Рішення від 07.12.2018 по справі 500/2653/18

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/2653/18

07 грудня 2018 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі колегії суддів: головуючого судді Осташа А.В., судді Дерех Н.В., судді Баранюка А.З. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Монастириської районної організації Політичної партії "Народний фронт" до Монастириської міської виборчої комісії Монастириського району Тернопільської області про визнання протиправним та скасування рішення, постанови та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Монастириська районна організація Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" (далі - позивач) звернулась до суду з адміністративним позовом до Монастириської міської виборчої комісії Монастириського району Тернопільської області (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати Рішення №2 від 04.12.2018 Монастириської міської виборчої комісії Монастириського району Тернопільської області в частині виключення з виборчих списків кандидатів у депутати Монастириської міської ради по багатомандатному виборчому окрузі ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які були висунуті Монастириською районною організацією Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ";

- зобов'язати Монастириську міську виборчу комісію Монастириського району Тернопільської області допустити до участі в перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 23 грудня 2018 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які були висунуті Монастириською районною організацією Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ".

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що 29.11.2018 Монастириська міська виборча комісія Монастириського району Тернопільської області прийняла рішення, яке оформлене Постановою №6, згідно якого зареєструвала кандидатів в депутати Монастириської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі, включених до виборчого списку Монастириської районної організації Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" на перших місцевих виборах 23 грудня 2018 року. Проте, 04.12.2018 прийняла рішення №2 Про виключення з виборчих списків кандидатів у депутати Монастириської міської ради по багатомандатному виборчому окрузі та кандидата на посаду міського голови по одномандатному виборчому окрузі відповідно до якого, зокрема, виключила з виборчих списків кандидатів у депутати Монастириської міської ради о багатомандатному виборчому окрузі ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які були висунуті Монастириською районною організацією Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" та зареєстровані Монастириською міською виборчою комісією Монастириського району Тернопільської області відповідно до Постанови від 29.11.2018 №6.

Водночас позивач зазначив, що оскаржуване рішення не містить мотивувальної частини, не наведено мотивів, які вказують на порушення Закону України "Про місцеві вибори" та не конкретизовано в чому саме порушено вимоги ст.ст.35, 41 Закону України "Про місцеві вибори". Припускають, що рішення приймалось на підставі інформації від Центральної виборчої комісії про осіб, що були включені до виборчих списків партії на місцевих виборах 2015 року. Вибори, які відбулися 25.10.2015 та вибори, що відбудуться 23.12.2018 охоплюють два різних виборчих процеси, а тому обмеження встановленні ч.5 ст.35 Закону України "Про місцеві вибори" не підлягають застосуванню.

Враховуючи викладене, вважають, що Монастириською міською виборчою комісією Монастириського району Тернопільської області порушено право Монастириської районної організації Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" на участь у Перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 23 грудня 2018 року.

Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 06.12.2018 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження та призначено у справі судове засідання на 07.12.2018 о 09 год. 00 хв.

До початку розгляду справи по суті представником позивача подано заяву про збільшення позовних вимог, у якій позивач, крім раніше викладених позовних вимог просить визнати протиправною та скасувати постанову Монастириської міської виборчої комісії №37 від 04.12.2018 в частині скасування реєстрації кандидатів у депутати Монастириської міської ради по багатомандатному виборчому окрузі ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які були висунуті Монастириською районною організацією Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ".

Представник позивача подав письмову заяву, в якій просив розгляд справи здійснювати без його участі.

Відповідач уповноваженого представника для участі у розгляді справи не направив, відзиву на позов не подав. Про причини неявки не повідомив, заяви про слухання справи за відсутності його представника на адресу суду не надходило. Натомість від відповідача на адресу суду електронною поштою 06.12.18 о 16 год. 47 хв. було надіслано копії постанови Монастириської міської виборчої комісії №37 від 04.12.2018 із додатком та рішення №2 від 04.12.2018 із додатком.

За вищевказаних обставин, суд прийшов до переконання про розгля справи в письмовому провадженні.

Дослідивши подані суду письмові докази, всебічно, повно і об'єктивно розглянувши у судовому процесі всі обставини справи в їх сукупності, суд встановив наступне.

Постановою Центральної виборчої комісії "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 23 грудня 2018 року" від 12.10.2018 №156 перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів за переліками згідно з додатками 1 - 22 призначено на неділю, 23.12.2018.

Як слідує з матеріалів справи, 29.11.2018 Монастириська міська виборча комісія Монастириського району Тернопільської області прийняла рішення, яке оформлене Постановою №6, згідно якого зареєструвала кандидатів в депутати Монастириської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі, включених до виборчого списку Монастириської районної організації Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" на перших місцевих виборах 23 грудня 2018 року (аркуш справи 6).

Проте, 04.12.2018 прийняла рішення №2 Про виключення з виборчих списків кандидатів у депутати Монастириської міської ради по багатомандатному виборчому округу та кандидата на посаду міського голови по одномандатному виборчому окрузі відповідно до якого, зокрема, виключила з виборчих списків кандидатів у депутати Монастириської міської ради по багатомандатному виборчому окрузі ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які були висунуті Монастириською районною організацією Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" та зареєстровані Монастириською міською виборчою комісією Монастириського району Тернопільської області відповідно до Постанови від 29.11.2018 №6 (аркуш справи 7-8).

Крім того, пунктом 1 постанови Монастириської міської виборчої комісії №37 від 04.12.2018 скасовано реєстрацію кандидатів в депутати в багатомандатному виборчому окрузі до Монастириської міської ради в кількості 14 осіб, серед яких кандидати які були висунуті Монастириською районною організацією Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

Як вбачається із мотивувальної частини постанови Монастириської міської виборчої комісії №37 та Списку виключення з виборчих списків кандидатів у депутати по багатомандатному виборчому окрузі до Монастириської міської ради Рішення №2 від 04.12.2018, порушення порядку висування щодо:

- ОСОБА_1 зазначено: "висування кандидатом у депутати місцевими організаціями різних політичних партій на чергових місцевих виборах та їх проведення 25.10.2015 від Політичної партії "Радикальна партія Олега Ляшка";

- ОСОБА_2 зазначено: "висування кандидатом у депутати місцевими організаціями різних політичних партій на чергових місцевих виборах та їх проведення 25.10.2015 від Політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".

Підставою для такого висновку, як видно зі змісту мотивувальної частини постанови №37, слугував лист Центральної виборчої Комісії №21-33/1-2125 від 03.12.2018 про відомості щодо кандидатів у депутати, зареєстрованих у багатомандатних виборчих округах, стосовно яких виявлено можливі порушення порядку висування, встановленого частинами 4 та 5 статті 35 Закону України "Про місцеві вибори".

Не погоджуючись із рішенням відповідача позивач звернувся із даним адміністративним позовом до суду.

Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Законом, який визначає основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост є Закон України "Про місцеві вибори" №595-VIII від 14.07.2015 (далі - Закон №595-VIII).

Право висування кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, в тому числі міст Києва та Севастополя, районної у місті ради реалізується виборцями у відповідних багатомандатних виборчих округах через місцеві організації партій у порядку, передбаченому цим Законом.

Відповідно до частини першої статті 41 Закону № 595-VIII кандидати у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, включені до виборчого списку кандидатів у депутати від місцевої організації партії, реєструються відповідною територіальною виборчою комісією в разі дотримання умов, передбачених статтею 38 цього Закону.

До повноважень міської, районної в місті (у містах, де утворені районні у місті ради) територіальної виборчої комісії у відповідності до приписів частини п'ятої статті 25 Закону України "Про місцеві вибори" належать, зокрема: 4) реєстрація кандидатів у депутати відповідно міської, районної у місті ради, включених до виборчих списків кандидатів у депутати місцевих організацій політичних партій, представників, уповноважених осіб місцевих організацій партій - суб'єктів відповідного виборчого процесу, видача їм посвідчення; 5) розгляд питання щодо скасування рішення про реєстрацію кандидатів у випадках, передбачених цим Законом.

Загальний порядок висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости регулюється статтею 35 Закону України "Про місцеві вибори".

Відповідно до частини 1 статті 35 Закону України "Про місцеві вибори" висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости розпочинається за 34 дні до дня голосування.

Згідно частини 2 статті 35 цього ж Закону встановлено, що право висування кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, в тому числі міст Києва та Севастополя, районної у місті ради реалізується виборцями у відповідних багатомандатних виборчих округах через місцеві організації партій у порядку, передбаченому цим Законом.

Право висування кандидатів у депутати сільських, селищних рад реалізується виборцями в одномандатних виборчих округах через місцеві організації партій або шляхом самовисування у порядку, передбаченому цим Законом.

Право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости реалізується виборцями у відповідних єдиних одномандатних виборчих округах через місцеві організації партій або шляхом самовисування у порядку, передбаченому цим Законом.

Частиною 4 статті 35 Закону України "Про місцеві вибори" встановлено, що особа не може бути висунута кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі більше ніж до однієї місцевої ради відповідного рівня (більше ніж до однієї обласної, однієї районної, однієї міської, однієї районної в місті ради).

Особа, яка висунута кандидатом у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови або старости, не може одночасно бути висунута у будь-яких інших одномандатних, єдиних одномандатних виборчих округах з будь-яких місцевих виборів.

Особа, з урахуванням вимог частини четвертої цієї статті, може одночасно бути висунута кандидатом у депутати місцевих рад, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови або старости шляхом висування місцевою організацією лише однієї політичної партії або лише шляхом самовисування (частина 5 статті 35 Закону України "Про місцеві вибори").

Згідно частини 2 статті 41 Закону України "Про місцеві вибори" подання документів до територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі закінчується за 24 дні до дня голосування.

Територіальна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня прийняття документів, зазначених у частині першій статті 38 цього Закону, але не пізніш як за 23 дні до дня голосування приймає рішення про реєстрацію кандидатів у депутати або про відмову в реєстрації кандидата (кандидатів), включених до виборчого списку кандидатів у депутати. Копія цього рішення не пізніше наступного дня після його прийняття надсилається (видається) представнику місцевої - організації партії, від якої висунуті кандидати в депутати (частина 9 статті 41 Закону України "Про місцеві вибори").

Частиною восьмою статті 41 Закону України "Про місцеві вибори" передбачено наслідки подвійної реєстрації одним і тим же кандидатом на посаду, зокрема, міського голови шляхом самовисування та у депутати міської ради від політичної партії.

Так, у відповідності до частини 8 статті 41 Закону України, у разі якщо особа, включена за її письмовою заявою про згоду балотуватися за виборчим списком кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії, включена за її письмовою заявою про згоду балотуватися за виборчим списком кандидатів у депутати від місцевої організації іншої політичної партії та (або) висунута за її письмовою заявою про згоду балотуватися кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, старости від місцевої організації іншої політичної партії або шляхом самовисування, відповідні територіальні виборчі комісії виключають таку особу з усіх виборчих списків, до яких вона була включена, скасовують її реєстрацію як кандидата в депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, про що повідомляють відповідні місцеві організації партій та цю особу.

Статтею 47 Закону України "Про місцеві вибори" визначено порядок та підстави скасування рішення про реєстрацію кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости.

Зокрема, частиною 2 статті 47 Закону України "Про місцеві вибори" встановлено, що територіальна виборча комісія скасовує рішення в частині реєстрації в багатомандатному виборчому окрузі окремого кандидата в депутати, включеного до виборчого списку від місцевої організації партії, з виключенням його з виборчого списку в разі: 5) порушення вимог частин третьої - п'ятої статті 35 цього Закону.

Частиною 3 цієї ж статті встановлено, що територіальна виборча комісія може скасувати рішення про реєстрацію кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости не пізніше ніж за 18 днів до дня голосування.

У разі надходження від Центральної виборчої комісії повідомлення про порушення кандидатами вимог частин четвертої - п'ятої статті 35 цього Закону відповідна територіальна виборча комісія зобов'язана розглянути зазначене питання на своєму засіданні та прийняти відповідне рішення в межах строку, визначеного абзацом першим цієї частини.

З встановлених в судовому засіданні обставин видно, що підставами для скасування реєстрації та виключення зі списків кандидатів в депутати до Монастириської міської ради від Монастириської районної організації Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" слугував лист Центральної виборчої Комісії №21-33/1-2125 від 03.12.2018 в якому було зазначено про можливі порушення з вимог ч.ч.3-5 ст.35 Закону України "Про місцеві вибори", зокрема наведена інформація про реєстрацію ОСОБА_1 та ОСОБА_2 як кандидатів в депутати до Монастириської районної ради від інших політичних партій на чергових виборах, що відбулись 25.10.2015. Саме дані обставини і були покладені в основу оскаржуваної постанови та рішення.

З вищенаведеними висновками виборчої комісії суд не погоджується виходячи з наступного.

Зі змісту ст.11 Закону України "Про місцеві вибори" випливає, що виборчий процес починається з оголошення відповідною виборчою комісією про його початок та завершується через 15 днів після офіційного оприлюднення результатів місцевих виборів у порядку передбаченому Законом.

Відповідно до Постанови Центральної виборчої комісії "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 23 грудня 2018 року" від 12.10.2018 №156 виборчий процес по даних виборах розпочався 12.10.2018.

Відповідно до ч.3 ст.11 одним із етапів виборчого процесу є висування та реєстрація кандидатів.

З аналізу наведених норм, суд приходить до висновку, що передбачена законодавством про місцеві вибори заборона особі бути кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі більше ніж до однієї місцевої ради відповідного рівня (більше ніж до однієї обласної, однієї районної, однієї міської, однієї районної в місті ради) та бути одночасно висунутою кандидатом у депутати місцевих рад, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови або старости від різних політичних сил в межах проведення одного виборчого процесу. Таким чином, вибори, що відбулися 25.10.2015 та вибори, що відбудуться 23.12.2018 охоплюють два різних виборчих процеси, а тому обмеження встановленні частиною 5 статті 35 Закону України "Про місцеві вибори" не підлягають застосуванню.

Статтею 27 Закону України "Про місцеві вибори" встановлено порядок роботи виборчої комісії.

Згідно положень вказаної статті, Центральна виборча комісія організовує свою роботу відповідно до Закону України "Про Центральну виборчу комісію" та Регламенту Центральної виборчої комісії. Територіальні та дільничні виборчі комісії організовують свою роботу відповідно до вимог цього Закону у формі відкритих засідань. Виборча комісія є колегіальним органом. Проведення голосування виборців не є засіданням дільничної виборчої комісії.

Основною формою роботи виборчої комісії є засідання, яке скликається головою виборчої комісії, у разі його відсутності - заступником голови, а в разі відсутності голови та його заступника - секретарем комісії. На письмову вимогу не менш як третини складу виборчої комісії голова виборчої комісії або його заступник зобов'язаний скликати засідання комісії не пізніше наступного дня після отримання такої вимоги. У разі необхідності засідання виборчої комісії може бути скликане за рішенням виборчої комісії вищого рівня.

Перше засідання виборчої комісії скликається не пізніш як на другий день з дня формування її складу (утворення), а наступні засідання - у разі необхідності.

Засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності на ньому більше половини членів комісії від складу цієї комісії.

Засідання виборчої комісії скликається з обов'язковим повідомленням усіх членів комісії про час, місце проведення засідання та його порядок денний. З метою дотримання при розгляді питань порядку денного права особи на участь у процесі прийняття рішення на засідання виборчої комісії запрошуються заявники та інші заінтересовані особи. Неприбуття на засідання виборчої комісії осіб, які були належним чином повідомлені про нього, не перешкоджає розгляду питань порядку денного (частина 5 статті 27 Закону України "Про місцеві вибори").

Постановою Центральної виборчої комісії від 05 вересня 2015 року № 228 затверджено Порядок організації роботи та ведення діловодства у виборчих комісіях з місцевих виборів.

Пунктом 3.4. Постанови "Про Порядок організації роботи та ведення діловодства у виборчих комісіях з місцевих виборів" від 5 вересня 2015 року № 228 передбачено, що засідання виборчої комісії скликається з обов'язковим повідомленням усіх членів комісії, заявників та інших заінтересованих осіб.

В ході розгляду справи судом встановлено, що в порушення вказаної норми, Монастириською міською виборчою комісією на засідання яке відбулось 04.12.2018, ОСОБА_1 та ОСОБА_2, як заінтересованих осіб, не було запрошено, що позбавило їх можливості надати свої пояснення щодо їх подвійної реєстрації та є порушенням вищевказаного Порядку та статті 27 Закону України "Про місцеві вибори".

З урахуванням зазначених обставин, беручи до уваги наявність порушення прав позивача у виборчому процесі, з метою захисту порушених прав, колегія суддів дійшла висновку про необхідність задоволення позовних вимог в частині визнання протиправним та скасування Рішення №2 від 04.12.2018 Монастириської міської виборчої комісії Монастириського району Тернопільської області в частині виключення з виборчих списків кандидатів у депутати Монастириської міської ради по багатомандатному виборчому окрузі ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які були висунуті Монастириською районною організацією Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" та визнання протиправною та скасування постанови Монастириської міської виборчої комісії №37 від 04.12.2018 в частині скасування реєстрації кандидатів у депутати Монастириської міської ради по багатомандатному виборчому окрузі ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які були висунуті Монастириською районною організацією Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ".

Враховуючи те, що суд прийшов до переконання про визнання протиправними та скасування постанови та рішення Монастириської міської виборчої комісії (які й були перешкодою для подальшої участі кандидатів в депутати до Монастириської міської ради від Монастириської районної організаці політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ"), а також те, що постановою №6 від 29.11.2018 Монастириської міської виборчої комісії зареєстровано кандидатами в депутати Монастириської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі, включених до виборчого списку Монастириської районної організації Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" на перших місцевих виборах 23 грудня 2018 року, суд дійшов висновку, що позовні вимоги щодо зобов'язання Монастириської міської виборчої комісії Монастириського району Тернопільської області допустити до участі в перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 23 грудня 2018 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які були висунуті Монастириською районною організацією Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" задоволенню не підлягають.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Всупереч цим вимогам КАС України відповідачем як суб'єктом владних повноважень не доведено правомірність оскаржуваних рішення та постанови.

Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про те, що під час прийняття спірного рішення відповідач діяв не на підставі та не у спосіб, що визначені Конституцією та Законами України; необґрунтовано, без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо та не пропорційно.

Підсумовуючи зазначене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов належить задовольнити частково.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250, 271, 273, 278 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати Рішення №2 від 04.12.2018 Монастириської міської виборчої комісії Монастириського району Тернопільської області в частині виключення з виборчих списків кандидатів у депутати Монастириської міської ради по багатомандатному виборчому окрузі ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які були висунуті Монастириською районною організацією Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ".

3. Визнати протиправною та скасувати постанову Монастириської міської виборчої комісії №37 від 04.12.2018 в частині скасування реєстрації кандидатів у депутати Монастириської міської ради по багатомандатному виборчому окрузі ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які були висунуті Монастириською районною організацією Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ".

3. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Реквізити сторін: позивач - 48300, Тернопільська область, Монастириський район, м. Монастириська, вул. Садова, 70, код ЄДРПОУ 39181335; відповідач - 48300, Тернопільська область, Монастириський район, м. Монастириська, вул. Шевченка, 19, код ЄДРПОУ 34039816.

Невідкладно повідомити комісію вищого рівня про ухвалене судом рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в дводенний строк з дня їх проголошення.

Повне судове рішення складено 07 грудня 2018 року.

Головуючий суддя підпис Осташ А.В.

Судді: підпис Баранюк А.З.

підпис Дерех Н.В.

копія вірна

Суддя Осташ А.В.