Справа № 348/2496/18
Номер провадження 1-в/348/48/18
(про встановлення адміністративного нагляду)
29 листопада 2018 року м.Надвірна
Суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , представника Надвірнянського ВП ГУНП ОСОБА_3 , особи, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Надвірна подання начальника Надвірнянського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області про встановлення адміністративного нагляду стосовно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, уродженця та жителя АДРЕСА_1 , не одруженого, на утриманні нікого немає, з повною загальною середньою освітою, працюючого по тимчасових заробітках, раніше судимого: вироком Надвірнянського районного суду від 20.10.2010 року за ч. 2 ст. 185 КК України до 1 року позбавлення волі; вироком Надвірнянського районного суду від 19.01.2012 року за ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185, ст. 395 КК України до 3 років позбавлення волі; вироком Надвірнянського районного суду від 13.03.2015 року за ч. 2 ст. 185 КК України до 3 місяців арешту; вироком Надвірнянського районного суду від 07.06.2016 року за ч. 2 ст. 185 КК України до 3 місяців арешту, громадянина України,-
Начальник Надвірнянського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області звернувся до суду з поданням про продовження адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 .
В поданні зазначено, що гр. ОСОБА_4 після відбування покарання був поставлений на профілактичний облік, як раніше судимий, однак на шлях виправлення не став, та продовжував порушувати громадський порядок.
Так, 05.11.2018 р. ОСОБА_4 за порушення тиші, яке мало місце 04.11.2018 р., було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 182 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді попередження. 05.11.2018 р. йому винесено офіційне попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду; 05.11.2018 р. ОСОБА_4 за куріння в невстановленому місці було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 51,00 грн. 05.11.2018 р. йому винесено офіційне попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду; 05.11.2018 р. ОСОБА_4 за перебування в п'яному стані в громадському місці було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 51,00 грн. 05.11.2018 р. йому винесено офіційне попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду. 15.11.2018 р. ОСОБА_4 за перебування в п'яному стані в громадському місці повторно протягом року було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 51,00 грн. 15.11.2018 р. йому винесено офіційне попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
В судовому засіданні представник Надвірнянського ВП ГУНП подання підтримав, ствердив, що ОСОБА_4 перебуваючи на профілактичному обліку як раніше судимий, неодноразово притягався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, за що його неодноразово попереджалось про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечив проти задоволення даного подання та встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Суд, вислухавши пояснення представника Надвірнянського ВП ГУНП та ОСОБА_4 , перевіривши матеріали подання прийшов до наступного висновку.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб:засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно абзацу 2 ч. 1, ч. 2 ст. 5. Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
У поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обгрунтування доцільності таких заходів.
У відповідності до ч. 8 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» останова судді надсилається для виконання начальнику органу Національної поліції за місцем проживання особи, щодо якої встановлено нагляд, а у випадках, передбачених пунктами "б" і "г" статті 3 цього Закону, - начальнику установи виконання покарань.
Згідно ч.ч. 1, 3 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 після відбування покарання був поставлений на профілактичний облік, як раніше судимий, однак на шлях виправлення не став, та продовжував порушувати громадський порядок.
Так, 05.11.2018 р. ОСОБА_4 за порушення тиші, яке мало місце 04.11.2018 р., було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 182 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді попередження. 05.11.2018 р. йому винесено офіційне попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду; 05.11.2018 р. ОСОБА_4 за куріння в невстановленому місці було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 51,00 грн. 05.11.2018 р. йому винесено офіційне попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду; 05.11.2018 р. ОСОБА_4 за перебування в п'яному стані в громадському місці було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 51,00 грн. 05.11.2018 р. йому винесено офіційне попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду. 15.11.2018 р. ОСОБА_4 за перебування в п'яному стані в громадському місці повторно протягом року було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 51,00 грн. 15.11.2018 р. йому винесено офіційне попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду (а.с. 5-13).
Згідно характеристики по місцю проживання скарг на ОСОБА_4 в міську раду не поступало, вживає алкогольні напої (а.с. 24). Згідно матеріалів подання ОСОБА_4 раніше неодноразово судимий за вчинення умисних злочинів та відбував покарання в місцях позбавлення волі (а.с. 14-23).
Таким чином, зазначені обставини, на думку суду, свідчать про те, що ОСОБА_4 не став на шлях виправлення, а тому відносно нього слід встановити адміністративний нагляд терміном на один рік.
Також до піднаглядного ОСОБА_4 слід частково застосувати обмеження, визначені ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі».
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 369-372, 539 КПК України суд,-
Подання начальника Надвірнянського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 - задовільнити частково.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, уродженця та жителя АДРЕСА_1 - адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік із наступними обмеженнями:
- заборонити вихід з дому з 22.00 год. до 6.00 год. ранку, за винятком роботи в нічний час;
- заборонити виїзд за межі Надвірнянського району без дозволу Надвірнянського ВП ГУНП;
- заборонити відвідування кафе, барів, ресторанів, де реалізуються спиртні напої на розлив;
- зобов'язати явкою 2 рази на місяць в першу та третю суботи місяця до 09 год. в Надвірнянський ВП ГУНП на відмітку-реєстрацію.
Ухвала суду може бути оскаржена в Івано-Франківський апеляційний суд на протязі семи днів з дня її оголошення через Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя ОСОБА_1