07 грудня 2018 року м. Ужгород№ 0740/1074/18
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді - Маєцької Н.Д.
при секретарі судового засідання Данча М.І.
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - Романець Н.Й.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_3 до Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду Закарпатської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -
У відповідності до ч.3 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 07 грудня 2018 року проголошено вступну та резолютивну частини Рішення. Рішення в повному обсязі складено 11 грудня 2018 року.
ОСОБА_3 (далі - позивач, ОСОБА_3.) звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду Закарпатської області (далі - відповідач, Ужгородське ОУПФ), в якій просить: 1) Визнати протиправними дії Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду Закарпатської області щодо не виплати в повному обсязі пенсії згідно ч. 3 ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; 2) Зобов'язати Ужгородське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Закарпатської області провести перерахунок та виплату пенсії з 01 жовтня 2017 року по життєво ОСОБА_3 в повному розмірі, обчисленої з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач має статус особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 та є інвалідом 2 групи, ветераном війни - інвалідом війни. 17 серпня 2018 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області з проханням надати йому розрахунок пенсії з врахуванням його статусу та згідно норм ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". На вказане звернення позивач отримав дві відповіді. Одна відповідь отримана ним від ГУ Пенсійного фонду України Закарпатської області, якою позивача повідомлено, що Ужгородському ОУПФ Закарпатської області дано доручення здійснити впорядкування його пенсійної справи, а іншу відповідь отримав від Ужгородського ОУПФ Закарпатської області, якою позивачу відправлено розрахунок пенсії. У зв'язку з незрозумілістю надано розрахунку, адвокат позивача здійснив адвокатський запит до відповідача. Із відповіді на адвокатський запит позивач дізнався, що відповідач здійснює розрахунок пенсії не у відповідності до ч. 3 ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Таким чином, на думку позивача, розмір основної пенсії, яку йому нараховують не відповідає п'ятикратному розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року та відповідач додаткову пенсію та надбавку до пенсії повинен був нараховувати до суми основної пенсії, яку в свою чергу, мав нараховувати у відповідності до ч. 3 ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Відтак, вважає, що відповідачем порушено його законне права на пенсію та обмежено в отриманні її в належному розмірі пенсії.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, що наведені у позовній заяві та відповіді на відзив, просив суд їх задовольнити.
Відповідач надав суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого просить відмовити у задоволенні позову в зв'язку з тим, що Ужгородським ОУПФ Закарпатської області позивачу відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи здійснено перерахунок пенсії з 01 жовтня 2017 року та розмір пенсії становить 11088,34 грн. Таким чином, позивачу нараховується та виплачується пенсія по інвалідності як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи першої категорії згідно ч. 3 ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" обчислена з п'ятикратного розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року. Відтак, позовні вимоги задоволенню не підлягають. Крім того, зазначив, що позивачем пропущено строк звернення до суду.
В судовому засіданні представник відповідача проти задоволення позову заперечив з мотивів, зазначених у відзиві на позовну заяву та запереченнях.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить висновку про часткове задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 має статус особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_2. Крім того, позивач є інвалідом 2 групи, ветераном війни - інвалідом війни, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_3 від 08 листопада 2010 року.
17 серпня 2018 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду в Закарпатській області із заявою, в якій просив надати йому розрахунок пенсії з врахуванням його статусу та згідно норм ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області листом від 28 серпня 2018 року № 417/Ш-99-01 повідомило позивача, що Ужгородському ОУПФ України Закарпатської області дано доручення терміново впорядкувати матеріали пенсійної справи в частині встановлення правильного розміру пенсії та після впорядкування направити на адресу позивача розрахунок розміру пенсії (розпорядження).
Ужгородським ОУПФ України Закарпатської області супровідним листом від 28 серпня 2018 року № 8857/04 надіслано позивачу копію розпорядження про розрахунок розміру пенсії від 27 серпня 2018 року № 200571. Відповідно до вказаного розпорядження загальний відсоток розрахунку пенсії від заробітку - 75; основний розмір пенсії від середнього заробітку - 10077,93875 грн.; коефіцієнт підвищення основного розміру пенсії - 1; основний розмір пенсії з урахуванням коефіцієнтів - 10077,93875 грн.; розмір пенсії з обмеженням - 10077,93875 грн.; підвищення інваліду війни 2 групи - 580, 00 грн.; додаткова пенсія інваліду 2 групи внаслідок ліквідації на Чорнобильській АЕС - 379,60 грн. Таким чином, призначена щомісячна пенсія у розмірі 11088,34 грн.
18 вересня 2018 року представник позивача - адвокат ОСОБА_1 звернувся до Ужгородського ОУПФ України Закарпатської області із адвокатським запитом, в якому просив надати інформацію: про перебування позивача на пенсійному обліку в Ужгородському ОУПФ Закарпатської області; чи здійснюється нарахування пенсії по інвалідності позивачу, як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1-ї категорії згідно абзацу 3 статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 01 жовтня 2017 року в розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року; надати розрахунок нарахованої та виплаченої пенсії гр. ОСОБА_3 з 01 жовтня 2017 року пенсії по інвалідності, як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1-ї категорії; чи здійснюється нарахування до основної пенсії за інвалідністю позивача додаткової пенсії та надбавки до основної пенсії згідно ст. 49, 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та ст. 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; надати розрахунок нарахованої та виплаченої пенсії гр. ОСОБА_3 надбавки та додаткової пенсії з 01 жовтня 2017 року по сьогоднішній день.
Ужгородським ОУПФ України Закарпатської області листом від 24 вересня 2018 року № 9699/04 на адвокатський запит від 18 вересня 2018 року надано інформацію, відповідно до якої позивач перебуває на обліку в Ужгородському ОУПФ України Закарпатської області та отримує пенсію по інвалідності в розмірах фактичних збитків (інвалідів 2 групи, ліквідатор), призначену згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; позивачу нараховується та виплачується пенсія по інвалідності як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1-ї категорії згідно абзацу 3 ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 01 жовтня 20147 року в розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року. Також надано копії протоколів розрахунку нарахованої та виплаченої пенсії позивачу з 01 жовтня 2018 року, з 01 січня 2018 року. розмір пенсії з 01 жовтня 2017 року становить 11088,34 грн., в тому числі: 10073, 93 грн. - основний розмір пенсії; 580,00 грн. - підвищення інвалідам війни 2 групи (40 % від 1452,00 грн.); 379,60 грн. - додаткова пенсія інвалідам 2 групи внаслідок Чорнобильської катастрофи; 50,00 грн. - щомісячна цільова грошова допомога на прожиття інвалідам війни.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я врегульовано Законом України від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Закон № 796).
Відповідно ст. 49 Закону № 796 пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Відповідно до ч. 1 ст. 50 Закону № 796 особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. 3 ст. 54 Закону № 796 умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 "Про затвердження Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" було затверджено Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, який визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 і 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Порядок № 1210).
Пунктом 11 Порядку № 1210 визначено, що мінімальний розмір пенсії для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС становить, зокрема, для ІІ групи інвалідності 160 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Відповідно до п. 13 Постанови № 1210 щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виплачується у таких розмірах, зокрема, особам, що належать до категорії 1 з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС особам з інвалідністю ІІ групи - 379,60 грн.
Стаття 59 Закону № 796 гарантує право на пенсію військовослужбовцям, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону № 796, в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2148-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Вказані зміни застосовуються з 01 жовтня 2017 року.
З метою приведення підзаконних нормативно-правових актів у відповідність до Закону № 2148 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" Кабінет Міністрів України 15 листопада 2017 року прийняв постанову № 871 "Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідно до вказаної постанови Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи № 1210.
Кабінет Міністрів України постановив Пенсійному фонду України забезпечити проведення перерахунків пенсій, призначених особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, за матеріалами пенсійних справ. Постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 01 жовтня 2017 року.
Відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 871 доповнено Порядок № 1210 такого змісту:
"9-1. За бажанням осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою:
де П - розмір пенсії;
Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, визначається як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки;
Кзс - середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії;
Кв - розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках).
Середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії (Кзс), визначається за формулою:
де Зп(мін) - розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року;
Зс1 - середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за рік, що передує відповідному року.
Розмір відшкодування фактичних збитків (Кв) визначається як відсоток втрати працездатності, визначений органами медико-соціальної експертизи.
У разі зміни розміру мінімальної заробітної плати проводиться перерахунок зазначених пенсій виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.".
Таким чином, доповнений пункт 9 1 дублює зміст ч. 3 ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи " та відповідно визначає формулу обчислення пенсії по інвалідності з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом станом на 1 січня відповідного року, для осіб, які виявили бажання на її отримання.
Відтак, суд зазначає, що саме Порядок № 1210 визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ".
Судом встановлено, що Ужгородським ОУПФ Закарпатської області, на виконання вищенаведених нормативних актів, здійснено ОСОБА_3 з 01 жовтня 2017 року перерахунок пенсії та відповідно розмір пенсії після перерахунку становить 11088,34 грн., в тому числі: 10077,94 грн. - основного розміру пенсії; 580,00 грн. - підвищення інвалідам війни 2 групи (40 % від 1452,00 грн.); 379,60 грн. - додаткова пенсія інвалідам 2 групи; 50,00 грн. - щомісячна цільова грошова допомога на прожиття інвалідам війни.
Таким чином, з огляду на вищезазначене, відповідачем виплата пенсії позивачу проводиться в розмірах, встановлених чинним законодавством, а саме у відповідності до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи № 1210 та обчислюється із п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Щодо посилань позивача на те, що виплата пенсії повинна здійснюватися відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а не на підставі Порядку № 1210 суд зазначає наступне.
Конституційний Суд України у своєму рішенні від 25 січня 2012 року № 3 -рп зазначив, що державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії можуть бути визначені як законами України, так і іншими нормативно-правовими актами, зокрема актами Кабінету Міністрів України.
Конституційний Суд України вказав, що надання Верховною Радою України права Кабінету Міністрів України встановлювати у випадках, передбачених законом, порядок та розміри соціальних виплат та допомоги, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, пов'язується з його функціями, визначеними в пунктах 2, 3 статті 116 Конституції України. Отже, Кабінет Міністрів України регулює порядок та розміри соціальних виплат та допомоги, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, відповідно до Конституції та законів України.
Повноваження Кабінету Міністрів України щодо розробки проекту закону про Державний бюджет України та забезпечення виконання відповідного закону пов'язані з його функціями, в тому числі щодо реалізації політики у сфері соціального захисту та в інших сферах. Кабінет Міністрів України регулює порядок та розміри соціальних виплат та допомоги, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, відповідно до Конституції та законів України.
Нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, якими регулюються бюджетні відносини, зокрема питання соціального захисту за рахунок коштів Державного бюджету України, є складовою бюджетного законодавства відповідно до пункту 5
частини першої статті 4 Бюджетного кодексу України.
Таким чином, Конституційний Суд України визнав конституційним регулювання Кабінетом Міністрів України розміру соціальних виплат та допомог, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України. Та у ч. 3 резолютивної частини вказаного рішення зазначив, що суди під час вирішення справ про соціальний захист громадян керуються, зокрема, принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України, в тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України.
Як вже зазначалося судом, 15 листопада 2017 року (після внесення змін до ст. 59 Закону України статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи") постановою Кабінету Міністрів України за № 851 внесено зміни до Порядку № 1210 та доповнено вказаний Порядок пунктом 9-1, який дублює зміст ч. 3 ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Отже, наведеним підтверджується, що пункт 9-1 Порядку № 1210 прийнятий на реалізацію норми ч. 3 ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Таким чином, приписи зазначених норм належним чином узгоджуються та не надають передумов для неоднозначного тлумачення прав позивача.
Суд зазначає, що чинним законодавством не передбачено, що особам які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження військової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю обчислення пенсії здійснюється в п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного, оскільки і норми ч. 3 ст. 59 Закону № 796 і норми Порядку № 1210 визначають, що таким особам пенсія обчислюється саме з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Враховуючи вищенаведене та оскільки Ужгородським ОУПФ України Закарпатської області з 01 жовтня 2017 року позивачу було здійснено перерахунок пенсії та йому нараховується та виплачується пенсія по інвалідності як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи першої категорії згідно ч. 3 ст. 59 Закону № 796, обчислена з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідно року, за формулою встановленому Кабінетом Міністрів України у постанові № 1210 від 23 листопада 2011 року "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", суд приходить висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Щодо доводів відповідача, що позивачем пропущено строк на звернення до суду з позовом, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Відповідно до ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
При зверненні до суду із позовною заявою позивачем було подано заяву про поновлення строку звернення до суду, яка обґрунтована тим, що про розмір основної пенсії, яка йому нараховується, він дізнався із відповіді на адвокатський запит від 24 вересня 2018 року.
Судом встановлено, що у зв'язку з незрозумілістю отриманого від відповідача розрахунку пенсії адвокат позивача звернувся з адвокатським запитом від 18 вересня 2018 року до Ужгородського ОУПФ України Закарпатської області. 24 вересня 2018 року відповідачем надано відповідь на вказаний запит, разом з розрахунком пенсії позивача, що й стало підставою для звернення до суду.
Обставини, на які посилається позивач щодо пропуску звернення до суду з відповідною позовною заявою, визнані судом поважними та ухвалою від 12 жовтня 2018 року позивачу поновлено строк звернення до суду.
У відповідності до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Ужгородським ОУПФ України доведено правомірність дій при нарахуванні та виплаті позивачу пенсії відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та відсутність підстав для її перерахування, у зв'язку з чим позовні вимоги є необґрунтованими, суперечать вимогам закону та не відповідають обставинам справи, що підтверджується дослідженими в судовому засіданні належними та допустимими доказами, відтак у задоволенні позову слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 5, 19, 77, 243, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду Закарпатської області (Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Загорська, буд. 2, код ЄДРПОУ 40384233) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, - відмовити.
2. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені пп. 15.5 п. 15 Розділу VII КАС України).
Суддя Н.Д. Маєцька