Рішення від 26.11.2018 по справі 0540/9226/18-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2018 р. Справа№0540/9226/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Толстолуцька М.М., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрована за адресою: 85310, АДРЕСА_1, адреса для листування: 85311, АДРЕСА_2)

до Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (юридична адреса: 85300, Донецька область, м. Мирноград, вул. Центральна, буд. 13, код ЄДРПОУ 42172734)

про визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (надалі - відповідач, управління, пенсійний орган), в якому просить суд:

- визнати протиправними дії відповідача щодо обчислення розміру пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 без дотримання вимог статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» № 345-VI від 02.09.2008 року;

- зобов'язати відповідача здійснити з 16.02.2018 року (з дати призначення пенсії) перерахунок її пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 із застосуванням статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» № 345-VI від 02.09.2008 року у розмірі 80 % від заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія, але не менше як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність;

- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача сплачений нею судовий збір.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 25 вересня 2018 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного повадження відповідно до положень статті 262 КАС України.

Згідно з нормами статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

У виняткових випадках, згідно положень частини третьої статті 243 КАС України залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п'ять днів з дня закінчення розгляду справи.

Щодо позиції позивача та заперечень відповідача.

Позивач у позовній заяві зазначає, що у зв'язку із досягненням пенсійного віку та набуттям необхідного пільгового стажу звернулася до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1.

У липні 2018 року відповідачем на її картковий рахунок вперше було перераховано пенсійні виплати. Проте, у зв'язку із низьким розміром пенсійних виплат, які не відповідали власним розрахункам позивача, вона звернулась до пенсійного органу із заявою від 07 серпня 2018 року, у якій просила повідомити повний розрахунок пенсії та повідомити, чи було враховано при призначенні пенсії положення Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

У відповідь, листом від 14 серпня 2018 року управління повідомило позивачу, зокрема, що пенсію позивачеві призначено відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», оскільки норми Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» на неї не розповсюджуються.

Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернулась до суду з даним позовом.

В обґрунтування позивач зазначила, що згідно уточнюючої довідки для підтвердження пільгового характеру роботи вбачається, що в період з 19 грудня 1994 року по 03 березня 2014 року вона виконувала роботи медичного обслуговування підземних працівників під землею за професією (посадою) фельдшера, що передбачена Списком № 1 та є підставою для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Відповідач заперечив проти задоволення зазначених вимог позивача, просив у задоволенні його позовних вимог відмовити в повному обсязі з підстав, зазначених у його листі на адресу позивача.

Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.

Позивач - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1.

Відповідач - Покровське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42172734) є суб'єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, основним завданням якого, згідно вимог чинного законодавства, зокрема, є реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення.

Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2 на управління покладені повноваження, зокрема, щодо призначення (здійснення перерахунку) і виплати пенсії, щомісячного довічного грошове утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат відповідно до законодавства; забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством (підпункти 7,8 пункту 4 Положення).

Судом встановлено та не заперечується сторонами по справі, що позивач перебуває на обліку управління як отримувач пенсії за віком (робота за списком № 1) згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Також, не є спірним питанням факт роботи позивача на посаді, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах (робота за списком № 1).

На підставі доводів позовної заяви та відзиву вбачається, що спірним питанням у справі є правомірність дій відповідача щодо не обчислення/ не перерахунку пенсії позивача на підставі вимог Закону України «Про престижність шахтарської праці».

Як встановлено судом на підставі наданих пенсійним органом матеріалів пенсійної справи позивач згідно довідки ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська» від 09.02.2018 року позивач працювала повний робочий день на «ДП «ВК «Краснолиманська» і за період з 19.12.1994 року по 03.03.2014 рокувиконувала мед обслуговування підземних працівників під землею за професією (посадою) фельдшер, що передбачена списком 1 розділом 1 підрозділу, код КП 1.1е та за період з 19.12.1994 року по 03.03.2014 року та з 03.03.2014 року по теперішній час виконувала роботи на поверхні за професією сестра медична.

Також, у досліджених матеріалах пенсійної справи наявна довідка підприємства про спуски в шахту позивача, з яких вбачається, що:

- у 1995 році було здійснено 21 спуск у січні, 20 - у лютому, 20 - у березні, 18 - у квітні, 14 у травні, 3 - у червні, по 22 - у липні та серпні, по 21 - у вересні та жовтні, 22 - у листопаді та 20 у грудні.

- У 1996 році: у січні було 16 лікарняних та відпустка, у лютому - відпустка, у березні 1 день відпустки та 19 спусків, у квітні - 12, з 16 квітня по 31 серпня - легка праця.

Згідно зазначеної довідки вбачається, що позивач з вересня 1996 року по 14 вересня 1999 року перебувала у «декретній відпустці», з 20.09.1999 року по 17.01.2000 року - легка праця та з 17.01.2000 року по грудень 2000 року позивач знову перебував у декретній відпустці.

За період з 2003 року по 2013 рік наявні такі відомості про спуски в шахту ОСОБА_1:

- у 2003 році: у лютому - 8, у березні-травні по 13, у червні-липні по 15, у серпні - 14, у вересні 6, жовтні та листопаді -12, грудні - 16,

- у 2004 році: січень - 5, лютий - 13, березень - 15, квітень - 9, травень - 15, червень - 12, липень - 15, серпень - 5 вересень 6, жовтень - 14, листопад - 13, грудень 10,

- у 2005 році: січень - 15, лютий - 10, березень - 16, квітень, травень - по 14, червень - відпустка, липень - 13, серпень, вересень - по 15, жовтень - 14, листопад - 15, грудень 14,

- у 2006 році: січень - 16, лютий - 14, березень - 16, квітень - 12, травень -14, червень - 23, липень - 21, серпень - 15, вересень -14, жовтень - 22, листопад - 20, грудень - 8,

- у 2007 році: січень - 22, лютий - 20, березень - 9, квітень - 21, травень -22, червень - 21, липень - 22, серпень - 6, вересень -22, жовтень - 23, листопад - 16, грудень - 21,

- у 2008 році: січень - 15, лютий - 9, березень - 10, квітень - 9, травень -12, червень - 13, липень - 15, серпень - 3, вересень -14, жовтень - 15, листопад - 8, грудень - 15,

- у 2009 році: січень - 16, лютий - 13, березень - 15, квітень - 8, травень -12, червень - 15, липень - 11, серпень - 9, вересень -7, жовтень - 14, листопад - 8, грудень - 10,

- у 2010 році: січень, лютий - по 13, березень - 6, квітень - 11, травень -13, червень, липень - по 14, серпень - 2, вересень -13, жовтень, листопад - 14, грудень - 9,

- у 2011 році: січень, лютий - по 13, березень - 14, квітень - 8, травень -12, червень - 10, липень - 5, серпень - 16, вересень - 14, жовтень - 13, листопад, грудень - по 14,

- у 2012 році: січень - 14, лютий, березень - по 13, квітень - 14, травень -5, червень - 10, липень -14, серпень - 8, вересень -12, листопад - 14, грудень - 13,

- у 2013 році: січень - 15, лютий - 4, березень - 13, квітень - 14, травень - немає спусків, червень - 13, липень - 15, вересень -13, жовтень - 13, листопад, грудень - по 12.

Таким чином, як зазначено у довідці підприємства від 29 січня 2018 року № 79арх загальна кількість спусків позивача склала: у 2003 році 160 спусків, 2004 році - 143, 2005 - 204, 2006 - 245 + 1 доб., 2007 - 261, 2008 - 179, 2009 - 184 + 9 відр., 2010 - 184, 2011 - 170, 2012 - 159 + 6 б/в, 2013 - 149 + 7 б/в.

Згідно довідки ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська» від 30.03.2018 року № 04, виданої на адресу пенсійного органу за період роботи ОСОБА_2 т. № 2494 з 1.12.1994 року по 31.12.2004 року нормативна кількість годин в робочій зміні фельдшера підземного не збереглась. По наданих архівних копіях «Табеля обліку використання робочого часу» за цей період кількість годин в робочій зміні складає не менше 6 годин (тобто виконується максимальна тривалість зміни робітника з повним підземним днем). Згідно архівних даних (норм тривалості робочого часу, що збереглися, за рік, розрахованих згідно листів Мінпраці України) з 2005 року по 2018 рік нормативна кількість годин в робочій зміні фельдшера підземного складає 8 або 12 годин.

Відповідно до наданої на адресу пенсійного органу інформації ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська» (довідка від 30.03.2018 року № 05) згідно архівних даних (збереженого особистого рахунку по т. № 2494) підтверджено, що оплата легкої праці:

у квітні 1996р. - 21 день,

у травні 1996р. --20 днів,

у червні 1996р. - 19 днів,

у липні 1996р. - 23 дні,

у серпні 1996р.- 21 день, проводилась відповідно підземного окладу.

Відповідно до наданої на адресу пенсійного органу інформації ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська» (довідка від 30.03.2018 року № 06) ОСОБА_1 дійсно працює на ДП «ВК «Краснолиманська»з 25.05.1992 року по теперішній час та дійсно знаходилась у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 25.01.1997 року до 21.11.1999 року, та з 17.04.2000 року до 11.02.2003 року.

У довідці від 07.05.2018 року № 79 зазначено, що згідно архівних даних (особовий рахунок №2494) оплата легкої праці проводилась:

09.1999 року 9 днів , в 10.1999 року проведена доплата до підземного окладу

10.1999 року 14 днів, в 11.1999 року проведена доплата до підземного окладу

11.1999 року 20 днів, в 12.1999року проведена доплата до підземного окладу

12.1999 року 8 днів, в 01.2000 року проведена доплата до підземного окладу.

Також, матеріали пенсійної справи містять надані підприємством норми тривалості робочого часу на 2005 рік, на 2008-2010 роки, на 2013-2014 роки, зокрема, щодо посади фельдшера підземного та накази про атестацію робочих місць.

07 серпня 2018 року позивач звернулась до управління із письмовою заявою, у якій просила повідомити повний розрахунок пенсії та чи враховано при призначенні пенсії положення статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

У відповідь, листом від 14 серпня 2018 року управління повідомило, що

Проте, з аналізу зазначеного листа, суд не вбачає, на яких підставах відповідачем при призначенні пенсії не було застосовано положення Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та чому зазначений закон не поширюється на посаду фельдшера, на якій працювала позивач, оскільки у зазначеному листі відсутні відповідні мотиви та нормативне обґрунтування.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до положень частини першої статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у старості.

Закон України від 5 листопада 1991 року № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій.

Закон спрямований на те, щоб повніше враховувалася суспільно корисна праця як джерело зростання добробуту народу і кожної людини, встановлює єдність умов і норм пенсійного забезпечення робітників, членів колгоспів та інших категорій трудящих.

Закон гарантує соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв'язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки.

Згідно норм статті 1 цього закону громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Відповідно до положень статті 13 зазначеного закону, на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи:

а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Закон України від 02 вересня 2008 року № 345-VI «Про підвищення престижності шахтарської праці» (надалі - Закон № 345-VI) спрямований на підвищення престижності шахтарської праці, надання додаткових гарантій у виплаті та підвищенні заробітної плати і розв'язанні соціально-побутових проблем шахтарів.

Дія цього Закону, відповідно до положень частини першої, поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.

Нормами статті 8 Закон № 345-VI визначені особливості пенсійного забезпечення. Так, мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Дія частини першої статті 7 і статті 8 цього Закону, відповідно до норм частини другої статті 10 Закону № 345-VI поширюється також на пенсіонерів, пенсія яким була призначена до набрання чинності цим Законом. Фінансування додаткових витрат на виплату підвищеного розміру пенсії відповідно до статті 8 цього Закону здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

З аналізу зазначених норм вбачається, що необхідною умовою для набуття права на отримання пенсії в порядку передбаченому Законом № 345-VI є зайнятість на підземних роботах повний робочий день.

Пунктом 2 «Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах», який затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.112005 р. № 383, передбачено, що під повним робочим днем слід уважати виконання робіт в умовах, передбачених Списками, не менше 80% робочого часу, встановленого для працівників даного виробництва, професії чи посади, з урахуванням підготовчих, допоміжних, поточних ремонтних робіт, пов'язаних з виконанням своїх трудових обов'язків.

Як встановлено судом раніше, виконувана позивачем робота у спірний період згідно довідки підприємства від 09.02.2018 року передбачена Списком 1 розділ 1 підрозділ 1, код КП 1.1 е, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року № 36.

Нормами зазначеної постанови (яка була чинна на час виконуваної позивачем роботи) затверджений список виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умова, та передбачає, зокрема:

п. 1.1е - е) всі працівники, зайняті повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених вище робітників і службовців (медперсонал підземних пунктів охорони здоров'я, працівники підземного телефонного зв'язку тощо)

Водночас, судом встановлено, що надаючи позивачеві відповідь про неможливість обчислення стажу роботи за період з 19.12.1994 року по 03.03.2014 року на підставі положень Закону України «Про престижність шахтарської праці» відповідачем не було надано оцінку вищезазначеним документам та не досліджено, зокрема, кількість підземних спусків позивача (що підтверджують роботу саме під землею) та кількість/відсотків часу, достатнього для призначення пенсії саме згідно Закону України «Про престижність шахтарської праці».

Отже, суд доходить висновку, що відповідач, користуючись наданими широкими межами розсуду та можливістю вибору різними способами та засобами для дотримання своїх зобов'язань, не врахував ступінь втрати однієї сторони, в нашому випадку позивача, його конституційного права на пенсійне забезпечення.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до положень статті 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з нормами частини другої зазначеної статті у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Нормами статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до положень частини четвертої статті 245 КАС України у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

З урахуванням зазначених положень законодавства, враховуючи дискрецію повноважень пенсійного органу щодо обчислення страхового (пільгового) стажу, призначення/перерахунку пенсії суд не вбачає підстав для задоволення вимог позивача в частині зобов'язання відповідача здійснити відповідний перерахунок її пенсії.

Отже, позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.

За таких обставин, беручи до уваги всі надані сторонами докази в їх, суд доходить висновку про часткове задоволення позовних вимог позивача, шляхом зобов'язання відповідача повторно розглянути питання про обрахунок пенсії позивача згідно вимог Закону України «Про престижність шахтарської праці», з урахуванням правової оцінки, наданої судом у цьому рішенні та із прийняттям відповідного рішення.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Згідно наявних матеріалів справи вбачається, що позивачем при зверненні до адміністративного суду було сплачено судовий збір у розмірі 704,80 грн.

Нормами частини першої статті 139 КАС встановлено, що при задоволені позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрат, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, судовий збір у розмірі 352,40 грн. (пропорційно до частини задоволених вимог) підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

На підставі вищевикладеного та керуючись статями 2-15, 19-21, 72-79, 90, 94, 122, 123, 132, 159-161, 164, 192-194, 224-228, 241-247, 255, 253-262, 293-295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрована за адресою: 85310, АДРЕСА_1, адреса для листування: 85311, АДРЕСА_2) до Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (юридична адреса: 85300, Донецька область, м. Мирноград, вул. Центральна, буд. 13, код ЄДРПОУ 42172734) про визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Зобов'язати Покровське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути питання щодо обрахунку пенсії, призначеної ОСОБА_1 згідно вимог Закону України «Про престижність шахтарської праці», з урахуванням правової оцінки, наданої судом у цьому рішенні та із прийняттям відповідного рішення.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (юридична адреса: 85300, Донецька область, м. Мирноград, вул. Центральна, буд. 13, код ЄДРПОУ 42172734) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрована за адресою: 85310, АДРЕСА_1, адреса для листування: 85311, АДРЕСА_2) судовий збір у розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок.

Повний текст рішення прийнято в нарадчій кімнаті в порядку спрощеного позовного провадження 26 листопада 2018 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Апеляційна скарга згідно положень статті 297 КАС України подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя Толстолуцька М.М.