ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"30" листопада 2018 р. Справа № 0940/2069/18
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Скільського І.І., розглянувши у письмовому провадженні питання про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій, -
ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання видати довідку про розмір грошового забезпечення із врахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення з 1 січня 2016 року, з підстав протиправної видачі суб'єктом владних повноважень довідки без врахування належних видів грошового забезпечення.
Ухвалою суду від 09.11.2018 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене провадження у даній справі. Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) сторін.
Від представника відповідача 23.11.2018 разом із відзивом на позовну заяву надійшло клопотання про зупинення провадження у даній справі до набрання чинності рішення Верховного Суду у зразковій справі, яке прийнято 12.03.2018 у справі №Пз/9901/1/18.
Судом встановлено, що ухвалою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Пз/9901/1/18 від 02.02.2018 відкрито провадження у зразковій адміністративній справі за позовом Особи до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії.
Рішенням Верховного Суду від 12.03.2018 в адміністративній справі Пз/9901/1/18 802/2196/17-а у задоволенні позовних вимог Особи відмовлено повністю. Проте, рішення Верховного Суду від 12.03.2018 оскаржено та, відповідно, адміністративна справа перебуває на розгляді у ОСОБА_2 Верховного Суду, тому вказане рішення не набрало законної сили.
Відповідно до пункту 21 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України типові адміністративні справи - це адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.
Пунктом 22 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що зразкова адміністративна справа - типова адміністративна справа, прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення.
Ознайомившись із ухвалою Верховного Суду Пз/9901/1/18 802/2196/17-а від 02.02.2018, встановлено, що адміністративна справа №0940/2069/18 за позовною заявою ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання видати довідку про розмір грошового забезпечення із врахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення з 1 січня 2016 року, з підстав протиправної видачі суб'єктом владних повноважень довідки без врахування належних видів грошового забезпечення, є типовою справою по відношенню до зразкової справи, провадження в якій відкрито Верховним Судом 02.02.2018, оскільки відповідачем є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлений структурний підрозділ), спір у вказаних справах виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, а позивачами заявлено аналогічні вимоги.
Відповідно до частини 1 статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.
Згідно з пунктом 9 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що у зв'язку з розглядом у ОСОБА_2 Верховного Суду апеляційних скарг на зразкове рішення, провадження у даній типовій адміністративній справі підлягає зупиненню до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у відповідній зразковій справі.
Керуючись статтями 4, 236, 248, 256, 291 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Клопотання представника Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області про зупинення провадження у справі - задовольнити.
Зупинити провадження в адміністративній справі №0940/2069/18 за позовною заявою ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання видати довідку про розмір грошового забезпечення із врахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення з 1 січня 2016 року, з підстав протиправної видачі суб'єктом владних повноважень довідки без врахування належних видів грошового забезпечення, до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі, провадження в якій відкрито ухвалою Верховного Суду Пз/9901/1/18 802/2196/17-а від 02.02.2018.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ ОСОБА_3