РВП ПВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_11 , старшому слідчому СВ Полтавського РВП ПВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_12 , слідчому СВ Полтавського РВП ПВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_13 , слідчому СВ Полтавського РВП ПВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_14 , слідчому СВ Полтавського РВП ПВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_15 , слідчому СВ Полтавського РВП ПВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_16 , на тимчасовий доступ та вилучення документів, що містять інформацію, що перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження якого: АДРЕСА_2 , а саме: проектно-кошторисної документації; документації з конкурсних торгів у повному обсязі (з додатками); інформацію щодо проведення конкурсних торгів із зазначеного предмету закупівель (рішення про утворення тендерного комітету та положення про нього, рішення про призначення голови тендерного комітету, заступника (заступників) голови тендерного комітету та секретаря, документів, щодо затвердження складу тендерного комітету та визначення функцій кожного члена комітету, протоколів засідань тендерного комітету, зокрема протоколів вибору процедури закупівлі, розкриття тендерних (цінових) пропозицій, оцінки та акцепту тендерних (цінових) пропозицій, тендерної документації у повному обсязі, листування із суб'єктами господарювання, запитів учасників тендерів на отримання тендерної документації, тендерних пропозицій наданих усіма учасниками процедур закупівлі, заявки на участь у попередній кваліфікації учасників, реєстрів отриманих тендерних (цінових) пропозицій, повідомлень про акцепт тендерної пропозиції, звітів про результати проведення процедур закупівель, договорів підряду (субпідряду) із додатками і змінами до них; про закупівлю укладені відповідно до вимог тендерної документації та умов акцептованої тендерної пропозиції, прибуткових накладних, специфікацій (вимог до предмету закупівлі), протоколи за результатами проведеної переговорної процедури; договорів, за результатами їх проведення, додаткові угоди, пояснювальні записки; документів, наданих для участі в переговорній процедурі учасниками; актів прийому виконаних робіт, документів щодо використання придбаних товарів, отриманих послуг, виконаних робіт (ресурсних відомостей) з усіма учасниками закупівельних процедур упродовж 2018 року, що проводилися на території ПОКП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_5 ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 , надати зазначену інформацію.
Строк дії ухвали становить 1 (один) місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1