ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
Іменем України
18.06.07 Справа № 13/306ад.
За позовом Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі ДП "Національна енергетична компанія Укренерго" в особі Інспекції Держенергонагляду в Луганській області ВП "Держенергонагляду у Донбаському регіоні", м. Київ
до комунального підприємства “Старобільське міське комунальне підприємство »
про стягнення 1700 грн. 00 коп.
Суддя
Яресько Б.В.
За участю:
Секретар судового засідання Савенко В.Ю.
Прокурор Подгорна Г.В. посвідчення № 878 від 16.11.2004 р.
Від позивача
Не прибув
Від відповідача
Не прибув
ОБСТАВИНИ СПРАВИ: Прокурор м. Луганська звернувся з позовом в інтересах держави в особі державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго» в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області з вимогою про стягнення з відповідача на користь державного бюджету штрафу в сумі 1700 грн. 00 коп. за постановою інспекції Держенергонагляду в Луганській області.
Прокурор у судовому засіданні позов підтримав.
Відповідач участі свого представника у судовому засіданні не забезпечив, відзив на позовну заяву не надав, хоча завчасно належним чином, був повідомлений про час і місце розгляду справи.
Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представників учасників судового процесу, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд,
ВСТАНОВИВ, що центральним органом державної виконавчої влади, на який покладено здійснення державної політики в галузі паливно-енергетичного комплексу відповідно з Указом Президента України «Про зміни в структурі централі органів виконавчої влади" від 15.12.99 №1573/99, є Міністерство паливі енергетики України.
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику" здійснюється Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд), яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.96 та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго" (далі - ДП НЕК «Укренерго") та його структурних підрозділів.
Головною метою діяльності ДП НЕК «Укренерго" є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи України, задоволення інтересів держави у сфері енергопостачання, здійснення централізованого оперативно-технологічного управління ОЕС, запобігання порушенням режимів і аваріям системного значення та ліквідація можливих аварій для країни (абзаци 1-4 пункту 2.1. Статуту), а до основних напрямків діяльності здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику" та Положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України (підпункт 2.2.16 пункту 2.2. Статуту).
Відповідно ст. 5 Закону України «Про електроенергетику" до принципів державної політики в енергетиці належать створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Частина 1 ст.9 зазначеного Закону визначає, що державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (далі-Інспекція) у порядку, визначеному законодавством України, а частина 51 9 закону надає Інспекції повноваження застосовувати в установленому пораді санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. Так, відповідно до ч. 3 ст.27 Закону України «Про електроенергетику" суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензій штраф; розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Так, на виконання покладених на неї зазначених вище функцій контролю, Інспекцією Держенергонагляду в Луганській області, відокремленого підрозділу “Держенергонагляд у Донбаському регіоні», Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго»
09.12.05 було проведено комплексну перевірку виконання припису Інспекції від 26.05.05 ЛЦ 105 № 102 про усунення порушень законодавства про електроенергетику на комунальному підприємстві “Старобільське міське комунальне підприємство», що підтверджується актом обстеження від 09.12.05 ЛЦ 105 № 356.
За результатами перевірки позивачем складено акт перевірки від 09.12.05 ЛЦ 105 № 47, зі змісту якого вбачається, що з боку відповідача мають місце факти не виконання пунктів № 2,3,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14 припису Інспекції від 26.05.05 ЛЦ 105 № 102 про усунення порушень законодавства про електроенергетику:
На підставі даного акту перевірки виконання припису Інспекції про усунення порушень законодавства про електроенергетику інспекцією прийнято постанову від 13.02.06 ЛЦ 105 № 47 про накладення на відповідача штрафу за порушення законодавства про електроенергетику на суму 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. у зв'язку з невиконанням припису.
Частина 6 ст.27 Закону України «Про електроенергетику" визначає, що суми штрафів повинні сплачуватися до Державного бюджету України. Державне казначейство організує та здійснює виконання Державного бюджету відповідно до норм Положення про Державне казначейство, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.07.95 №590.
При цьому слід зазначити, що ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" та п. 10 Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.99. №1312 передбачено, що підприємство повинно внести підвищену плату протягом 30 днів з дня винесення постанови про її застосування; у разі несплати підвищеної плати у зазначений термін грошова сума стягується в судовому порядку; рішення щодо застосування до підприємства підвищеної плати може бути оскаржене в установленому законом порядку.
Як свідчать матеріали справи, постанова від 13.02.06 ЛЦ 105 № 47 є чинною, відповідачем не оскаржена в установленому законом порядку, добровільно не виконана.
На підставі викладеного, заявник просить стягнути з відповідача до Державного бюджету України штраф за порушення законодавства про електроенергетику у сумі 1700 грн. 00 коп.
Відповідачем позовні вимоги не спростовані, доказів перерахування штрафних санкцій не надано.
Встановивши фактичні обставини справи, оцінивши доводи сторін та надані ними докази суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступних підстав.
Штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 1700 грн. 00 коп. застосований позивачем обґрунтовано, що підтверджено матеріалами справи, у тому числі актом перевірки, постановою, які відповідачем не оскаржені в установленому законом порядку.
Штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 1700 грн. 00 коп. відповідачем належним чином не спростований.
Питання щодо розподілу судових витрат не вирішується, оскільки заявник звільнений від їх сплати у встановленому законом порядку, віднесення судових витрат на відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень, у даному випадку не передбачено чинним законодавством, у тому числі ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 112, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з комунального підприємства “Старобільське міське комунальне підприємство» Луганська область, Старобільський район, м. Старобільськ, вул. Андрющенко 83 ідентифікаційний код 32840727 на користь державного бюджету України штраф в сумі 1700 грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Б.В. Яресько
Постанову складено у повному обсязі
та підписано 25.06.2007 р.