Справа № 283/2619/18
Провадження №3/283/838/2018
03 грудня 2018 року м. Малин
Суддя Малинського районного суду Житомирської області Міхненко С.Д., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 13 листопада 2018 року № 255 та матеріали до нього, які надійшли з Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянку України, жительку АДРЕСА_1, працюючу МКП " Благоустрій " бухгалтером , і/н НОМЕР_1, -
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1, обіймаючи у період з 29 серпня 2016 року по 10 квітня 2017 року посаду головного державного ревізора-інспектора відділу податків і зборів з фізичних осіб Малинської ОДПІ ГУ ДФС в Житомирській області, відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" ( надалі - Закону) являється суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення пов"язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст. 45 Закону несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов"язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов"язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою ціюї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно наказу начальника Малинської ОДПІ ГУ ДФС в Житомирській області від 10.04.2017 року № 23-О ОСОБА_1 звільнено 10.04.2017 року з посади головного державного ревізора-інспектора відділу податків і зборів з фізичних осіб Малинської ОДПІ ГУ ДФС в Житомирській області та в цей же день остання отримала на руки свою трудову книжку.
Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом "в" п.1 ч.1 ст.3 Закону передбачено його розповсюдження на державних службовців.
Отже, ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані із корупцією, у тому числі за ч.1 ст. 172-6 -КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, які припинили діяльність, пов"язану з виконанням функцій державни або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов"язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою йієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Пунктом 5 ч.1 ст.12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Частиною 5 вказаної статті передбачено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ( зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:
1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:
щорічні декларації за 2016 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці.
декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
У відповідності до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, після звільнення тільки 06.04.2018 року, тобто несвоєчасно.
З приводу несвоєчасності подачі електронної декларації після звільнення ОСОБА_1 пояснила, що несвоєчасно подала свою електронну декларацію після звільнення у зв"язку з технічними проблемами на офіційному сайті НАЗК. Жодних письмових доказів своїх слів остання не надала, але додала, що 05.04.2018 року особисто їздила до НАЗК.
Відповідно до відповіді з ДП "Українські спеціальні системи" від 27.04.2018 року за № 07-530 вказано, що помилки в роботі Єдиного державного реєстру електронних декларацій виявлено 02.01.2018 року в період з 09 год. 00 хв. до 09 год. 50 хв. та 15.03.2018 року в період часу з 12 год. 00 хв. до 12 год. 40 хв. Окрім цього, у вказаній відповіді наявна інформація, що з вказаного часу до 27.04.2018 року портал Реєстру функціонував у штатному режимі.
Листом НАЗК від 02.03.2017 №03-05/4886/17 зазначено, що дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до Реєстру.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою винність визнала повністю.
Прокурор Коростишівської місцевої прокуратури Житомирської області Кучер Ю.В. просить визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення в межах санкції даної статті у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян -850 грн.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується наступними доказами по справі:
Листом заступника начальника управління захисту економіки в Житомирській області підполковника поліції Орищенко Л.В. № 9150/32/105/02-2018 від 06.11.2018 року про несвоєчасне без поважних причин подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави ОСОБА_1 (а.с.7 )
З отриманої інформації є Єдиного державного реєстру декларацій про подання щорічної електронної декларації за 2017 рік встановлено, що ОСОБА_1 оприлюднила декларацію 06 квітня 2018 року.( а.с. 12-13, 14).
Копією наказу № 68-0 від 29.08.2016 року про переведення ОСОБА_1 на посаду головного держвного ревізора-інспектора відділу податків і зборів з фізичних осіб Малинської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області. (а.с.21).
Копією наказу № 23-0 від 10.04.2017 року про звільнення 10 квітня 2017 року ОСОБА_1 з посади головного держвного ревізора-інспектора відділу податків і зборів з фізичних осіб Малинської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області у зв"язку із скороченням штату працівників. ( а.с. 22)
Таким чином по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП..
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією ОСОБА_1 за ознаками ч.1 ст.172-6 КУпАП, слід вважати 01.04.2018 року, тобто наступний день після закінчення терміну подання електронної декларації відповідно до вимог ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції".
Як встановлено з матеріалів справи 10 квітня 2018 року в.о.начальника Малинської ОДПІ Кравчук Г.В.листом повідомила НАЗК про факт несвоєчаного подання декларації ОСОБА_1
Відповідно до статті 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).
Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Суддя вважає, що на момент розгляду справи закінчились строки передбачені ст.38 КУпАП для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, оскільки з моменту виявлення правопорушення та на час розгляду справи пройшов термін - три місяці.
Керуючись ч.1 ст. 172-6 , статтями 280,292,293 Кодексу України про адміністративні правопорушення,суддя, -
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої в АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Закрити провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП у зв'язку з закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Малинський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова про накладення адміністративного стягнення звертається до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Суддя: С. Д. Міхненко