Ухвала від 21.11.2018 по справі 815/6872/16

Справа № 815/6872/16

УХВАЛА

21 листопада 2018 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Білостоцького О.В.

При секретарі: Єренкевич О. А.

За участю сторін:

Представника позивача: Кокошко В.А.

Представника відповідача: Мунтяна Є.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом публічного акціонерного товариства "Одесагаз" до Роздільнянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області про визнання неправомірними дій, скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

В проваджені Одеського окружного адміністративного суду знаходиться зазначена адміністративна справа.

Ухвалою суду від 25.09.2018 року було відкрито спрощене позовне провадження з повідомленням і викликом сторін та призначено судове засідання.

23.10.2018 року ухвалою суду занесеною до протоколу судового засідання було витребувано з Роздільнянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області:

- належним чином засвідчені копії актів перевірок, на підставі яких було винесені оскаржувані податкові повідомлення-рішення №0002131200 та №0002141200 від 21.11.2016 року, №0001831200 та №0001841200 від 15.09.2016 року, №0004481513 від 08.09.2016 року;

- розрахунки податкових зобов'язань, штрафних санкцій або пені, визначених спірними податковими повідомленнями-рішеннями та податкові періоди, за які ці зобов'язання, санкції або пеня були визначені ПАТ «Одесагаз»;

- належним чином засвідчених копій карток особового рахунку ПАТ «Одесагаз» із земельного податку та орендної плати за землю з юридичних осіб за травень 2014 року, з метою підтвердження або спростування виконання Роздільнянською ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області рішень Одеського окружного адміністративного суду у справах.

21 листопада 2018 року в судовому засіданні представником відповідача на виконання вищезазначеної протокольної ухвали суду було надано частково витребувані судом докази. Щодо надання іншої частини доказів представник відповідача просив суд надати йому додатковий час.

Представник позивача щодо заявленого клопотання представника позивача не заперечував.

На підставі вищевикладеного, враховуючи стислі строки визначенні Кодексом адміністративного судочинства України для розгляду справи у порядку спрощеного провадження, судом було поставлено на обговорення питання щодо переходу до розгляду адміністративної справи №815/6872/16 в порядку загального позовного провадження.

Представники позивача та відповідача проти переходу зі спрощеного провадження до розгляду справи в порядку загального позовного провадження не заперечували.

Відповідно до ч.1 ст.12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Згідно ч.1 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Відповідно до положень п. 20 ч.1 ст. 4 КАС України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.

Згідно п.3 ст.12 КАС України загальне позовне провадження призначається для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному проваджені.

Згідно з частиною 3 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч. 6 ст. 260 КАС України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

Згідно з положеннями ст. 179 КАС України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до п. п. 1, 2, 4 ст. 173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.

Завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з'ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

З огляду на вищевикладене, та враховуючи необхідність встановити відповідні факти та обставини із дослідженням думки та правової позиції учасників справи, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа має бути розглянута за правилами загального позовного провадження з проведенням підготовчого засідання у справі.

Разом з цим суд зазначає, що всі раніше подані сторонами письмові докази будуть враховані судом при постановленні рішення у справі.

Керуючись приписами ст.ст. 12, 173, 179-181, 241-243, 248, 256-263 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Розгляд справи за позовом публічного акціонерного товариства "Одесагаз" (65003, м. Одеса, вул. Дарія, 1) до Роздільнянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області (67400,Одеська область, Роздільнянський район, м. Роздільна, вул. Європейська, 37) про визнання неправомірними дій, скасування податкових повідомлень-рішень проводити в порядку загального позовного провадження.

Призначити підготовче судове засідання у справі на 13 грудня 2018 року на 14 годин 30 хвилин в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду, зала судових засідань №11.

Роз'яснити учасникам справи, що розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі, та зважаючи на що, встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву (у разі необхідності його подання) протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали, відповіді на відзив (у разі необхідності її подання) протягом п'яти днів з дня надання відзиву, та п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечень.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://klm.if.court.gov.ua/sud0908/gromadyanam/csz.

Справа розглядатиметься суддею одноособово.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали виготовлений та підписаний суддею 26 листопада 2018 року.

Головуючий суддя Білостоцький О.В.