Ухвала від 07.12.2018 по справі 1340/5851/18

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1340/5851/18

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

07 грудня 2018 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Ланкевич Андрій Зіновійович, перевіривши матеріали позовної заяви Приватної фірми «Авіта» до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправною та скасування податкової вимоги, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовною заявою, в якій просить визнати протиправною та скасувати податкову вимогу відповідача форми «Ю» від 09.11.2018 року №2884-52, згідно якої сума податкового боргу Приватної фірми «Авіта» становить 3351949,46 грн.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Положеннями ст.ст.160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено форму та зміст позовної заяви, а також документи, що додаються до такої.

Згідно ч.1 ст.160 вищевказаного Кодексу, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Окрім того, за правилами п.11 ч.5 цієї статті, в позовній заяві, зокрема, зазначаються: власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Проте, всупереч вказаним імперативним вимогам процесуального закону, позивач не зазначив у позовній заяві вищеописане.

Разом з тим, суд не враховує долучене до матеріалів позовної заяви письмове повідомлення представника позивача, адже таке має бути підписане власноручно позивачем (керівником юридичної особи).

Окрім того, за правилами ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч.1 ст.3, ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI, судовий збір справляється: за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно підп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Відповідно до абз.4 ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 року №2246-VIII, у 2018 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць, для працездатних осіб, станом на 01.01.2018 року встановлено у розмірі - 1762,00 грн.

Тобто, не менше 1762,00 грн і не більше 616700,00 грн.

Оскільки оскаржене рішення суб'єкта владних повноважень породжує підстави для зміни майнового стану позивача, такий спір є майнового характеру і судовий збір за подання цього позову слід обчислювати, виходячи з ціни позову, якою, в даному випадку, є сума в розмірі 3351949,46 грн. Відтак, сума судового збору, яка підлягає сплаті, становить 50279,24 грн (1,5%*3351949,46 грн).

Суд встановив, що при поданні даної позовної заяви позивач сплатив судовий збір у розмірі 1762,00 грн. А тому, з метою усунення виявлених недоліків, позивач повинен доплатити решту суми судового збору, яка складає 48517,24 грн.

Наведене вище свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам, встановленим ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч.1 ст.169 вищевказаного Кодексу, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, враховуючи виявлені недоліки, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу встановити спосіб і строк їх усунення. Роз'яснити позивачу, що у випадку усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Керуючись ст.ст.160, 161, 169, 248, 256, 293, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

позовну заяву Приватної фірми «Авіта» до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправною та скасування податкової вимоги - залишити без руху для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків шляхом подання в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду (вул.Чоловського, 2, м.Львів, 79018) в десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали:

- власного письмового підтвердження позивача (керівника юридичної особи) про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав;

- оригіналу документа про сплату решти суми судового збору за подання позовної заяви майнового характеру (в сумі 48517,24 грн).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Ланкевич А.З.