Ухвала від 03.12.2018 по справі 0440/6461/18

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

03 грудня 2018 року Справа № 0440/6461/18

Дніпропетровський окружний адміністративний суду у складі:

головуючого судді Бондар М.В.

при секретарі судового засідання Бурцевій Я.Е.

за участю:

представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у підготовчому засіданні у місті Дніпрі клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ГІДРОТЕХ ІНЖИНІРІНГ" до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ГІДРОТЕХ ІНЖИНІРІНГ" звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, в якій просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 14.05.2018 року №0010881422, №0010861422, винесені Головним управління ДФС у Дніпропетровській області.

Ухвалою суду від 03.09.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання.

В підготовчому засіданні 03.12.2018 року представник позивача надав суду клопотання про зупинення провадження у справі.

В обґрунтування клопотання зазначено, що в провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду перебуває справа №160/8181/18 за позовом ТОВ “ГІДРОТЕХ ІНЖИНІРИНГ” до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та скасування наказу про проведення позапланової перевірки, на підставі якого винесені оскаржувані податкові повідомлення-рішення.

В підготовчому засіданні 03.12.2018 року представник позивача підтримала клопотання про зупинення провадження у справі. Представник відповідача заперечував щодо зупинення провадження у справі.

Розглянувши клопотання представника позивача, дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи, суд дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

З матеріалів справи вбачається, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення від 14.05.2018 року №0010881422 та №0010861422 прийняті на підставі акту №16246/04-36-14-22/30166282 від 03.04.2018 року “Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ “ГІДРОТЕХ ІНЖИНІРИНГ”, код за ЄДРПОУ 30166282, з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку прибуток та податку на додану вартість по взаємовідносинам із ТОВ “ФЛЕШ-СТОК” (код ЄДРПОУ 39934405) за період з 01.01.2015 по 31.12.2015”.

Судом встановлено, що вказана перевірка проведена на підставі наказу ГУ ДФС у Дніпропетровській області №1525-п від 14.03.2018 року “Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ “ГІДРОТЕХ ІНЖИНІРИНГ”.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30.11.2018 року у справі №160/8181/18 відкрито провадження за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ГІДРОТЕХ ІНЖИНІРИНГ” до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та скасування наказу №1525-п від 14.03.2018 року.

Таким чином, оскаржуваний наказ від 14.03.2018 року №1525-п був безпосередньою підставою для проведення контролюючим органом перевірки, за наслідком якої було складено акт про результати проведення перевірки та прийнято оскаржувані податкові повідомлення-рішення від 14.05.2018 року №0010881422, №0010861422.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі у разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

З аналізу вищевикладеного, враховуючи, що рішення по справі №160/8181/18 може вплинути на вирішення даної справи, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі №0440/6461//18 до набрання законної сили судовим рішенням по справі №160/8181/18.

На підставі викладеного, керуючись пунктом 3 частини 1 статті 236, статтями 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ГІДРОТЕХ ІНЖИНІРІНГ" про зупинення провадження у справі - задовольнити.

Провадження у справі №0440/6461/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ГІДРОТЕХ ІНЖИНІРІНГ" до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень зупинити до набрання законної сили судовим рішенням у справі №160/8181/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ГІДРОТЕХ ІНЖИНІРИНГ” до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та скасування наказу №1525-п від 14.03.2018 року.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в строки встановлені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала в повному обсязі складена 06.12.2018 року.

Суддя М.В. Бондар