Постанова від 10.12.2018 по справі 567/1317/18

Справа № 567/1317/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2018 року м. Острог

Суддя Острозького районного суду Рівненської області Назарук В.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Острозького відділу поліції ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1, ФОП, РНОКПП НОМЕР_1,

за ч.4 ст.121 Кодексу України про адміністративні правопорушення

встановив:

20.09.2018 року о 11:55 год. ОСОБА_1, будучи таким, що протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.121 КУпАП, в с.Хорів по вул.Центральна керував транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов, чим порушив п. 31.3 «б» ПДР України та ст.35 Закону України «Про дорожній рух».

ОСОБА_1 в суді вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав та пояснив, що 20.09.2018 року близько 11:55 год. він дійсно керував в с.Хорів по вул.Центральній автомобілем «Ford Connect» реєстраційний номер НОМЕР_2. Зазначив, що дійсно на час зупинки працівниками поліції він не пройшов технічний контроль, однак саме в той день мав намір його пройти, на підтвердження чого надав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи та оцінивши в сукупності надані докази суд приходить до наступного.

Частиною 4 ст. 121 КУпАП встановлена відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою цієї статті, зокрема, за керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов.

Відповідно до п. 31.3 «б» Правил дорожнього руху забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством, якщо вони не пройшли обов'язковий технічний контроль (для транспортних засобів, що підлягають такому контролю).

Обов'язковість та періодичність проходження технічного контролю транспортних засобів, передбачено ст. 35 Закону України «Про дорожній рух» та Порядком проведення обов'язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 року N 137.

Так, згідно п. 1 Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, технічного опису та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу, вбачається, що порядок проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів визначає процедуру проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, зареєстрованих уповноваженими органами МВС, за результатами якої встановлюється їх придатність до експлуатації або неможливість експлуатації.

Згідно п. 3 Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, технічного опису та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу, періодичність проходження обов'язкового технічного контролю для легкових автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажних автомобілів (незалежно від форми власності) вантажопідйомністю до 3,5 т., причепів до них із строком експлуатації більше двох років становить кожні два роки.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121 КУпАП доведена протоколом про адміністративне правопорушення серії БД 437583 від 20.09.2018 року та матеріалами справи.

Згідно даних роздруківки БД РПС «Автомобіль» вбачається, що транспортний засіб «Ford Connect» реєстраційний номер НОМЕР_2 зареєстрований за ОСОБА_1 та має такі технічні характеристики: тип транспортного засобу - вантажний малотоннажний - В, кузов - фургон малотоннажний - В, маса (п/с) - 2025/1400, рік випуску 2004.

Таким чином, з матеріалів справи встановлено, що автомобіль НОМЕР_3, яким керував ОСОБА_1 та йому належить, підлягає обов'язковому технічному контролю, але не пройшов його.

Згідно постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ВР №177050 встановлено, що ОСОБА_1 25.07.2018 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.121 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн.

За таких обставин, враховуючи, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом, який не пройшов обов"язковий технічний контроль, чим порушив п.31.3 «б» Правил дорожнього руху, а отже в його діях, з урахуванням повторності протягом року, наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП, а саме керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов, вчиненого повторно протягом року.

Водночас суд приходить до висновку про можливість застосування ст.22 КУпАП, яка передбачає можливість звільнення від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення, оскільки діяння, вчинене ОСОБА_1 хоча містило в собі усі юридичні і суб"єктивні ознаки, що характеризують правопорушення, передбачене ч.4 ст.121 КУпАП, однак внаслідок всіх обставин справи воно не відповідало суспільній небезпечності, зокрема, його дії суб"єктивно не були направлені на заподіяння шкоди суспільним інтересам, юридичним та фізичним особам, при цьому суд враховує щире каяття правопорушника, ту обставину, що він усвідомив протиправність своєї поведінки що свідчить про наявність підстав вважати, що в подальшому він не буде скоювати правопорушень, відсутність спричиненої шкоди та обставин, що обтяжують адміністративну відповідальність. Одночасно суд враховує, що згідно наданого протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу №00677-00396-18 вбачається, що ОСОБА_1 21.09.2018 пройшов відповідний технічний контроль.

З наведеного вище вбачається, що вчинене ОСОБА_1 адміністративне правопорушення є малозначимим, тобто таким, що дозволяє звільнити його від адміністративної відповідальності і обмежитись щодо нього усним зауваженням.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 22, 221, 276, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

постановив:

визнати ОСОБА_1 таким, що вчинив правопорушення, передбачене ч.4 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, звільнивши його від адміністративної відповідальності із застосуванням усного зауваження.

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Острозький районний суд протягом 10 днів з дня винесення.

Суддя Острозького районного судуНазарук В.А.