06 грудня 2018 р. м. ХарківСправа № 0816/1645/18
Харківський апеляційний адміністративний суд
у складі колегії:
головуючого судді: Тацій Л.В.
суддів: Подобайло З.Г. , Григорова А.М.
за участю секретаря судового засідання Ткаченка А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 16.08.2018р., суддя Удовіченко С.О., м. Полтава, повний текст складено 17.08.2018 року по справі № 816/1645/18
за позовом ОСОБА_1
до Миргородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області
про визнання дії протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач, ОСОБА_1, звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Миргородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області, в якому просила:
зобов'язати Миргородське об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області провести ОСОБА_1 нарахування та виплату індексації пенсії з наростаючим підсумком з урахуванням зміни розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, відповідно до вимог Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року №1078, з урахуванням фактично виплачених коштів з моменту виходу на пенсію по лютий 2018 року.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 16.08.2018р. по справі № 816/1645/18 позов ОСОБА_1 залишено без задоволення.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти постанову, якою позов задовольнити.
В обґрунтування вимог апеляційних скарг позивач посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповноту дослідження обставин у справі, що обґрунтовує тим, що відповідач застосував у період з січня 2014 року по лютий 2018 року коефіцієнти індексації та розміри прожиткових мінімумів, які були встановлені у грудні 2013 року під час індексації пенсії позивача та фактично припинив здійснювати перерахунок та сплату індексації пенсії. Внаслідок бездіяльності відповідача щодо не проведення індексації пенсії у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та не обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення наростаючим підсумком, значно зменшено пенсію позивача.
Відповідач надіслав до суду відзив на апеляційну скаргу, відповідно до якого проти задоволення скарги заперечує. Зазначив, що індексація пенсії позивача проводилася з травня 2014 року по серпень 2015 року включно. З вересня 2015 року до пенсії ОСОБА_1 встановлювалася фіксована сума індексації. Виплата фіксованої суми індексації з вересня 2015 року проводилася до вересня 2017 року включно. З жовтня 2017 року Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 внесені зміни до статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", якими частину першу статті 42, якою визначалося, що пенсії індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення, виключено.
Представник позивача в судовому засіданні апеляційну скаргу підтримав в повному обсязі з підстав та мотивів, викладених у скарзі, просив її задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 2 ст. 313 КАС України неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.
Заслухавши доповідь судді-доповідача змісту судового рішення, що оскаржується, апеляційної скарги, пояснення представника позивача, перевіривши підстави для апеляційного перегляду, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
З матеріалів справи судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером, перебуває на обліку в Миргородському ОУПФУ та з 31.08.2011 отримує пенсію за вислугу років згідно пункту 16 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідно до пункту "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (а.с. 53-55, 76).
Позивач 15.12.2017 року звернулась до Миргородського ОУПФУ із запитом про надання інформації щодо індексації її пенсії з місяця виходу на пенсію по листопад 2017 року включно, а також з приводу того, які дії буде вжито та протягом якого часу її пенсію буде перераховано за вищевказаний період на відсоток щомісячної інфляції кожного місяця, коли величина індексу споживчих цін перевищувала поріг індексації, який установлено в розмірі 103 відсотки, відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" (а.с. 14).
Листом Миргородського ОУПФУ від 25.01.2018 №904/02-24 ОСОБА_1 повідомлено про відсутність підстав для проведення індексації пенсії за період, вказаний у запиті заявниці (а.с. 66-67).
ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_1 18.12.2017 року звернувся до Миргородського ОУПФУ із запитом про надання інформації щодо того, в якому місяці з червня 2011 року по листопад 2017 року включно, помісячно величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлювався в розмірі 103 відсотки, а також в якому місяці з червня 2011 року по листопад 2017 року включно, помісячно було перераховано пенсіонерам, тобто індексовано грошові доходи, коли індекс споживчих цін перевищував поріг індексації, який встановлений у розмірі 103 відсотки згідно зі змінами частини першої статті 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" (а.с. 65).
Листом від 22.12.2017 №8948/02-24 управління повідомило ОСОБА_3 про те, що питання щодо конкретних місяців проведення індексації пенсій управлінням є індивідуальним по кожному пенсіонеру та не входить до положень, передбачених нормами Закону України "Про доступ до публічної інформації" (а.с. 61).
ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_1 та ОСОБА_4 13.02.2018 року звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області із запитом стосовно надання інформації щодо щомісячних сум пенсійних виплат, зокрема, ОСОБА_1, з моменту виходу на пенсію і по лютий 2018 року включно, помісячно (а.с. 58).
Згідно листа Управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 16.02.2018 №1361/02-22 (а.с. 59-60) ОСОБА_3 повідомлено, що індексація пенсії ОСОБА_1 проводилась з травня місяця 2014 року по серпень 2015 року включно. З вересня 2015 року до пенсії ОСОБА_1 встановлювалася фіксована сума індексації. Виплата фіксованої суми індексації з вересня 2015 року проводилася до вересня 2017 року включно. З жовтня 2017 року Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 №2148-VІІІ внесені зміни до статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", якими частину першу статті 42, якою визначалося, що пенсії індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення, виключено. Враховуючи вищезазначені обставини, підстави для проведення індексації останньої відсутні. Страховий стаж ОСОБА_1 становить 36 років 06 місяців 20 днів. Коефіцієнт страхового стажу становить 0,36500. Заробітна плата врахована за період з 01.01.1994 по 31.12.1998 згідно довідки про заробітну плату та з 01.07.2000 по 31.07.2011 згідно даних персоніфікованого обліку. Коефіцієнт заробітної плати становить 1,72279. Станом на 01.01.2018 розмір пенсії ОСОБА_1 становить 2599,44 грн. Отже, пенсія останній призначена та виплачується згідно чинного законодавства України.
ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_1 та ОСОБА_4 13.02.2018 р. до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області подав скаргу з вимогою привести пенсії останніх у відповідність до вимог законодавства (а.с. 16-17).
На вказану скаргу надано відповідь листом Управління від 03.03.2018 №218/С-02 із зазначенням, що виплата пенсії з урахуванням індексації проведена згідно з вимогами законодавства (а.с. 20).
Не погоджуючись із діями пенсійного органу, ОСОБА_1 звернулась до суду з даним позовом
Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з правомірності оскаржуваних дій відповідача, оскільки підстави для проведення індексації пенсії ОСОБА_1 за періоди з 31.08.2011 по 01.05.2014 та з 01.10.2017 по лютий 2018 року- відсутні, а нарахування та індексування управлінням пенсії позивачу у спірному періоді здійснювалося з дотриманням вимог законодавства України.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, враховуючи наступне.
Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Відповідно до пункту "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-XII (в редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку.
Пунктом 16 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (в редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) визначено, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. Положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років.
Частиною першою статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачалося, що пенсії, призначені за цим Законом, індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення.
Статтею 1 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" (зі змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 16.04.2009 №1276-VI) індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг; індекс споживчих цін - показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання; поріг індексації - величина індексу споживчих цін, яка надає підстави для проведення індексації грошових доходів населення.
Індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру: пенсії; стипендії; оплата праці (грошове забезпечення);суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди в разі втрати годувальника; розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі (стаття 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення").
Відповідно до статті 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті. Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.
Згідно статті 5 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік.
Відповідно до частини другої статті 6 вказаного Закону порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення, який визначає порядок визначає правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення і поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників (далі - Порядок №1078).
Згідно пункту 11 Порядку №1078 підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотки.
Згідно із пунктом 4 Порядку №1078 індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. У межах прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, індексуються пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат), щомісячне довічне грошове утримання, що виплачуються замість пенсії, щомісячна грошова сума, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим), щомісячна страхова виплата особам, які перебували на утриманні потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника.
Пунктом 5 Порядку №1078 визначено, що у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації. У разі коли підвищення розмірів мінімальних соціальних гарантій, зазначених в абзаці першому цього пункту, не супроводжується зростанням грошових доходів громадян, передбачених пунктом 2 цього Порядку, грошові доходи індексуються на загальних підставах відповідно до пунктів 11 і 4 цього Порядку.
Відповідно до пункту 101 Порядку №1078 обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації пенсій особам, які набули право на її призначення, щомісячного довічного грошового утримання, що виплачуються замість пенсії, здійснюється починаючи з місяця, в якому їх призначено.
За приписами статті 21 Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" установлено у 2011 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 750 гривень, з 1 квітня - 764 гривні, з 1 жовтня - 784 гривні, з 1 грудня - 800 гривень.
У 2012 році встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 822 гривні, з 1 квітня - 838 гривень, з 1 липня - 844 гривні, з 1 жовтня - 856 гривень, з 1 грудня - 884 гривні (стаття 12 Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік").
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" установлено у 2013 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 894 гривні, з 1 грудня - 949 гривень.
Згідно протоколу Миргородського ОУПФУ від 02.09.2011 №9298 ОСОБА_1 призначено пенсію з 31.08.2011 у розмірі 1734,52 грн (а.с. 76).
У подальшому розмір пенсії позивача збільшувався, про що свідчить довідка Миргородського ОУПФУ від 21.02.2018 №1508 (а.с. 53-55).
Отже, підстави для здійснення індексації пенсії позивача у період з 31.08.2011 по 01.05.2014 року -відсутні.
За повідомленням Державної служби статистики України індекс споживчих цін (індекс інфляції) у квітні 2014 року становив 103,0 % порівняно з попереднім місяцем, про що свідчить лист від 15.05.2014 №12876/02-40 (а.с. 114-115).
У зв'язку з перевищенням порогу індексації в травні 2014 року виникли підстави для індексації пенсії позивача.
Судом встановлено, що останнім місяцем до 01.05.2014, у якому відбулося підвищення пенсії ОСОБА_1, був грудень 2013 року, тобто саме грудень 2013 року, у відповідності до приписів пункту 5 Положення №1078, є базовим місяцем для індексації пенсії позивача.
З урахуванням наведеного, індексація пенсії ОСОБА_1 почала проводитися з травня 2014 року в наступних розмірах: травень 2014 року - 28,47 грн; червень 2014 року - 60,74 грн; липень 2014 року - 98,70 грн; серпень 2014 року - 98,70 грн; вересень 2014 року - 113,88 грн; жовтень 2014 року - 113,88 грн; листопад 2014 року - 152,79 грн; грудень 2014 року - 179,36 грн; січень 2015 року - 179,36 грн; лютий 2015 року - 179,36 грн; березень 2015 року - 179,36 грн; квітень 2015 року - 179,36 грн; травень 2015 року - 179,36 грн; червень 2015 року - 179,36 грн; липень 2015 року - 179,36 грн; серпень 2015 року - 179,36 грн, що підтверджується довідкою від 12.06.2018 №3699 (а.с. 50-51).
У відповідності до Законів України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", "Про Державний бюджет України на 2016 рік" та "Про Державний бюджет України на 2017 рік" розмір пенсії збільшився, а тому розмір фіксованої суми індексації встановлено в сталому розмірі.
Так, фіксована сума індексації встановлюється з першого числа місяця перерахунку пенсії, у разі коли розмір підвищення призначеного розміру пенсії менше можливої поточної індексації або попередньої індексації у місяці перерахунку.
Фіксована сума індексації визначається як різниця між можливою поточною індексацією або попередньою індексацією у місяці перерахунку та сумою підвищення пенсії таким чином, щоб сума призначеної пенсійної виплати з урахуванням фіксованої суми індексації не перевищувала загального доходу до підвищення.
Розмір фіксованої індексації зменшується у разі проведення подальших перерахунків, якщо підвищення призначеного розміру пенсії без врахування фіксованої індексації менше суми фіксованої індексації.
Раніше зафіксована індексація внаслідок попередніх перерахунків пенсії не зберігається, якщо підвищення внаслідок нового перерахунку пенсії перевищує загальний розмір можливої поточної індексації раніше зафіксованої індексації.
Починаючи з 01.09.2018 року, в результаті збільшення розміру пенсії, розмір зафіксованої індексації переглядався в сторону зменшення, при цьому, загальний розмір пенсійної виплати ОСОБА_1 не змінювався і складав 2098,11 грн.
З огляду на зазначене, виплата фіксованої суми індексації з вересня 2015 року проводилася в наступних розмірах: вересень 2015 року - 160,61 грн; жовтень 2015 року - 160,61 грн; листопад 2015 року - 160,61 грн; грудень 2015 року - 160,61 грн; січень 2016 року - 160,61 грн; лютий 2016 року - 160,61 грн; березень 2016 року - 160,61 грн; квітень 2016 року - 160,61 грн; травень 2016 року - 152,21 грн; червень 2016 року - 152,21 грн; липень року - 152,21 грн; серпень 2016 року - 152,21 грн; вересень 2016 року - 152,21 грн; жовтень 2016 року - 152,21 грн; листопад 2016 року - 152,21 грн; грудень 2016 року - 134,66 грн; січень 2017 року - 134,66 грн; лютий 2017 року - 134,66 грн; березень року - 134,66 грн; квітень 2017 року - 134,66 грн; травень 2017 року - 124,91 грн; червень 2017 року - 124,91 грн; липень 2017 року - 124,91 грн; серпень 2017 року - 124,91 грн; вересень 2017 року - 124,91 грн (а.с. 50-51).
Відповідно до частини п'ятої статті 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" (зі змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 03.10.2017 №2148-VIII) індексація пенсій здійснюється шляхом їх підвищення відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
З 01.10.2017 Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсії" від 03.10.2017 №2148-VIII внесені зміни до статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" якими виключено частину першу статті 42, яка визначала, що пенсії індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення.
Враховуючи встановлені судом фактичні обставини та надані сторонами у справі дока, колегія суддів погоджується із висновками суду першої інстанції про відсутність підстав для проведення індексації пенсії ОСОБА_1 за періоди з 31.08.2011 по 01.05.2014 та з 01.10.2017 по лютий 2018 року.
Згідно з ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
З огляду на встановлені у справі фактичні обставини та досліджені докази, колегія суддів вважає, що відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений чинним законодавством, з дотримання вимог ч.2 ст.2 КАС України, у зв'язку з чим, підстави для задоволення позовних вимог відсутні.
Згідно ч. 1 ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
З огляду на вищевикладене, колегія суддів вважає, що оскаржуване рішення суду першої інстанції відповідає вимогам ч. 1 ст. 242 КАС України, а тому відсутні підстави для його скасування та задоволення апеляційних вимог апелянта, позивача у справі.
Згідно ст.316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновками суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 326, 327 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 16.08.2018р. по справі № 816/1645/18- залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню у касаційному порядку не підлягає, крім випадків, встановлених п.2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Головуючий суддя Л.В. Тацій
Судді З.Г. Подобайло А.М. Григоров
Повний текст постанови складено 06.12.2018.