Справа № 635/8670/18
Провадження по справі № 3/635/2915/2018
10 грудня 2018 року смт. Покотилівка
Харківський районний суд Харківської області у складі судді Савченка Д.М., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 121 КУпАП
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,-
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії БР №231985 від 04.11.2018 року, 04.11.2018 о 08 год.25 хв. на 429 км. автодороги Київ-Харків-Довжанський М03, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Volkswagen T4, державний номер НОМЕР_1, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов, та вчинив аналогічне правопорушення повторно протягом року, а саме 14.06.2018, чим порушив вимоги п.31.3.б Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.4 ст.121 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі.
ОСОБА_1 провину у вчиненому адміністративному правопорушенні не визнав, надав суду письмові заперечення, зазначивши, що його автомобіль не підлягає обов'язковому технічному огляду, так як є легковим, а не вантажним, просив закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Розглянувши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно з п.п.31.3б розділу 31 Правил дорожнього руху, забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством, якщо вони не пройшли обов'язковий технічний контроль (для транспортних засобів, що підлягають такому контролю).
Відповідно до ст. 35 Закону України «Про дорожній рух» транспортні засоби, що беруть участь у дорожньому русі та зареєстровані територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України, підлягають обов'язковому технічному контролю відповідно до цієї статті.
Обов'язковому технічному контролю не підлягають:
1) легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби - незалежно від строку експлуатації
2) легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них - із строком експлуатації до двох років.
3) технічні засоби для агропромислового комплексу, визначені Законом України "Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України".
Водночас ст.19 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що при державній реєстрації вантажних автомобілів у реєстраційних документах роблять відмітку щодо їх призначення згідно з документами виробника (вантажний автомобіль, причіп, напівпричіп з бортовою платформою відкритого або закритого типу, самоскид, цистерна, сідельний тягач, фургон, для аварійного ремонту, автокран, пожежний, автомобіль-мішалка, вишка розвідувальна чи бурова на автомобілі, для транспортування сміття та інших відходів, технічна допомога, автомобіль прибиральний, автомобіль-майстерня, радіологічна майстерня, автомобіль для пересувних телевізійних і звукових станцій тощо).
Зі свідоцтва про державну реєстрацію транспортного засобу Volkswagen Т4, державний номер НОМЕР_1, що долучено ОСОБА_1 до справи, вбачається, що тип транспортного засобу «Вантажопасажирський-В», що у розумінні ст.19 Закону України «Про автомобільний транспорт» не відноситься до вантажного автомобілю, а отже, не підлягає обов'язковому технічному огляду.
Також суду не надано жодних доказів того, що транспортний засіб Volkswagen Т4 ОСОБА_1 використовує з метою отримання прибутку.
Враховуючи , що зазначений в протоколі про адміністративне правопорушення склад правопорушення, передбачений ч.4 ст. 121 КУпАП, відсутній, суд не вбачає в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121 КУпАП, тому провадження по справі слід закрити.
Відповідно до п. 1 статті 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст.38, п.7 ст. 247 КУпАП, суд,-
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 121 КУпАП стосовно ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Харківської апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Харківський районний суд Харківської області.
Суддя Д.М. Савченко