Справа № 278/3213/18
Провадження №3/278/1786/18
Іменем України
23 листопада 2018 року, суддя Житомирського районного суду Житомирської області Зубчук І. В. розглянувши матеріали, які надійшли з Управління державного агенства рибного господарства у Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, українця, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого
за ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
05 вересня 2018 року о 02 год. 00 хв. гр.ОСОБА_1 на річці Тетерів в с.Тетерівка Житомирського району ловив рибу та раки забороненим знаряддям лову - волоком, чим порушив п.3.15 абз.1 Правил любительського і спортивного рибальства.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився не повідомивши причину неявки. Про час, день та місце розгляду справи повідомний належним чином за місцем проживання.
Відповідно до ч.2 ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем проживання порушника.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне і повне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Вивчивши матеріали справи, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який не заперечив факт вчинення та визнав свою вину (а.с.4). Обставин, які пом'якшують відповідальність та обставин, які обтяжують відповідальність, не встановлено.
Суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП підтверджена матеріалами справи, а тому виходячи із санкції статті вважає за можливе застосувати до останнього адміністративне стягнення у вигляді штрафу без конфіскації знарядь лову.
Відповідно до розрахунку збитків, нанесених рибним запасам гр.ОСОБА_1 заподіяв державі збитків в розмірі 15929 гривень.
Однак, суд вважає, що у даному випадку питання про відшкодування майнової шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням, необхідно вирішувати в порядку цивільного судочинства, так як згідно ч.1 ст.40 КУпАП заподіяння майнової шкоди державі не є підставою для одночасного вирішення питання про її відшкодування винною особою при вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, Закону України «Про судовий збір» судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 40-1, 283, 284, 290 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про судовий збір», -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 340 гривень без конфіскації знарядь лову.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 352 гривні 40 копійок.
На постанову суду протягом 10 днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Житомирський районний суд Житомирської області.
Строк звернення до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: І.В.Зубчук