Ухвала від 10.12.2018 по справі 194/1343/18

Справа № 194/1343/18

Номер провадження 1-кс/194/521/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2018 року м.Тернівка

Слідчий суддя Тернівського міського суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого Тернівського ВП ПВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про призначення експертизи,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий Тернівського ВП ПВП ГУ НП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором Тернівського відділу Павлоградської місцевої прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , про призначення експертизи.

Клопотання мотивовано тим, що в провадженні СВ Тернівського ВП Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області знаходиться кримінальне провадження №12018040400000377 від 03 серпня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, 27 лютого 2018 року у денний час доби державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_5 , знаходячись на своєму робочому місці у приміщенні Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області, розташованого у буд. №14 по вул. Курській, м. Тернівка, Дніпропетровської області, склала та видала ОСОБА_6 довідку за вих. №13134/18 від 27 липня 2018 року, до якої умисно внесла завідомо неправдиві відомості про те, що виконавчі провадження відносно ОСОБА_6 про стягнення з нього штрафів на користь держави закриті та повернуті за поштовою адресою стягувача у зв'язку з їх фактичним виконанням. На підставі виданої довідки за вих. №13134/18 від 27 липня 2018 року ОСОБА_6 не сплатив штрафи на користь держави та продав своє рухоме майно.

03 серпня 2018 року вказаний факт було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018040400000377 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

11 вересня 2018 року в ході тимчасового доступу до речей і документів

у Територіальному сервісному центрі МВС № 1247 регіонального сервісного центру МВС України у Дніпропетровській області було вилучено оригінал довідки за вих. №13134/18 від 27 липня 2018 року, яка містить оригінал підпису держаного виконавця Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_5

14 вересня 2018 року в ході тимчасового доступу до речей і документів у Тернівському МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області було вилучено оригінали документів, які містять оригінал підпису держаного виконавця Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_5

19 вересня 2018 року у кримінальному провадженні слідчим суддею Тернівського міського суду призначено судову почеркознавчу експертизу.

10 жовтня 2018 року від експерта Дніпропетровського НДЕКЦ МВС України ОСОБА_7 , в провадженні якої знаходиться судова почеркознавча експертиза надійшло клопотання про надання додаткових матеріалів для подальшого проведення почеркознавчої експертизи , а саме: експериментальних зразків підпису ОСОБА_5 на 10 аркушах.

19 листопада 2018 року від експерта Дніпропетровського НДЕКЦ МВС України ОСОБА_7 , в провадженні якої знаходиться судова почеркознавча експертиза надійшло повідомлення про неможливість проведення судової експертизи від 15 листопада 2018 року №28/1.1/643 у кримінальному провадженні №12018040400000377 оскільки не було надано експериментальних зразків підпису ОСОБА_5 , а наявних зразків підпису ОСОБА_5 недостатньо для проведення призначеної судової почеркознавчої експертизи, що унеможливлює її проведення. Матеріали дослідження повернуті на адресу СВ Тернівського ВП Павлоградського ВП.

05 грудня 2018 року в ході тимчасового доступу до речей і документів в слідчому відділенні Тернівського ВП Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області було вилучено оригінали документів з матеріалів кримінального провадження №12017040400000457 від 21 липня 2017 року, які містять оригінали підпису та почерку ОСОБА_5 , а саме: протокол прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення або таке, що готується від ОСОБА_5 від 21 липня 2017 року; власноруч написана заява ОСОБА_5 від 01 липня 2017 року про залучення її до кримінального провадження як потерпілої; пам'ятка про процесуальні права та обов'язки потерпілого; протокол допиту потерпілого від 21 липня 2017 року складений з 16:00 год. до 16:30 год. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; власноруч написана заява ОСОБА_5 про закриття кримінального провадження №12017040400000457.

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведені судової почеркознавчої експертизи, для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, а саме: встановлення виконання підпису у довідці за вих. №13134/18 від 27 липня 2018 року на ім'я ОСОБА_6 - ОСОБА_5 , з метою з'ясування можливості використання її у якості доказу по кримінальному провадженню.

В судове засідання слідчий не з'явився, подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутністю осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.

У відповідності до ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.

В частині 6 статті 244 КПК України зазначено, що слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

На підставі зазначеного вище, для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, а саме: чи виконаний підпис у довідці за вих. №13134/18 від 27 липня 2018 року на ім'я ОСОБА_6 від імені державного виконавця Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_5 , який міститься на другому аркуші довідки (між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »), ОСОБА_5 або іншою особою, з метою з'ясування можливості використання їх у якості доказів по кримінальному провадженню, клопотання слідчого слід задовольнити та призначити судову почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити судовим експертам Дніпропетровського НДЕКЦ МВС України.

Надати експериментальні зразки почерку та підпису ОСОБА_5 не надається можливим.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242-244 КПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Тернівського ВП ПВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про призначення судової почеркознавчої експертизи - задовольнити.

Призначити у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018040400000377 від 03 серпня 2018 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, судову почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити судовим експертам Дніпропетровського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

1) чи виконаний підпис у довідці за вих. №13134/18 від 27 липня 2018 року на ім'я ОСОБА_6 від імені державного виконавця Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_5 , який міститься на другому аркуші довідки (між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »), ОСОБА_5 або іншою особою?

На дослідження експертові надати:

1) Опечатаний поліетиленовий спецпакет №3225681, в якому знаходяться:

- Довідка вих. №13134/18 від 27 липня 2018 року, виготовлена на двох аркушах (підпис на другому аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »).

- Оригінали документів, які містять оригінал підпису держаного виконавця Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_5 , які є вільними зразками підписів, оскільки вони виконані до реєстрації даного кримінального провадження і не пов'язані з обставинами кримінального правопорушення, а саме:

1) повідомлення про відкриття виконавчого провадження за вих. №12728 від 17 липня 2018 року (підпис на аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

2) постанова про відкриття виконавчого провадження №56787875 від 17 липня 2018 року (підпис на другому аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

3) повідомлення про відкриття виконавчого провадження за вих. №11963 від 03 липня 2018 року (підпис на аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

4) постанова про відкриття виконавчого провадження №56688572 від 03 липня 2018 року (підпис на другому аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

5) повідомлення про відкриття виконавчого провадження за вих. №11791 від 02 липня 2018 року(підпис на аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

6) постанова про відкриття виконавчого провадження №56682567 від 02 липня 2018 року (підпис на другому аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

7) повідомлення про відкриття виконавчого провадження за вих. №11790 від 02 липня 2018 року (підпис на аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

8) постанова про відкриття виконавчого провадження №56682789 від 02 липня 2018 року (підпис на другому аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

9) повідомлення про відкриття виконавчого провадження за вих. №11788 від 02 липня 2018 року (підпис на аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

10) постанова про відкриття виконавчого провадження №56683165 від 02 липня 2018 року (підпис на другому аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

11) повідомлення про відкриття виконавчого провадження за вих. №11769 від 02 квітня 2018 року (підпис на аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

12) постанова про відкриття виконавчого провадження №56090987 від 02 квітня 2018 року (підпис на другому аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

13) повідомлення про відкриття виконавчого провадження за вих. №12222 від 04 липня 2018 року (підпис на аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

14) постанова про відкриття виконавчого провадження №56697685 від 04 липня 2018 року(підпис на другому аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

15) повідомлення про відкриття виконавчого провадження за вих. №12729 від 17 липня 2018 року(підпис на аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

16) постанова про відкриття виконавчого провадження №56787884 від 17 липня 2018 року (підпис на другому аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

17) повідомлення про відкриття виконавчого провадження за вих.№12730 від 17 липня 2018 року (підпис на аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

18) постанова про відкриття виконавчого провадження №56787894 від 17 липня 2018 року (підпис на другому аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

19) повідомлення про відкриття виконавчого провадження за вих. №12732 від 17 липня 2018 року (підпис на аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

20) постанова про відкриття виконавчого провадження №56787944 від 17 липня 2018 року (підпис на другому аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

21) повідомлення про відкриття виконавчого провадження за вих. №12733 від 17 липня 2018 року (підпис на аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

22) постанова про відкриття виконавчого провадження №56787961 від 17 липня 2018 року (підпис на другому аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

23) повідомлення про відкриття виконавчого провадження за вих. №12460 від 05 липня 2018 року (підпис на аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

24) постанова про відкриття виконавчого провадження №56716011 від 05 липня 2018 року (підпис на другому аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

25) повідомлення про відкриття виконавчого провадження за вих. №12461 від 05 липня 2018 року (підпис на аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

26) постанова про відкриття виконавчого провадження №56716253 від 05 липня 2018 року(підпис на другому аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

27) повідомлення про відкриття виконавчого провадження за вих. №11964 від 03 липня 2018 року (підпис на аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

28) постанова про відкриття виконавчого провадження №56688583 від 03 липня 2018 року (підпис на другому аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

29) повідомлення про відкриття виконавчого провадження за вих. №12224 від 04 липня 2018 року (підпис на аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »);

30) постанова про відкриття виконавчого провадження №56697641 від 04 липня 2018 року (підпис на другому аркуші між надрукованим текстом «Державний виконавець Тернівського МВ ДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області» та « ОСОБА_5 »).

2) Опечатаний спецпакет №4407978, у якому знаходяться оригінали документів, які місять оригінали підписів та почерку ОСОБА_5 , які є вільними зразками підписів, оскільки вони виконані до реєстрації даного кримінального провадження і не пов'язані з обставинами кримінального правопорушення, а саме:

1) протокол прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення або таке, що готується від ОСОБА_5 від 21 липня 2017 року у якому:

-на першому аркуші над графою «підпис заявника» після друкованого тексту «гр. ОСОБА_5 попереджений про кримінальну відповідальність згідно зі статтею 383 Кримінального кодексу України за завідомо неправдиве повідомлення про вчинений злочин» мається підпис ОСОБА_5

-на другій сторінці після тексту «гр. ОСОБА_5 роз'яснені права заявника відповідно до ст.60 КПК України, а саме про те, що він (вона) має отримати від органу, до якого він (вона) подав(ла) заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію; надавати на підтвердження своєї заяви речі і документи; отримувати інформацію про закінчення досудового розслідування» мається підпис ОСОБА_5

-на другому аркуші у графі «Заявником зазначено» рукописний текст: З моїх слів записано вірно. Прочитано.» записаний власноруч ОСОБА_5 . Нижче мається підпис та запис « ОСОБА_5 » виконані ОСОБА_5 .

2) власноруч написана заява ОСОБА_5 від 01 липня 2017 року про залучення її до кримінального провадження як потерпілої. Заява прийнята слідчим СВ Тернівського ВП Павлоградського ВП ОСОБА_8 ;

3) пам'ятка про процесуальні права та обов'язки потерпілого: на першій сторінці якої під надрукованим текстом мається підпис ОСОБА_5 та на другій сторінці у графі «пам'ятку одержав» дата - « ІНФОРМАЦІЯ_2 », «підпис» та «ініціали, прізвище - ОСОБА_5 », виконані ОСОБА_5 ;

4) протокол допиту потерпілого від 21 липня 2017 року складений з 16:00 год. до 16:30 год. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає АДРЕСА_1 , у якому:

-на першому аркуші якого мається після роз'яснення прав та попередження про кримінальну відповідальність п'ять підписів виконаних ОСОБА_5

-на другому аркуші після свідчень ОСОБА_5 рукописний текст виконаний особисто ОСОБА_5 наступного змісту: «Протокол допиту з моїх слів надрукований вірно мною прочитаний», «підпис».

5) власноруч написана заява ОСОБА_5 про закриття кримінального провадження №12017040400000457, яка зареєстрована у Тернівському ВП Павлоградського ВП за вх. №51.3-С-18 від 01 серпня 2017 року.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність по ст.ст. 384, 385 КК України.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про судову експертизу» дозволити пошкодження або витрачення об'єктів у тій мірі, в якій це необхідно для експертного дослідження.

Висновок експерта надати слідчому Тернівського ВП ПВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 .

Копію ухвали направити експертам Дніпропетровського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України для виконання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
78481735
Наступний документ
78481737
Інформація про рішення:
№ рішення: 78481736
№ справи: 194/1343/18
Дата рішення: 10.12.2018
Дата публікації: 02.03.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Тернівський міський суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України; Клопотання слідчого, прокурора, сторони кримінального провадження