Рішення від 29.11.2018 по справі 813/507/18

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/507/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 листопада 2018 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі

головуючого-судді Мартинюка В.Я.

секретар судового засідання Жовковська Ю.В.

розглянувши у письмовому провадженні в м.Львові адміністративну справу за позовом позовом ОСОБА_1 до Плав'янської сільської ради Сколівського району Львівської області про скасування рішення сесії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Плав'янської сільської ради Сколівського району Львівської області про скасування рішення сесії від 09.08.2017 року за №4, яким затверджено детальний план території земельної ділянки площею 0,0980 га та громадської забудови на території Плав'янської сільської ради в с.Плав'я по вул.Вандрусівка, 267 Сколівського району Львівської області.

Аргументами позовних вимог є те, що ОСОБА_1, як власник нерухомого майна - приміщення магазину, звернувся до Плав'янської сільської ради Сколівського району Львівської області із заявою від 19.10.2016 року, зареєстрованою 19.10.2016 року за №94, про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки площею 0,03 га для обслуговування приміщення магазинку. Однак, дана заява відповідачем розглянута не була, внаслідок чого позивач змушений був звернутись до Сколівського районного суду Львівської області із позовною заявою про визнання дій сільської ради протиправними та зобов'язання до вчинення дій. А відтак, позивач вважає, що відповідачем неправомірно затверджено детальний план території земельної ділянки, оскільки сільській раді було достеменно відомо про наявність спору між сторонами.

Відповідач у відзиві на позовну заяву зазначає, що постановою Апеляційного суду Львівської області від 06.02.2018 року у справі №453/451/15-ц скасовано рішення Сколівського районного суду від 08.04.2015 року, на підставі якого був виданий Витяг про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно за №38872393 від 10.06.2015 року. Також, продовжує позивач, будівництво магазину в с.Плав'я по вул.Вадрусівка, 267 є самочинним і побудований за відсутності дозвільних документів. Земельна ділянка, на якій побудований магазин, позивачу сільською радою для цієї мети не відводилась, що і не давало права виконувати будь-які будівельні роботи. Земельна ділянка на якій знаходився вищезгаданий магазин на даний час належить до земель комунальної власності сільської ради. Пред'явлена позивачем пропозиція детального плану території громадської забудови, не завірена сільською радою належним чином та являється чорновиком.

Розглядаючи клопотання позивача про відкладення розгляду справи, судом враховано погодження дати судового засідання зі сторонами, наполягання представника відповідача на закінченні розгляду справи 29.11.2018 року, положення ст.258 та частин 5 і 9 ст.205 КАС України, а тому таке клопотання не підлягає до задоволення.

Ухвалою від 12.02.2018 року відкрито спрощене позовне провадження у справі.

Ухвалою від 20.03.2018 року провадження у справі було зупинено.

Ухвалою від 05.11.2018 року поновлено провадження у справі.

Дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд встановив наступні обставини справи.

Рішенням Плав'янської сільської ради Сколівського району Львівської області від 09.08.2017 року за №4 затверджено детальний план території земельної ділянки площею 0,0980 га громадської забудови на території Плав'янської сільської ради в с.Плав'я по вул.Вадрусівка Сколівського району Львівської області.

Не погоджуючись із вищенаведеним рішенням, позивач звернувся з позовом до адміністративного суду.

Спірні правовідносини виникли у зв'язку із затвердженням органом місцевого самоврядування детальний план території земельної ділянки.

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як передбачено п.34 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року за №280/97-ВР, з наступними змінами та доповненнями, виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Згідно з ч.1 ст.19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року за №3038-VI, з наступними змінами та доповненнями, детальний план у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території. Детальний план розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту, призначених для комплексної забудови чи реконструкції, та підлягає стратегічній екологічній оцінці.

Як вбачається з позовної заяви, підставами для визнання оскаржуваного рішення відповідача від 09.08.2017 року за №4 про затвердження детального плану території земельної ділянки є те, що позивач звертався до відповідача із заявою про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки площею 0,03 га для обслуговування приміщення магазину.

Також, позивач вказує на те, що він являється власником магазину загальною площею 63,1 кв.м., який знаходиться за адресою Львівська область, Сколівський район, с.Плав'я, вул.Вадрусівка, 267 та з приводу обслуговування якого він звертався до відповідача про надання дозволу на розробку проекту землеустрою земельної ділянки на якій знаходиться цей магазин.

Відповідно до ч.4 ст.78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

В матеріалах справи наявна постанова Апеляційного суду Львівської області від 06.02.2018 року у справі №453/451/15, якою скасовано рішення Сколівського районного суду Львівської області від 08.04.2015 року про визнання за ОСОБА_1 права власності на магазин (позначений у технічному паспорті літерою А-1) загальною площею 63,1 кв.м, з якої основна - 48,2 кв.м. та допоміжна - 14, 9 кв.м., розташований у с.Плав'я, вул.Вадрусівка, 267 у порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_2, яка померла 16.07.2008 року.

Окрім того, як вбачається з наявного в матеріалах справи Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності за №144391849 від 07.11.2018 року, 07.11.2018 року було припинено право власності ОСОБА_1 на магазин загальною площею 63,1 кв.м., розташований у с.Плав'я, вул.Вадрусівка, 267.

Судом встановлено, що підставою для скасування права власності на вищенаведений магазин стала довідка Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області від 03.10.2018 року за №1013-6/4546-18 відповідно до якої рішенням інспекції від 02.10.2018 року за №10/02-Д скасовано декларацію про готовність об'єкта до експлуатації за №ЛВ141180460824 від 15.02.2018 року.

З огляду на викладене, суд вважає, що на час розгляду даної справи позивач не являється власником магазину загальною площею 63,1 кв.м., який знаходиться за адресою Львівська область, Сколівський район, с.Плав'я, вул.Вадрусівка, 267 та з приводу обслуговування якого він звертався до відповідача про надання дозволу на розробку проекту землеустрою земельної ділянки на якій знаходиться цей магазин.

Також, постановою Сколівського районного суду Львівської області від 21.06.2017 року у справі №453/442/17, яка залишена без змін постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 28.08.2018 року, зобов'язано Плав'янську сільську раду Сколівського району Львівської області у місячний строк з моменту набрання судовим рішенням законної сили на сесії розглянути питання про надання ОСОБА_1 дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтованою площею 0,03 га для обслуговування магазину по вул.Вандрусівка, 267 у с.Плав'я Сколівського району Львівської області та прийняття рішення відповідно до ст.123 Земельного кодексу України.

Згідно з наявного в матеріалах справи протоколу засідання 18-ої сесії 7-го скликання Плав'янської сільської ради Сколівського району Львівської області від 13.07.2018 року, за результатами обговорення питання щодо надання позивачу дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки рішення не було прийнято.

Дані обставини вказують на те, що у позивача у спірних відносинах відсутній також і охоронюваний законом інтерес.

Як передбачено ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

З аналізу вищенаведеної норми випливає, що захисту в судовому порядку підлягають лише порушені права, свободи та інтереси фізичних осіб.

А відтак, враховуючи те, що позивач не являється власником магазину загальною площею 63,1 кв.м., який знаходиться за адресою Львівська область, Сколівський район, с.Плав'я, вул.Вадрусівка, 267, та те, що матеріалами справи не підтверджується наявність у нього охоронюваного інтересу, спірне рішення, жодним чином не порушує його прав та інтересів.

Обставини ненадання позивачу дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення вищенаведеної земельної ділянки також не підтверджують наявності порушеного права останнього прийняттям оскаржуваного рішення відповідача від 09.08.2017 року за №4.

Як передбачено ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Представником позивача не представлено суду доказів, які б спростовували вищенаведені обставини.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про скасування рішення від 09.08.2017 року за №4 є безпідставними та необґрунтованими, а тому в задоволенні позову слід відмовити повністю.

Щодо судових витрат, то, у відповідності до вимог ст.139 КАС України, такі належить присудити з позивача.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене та підписане 29 листопада 2018 року.

Суддя В.Я.Мартинюк