Справа № 344/13774/18
Провадження № 3/344/4314/18
23 листопада 2018 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі головуючої судді Деркач Н.І., з участю: секретаря Струк Л.М., прокурора Сапожникової Ю.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, захисника, адвоката ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне корупційне правопорушення, що надійшла з управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1, серія та номер паспорта СС 922937, ідентифікаційний код: НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, Івано-Франківської міської ради, зареєстрованого: ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4, одруженого, має на утриманні одну малолітню дитину, працюючого на посаді заступника генерального директора ТзОВ «Пакко Холдинг», депутата Івано-Франківської обласної ради,
за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що відповідно до результатів виборів депутатів Івано-Франківської обласної ради та рішення № 1-1/2015 Івано-Франківської обласної ради сьомого демократичного скликання від 07.12.2015 року «Про підсумки виборів депутатів обласної ради сьомого демократичного скликання та визнання їх повноважень» ОСОБА_1 обрано депутатом Івано-Франківської обласної ради.
За таких обставин, ОСОБА_1 у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону, є суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» - депутат обласної ради.
Статтею 1 Закону визначено правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з пунктом 2 частини 1 роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року №3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 станом на 01.04.2018 року не подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій; держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а подав її несвоєчасно без поважних причин 15.04.2018 року (гіперпосилання на Декларацію депутата Івано-Франківської обласної ради ОСОБА_1 в Єдиному державному реєстрі осіб,уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування-https://public.nazk.gov.ua/declaration/46d49049-f45d-46bd-a5ca-f0e6603069bl.
Оскільки ОСОБА_1 являється депутатом Івано-Франківської обласної ради, то необхідною граничною датою подання ним вказаної вище декларації є 31.03.2018 року.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією у відповідності до підпункту «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме не в строк до 01.04.2018, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а фактично подав дану декларацію 15.04.2018 року о 00.12 год., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 свою вину у вказаному не визнав. Пояснив суду, що він дійсно не встиг вчасно подати декларацію, оскільки його декларація суттєво не відрізнялася від попереднього року, тому він мав намір подати її 30.03.2018 року, однак під час подання декларації, з'ясувалося, що пройшов термін підпису його електронного ключа. 03.04.2018 року він поїхав за кордон, тому подав декларацію 15.04.2018 року. Просить закрити адміністративну справу у зв'язку з закінченням строків притягнення його до адміністративної відповідальності.
Захисник ОСОБА_1 - адвокат ОСОБА_2 в судовому засіданні заявив клопотання про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків передбачених ст. 38 КУпАП.
Прокурор вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення доведена, просить визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Роз'яснивши вимоги ст.268 КУпАП, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, захисника, прокурора, з'ясувавши всі фактичні обставини справи, дослідивши всі докази в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП повністю доведена зібраними доказами.
Відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є і посадові особи юридичної особи публічного права.
Відповідно до ч. 1 статті 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975-VIII від 23.03.2017 року, продовжено до 01 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Витяг (скріншот) з Єдиного Державного реєстру декларацій щодо інформації відносно ОСОБА_1 підтверджує, що ОСОБА_1 подав декларацію 15.04.2018 року (а.с.9).
Поважних причин у зв'язку з якими ОСОБА_1І не подав декларацію вчасно не встановлено.
Відповідно до ст. 172-6 ч.1 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є адміністративним правопорушенням.
В той же час, згідно з ч.3 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Відповідно до ст.247 п.7 КУпАП розпочате провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Відповідно до письмових матеріалів справи, зокрема листа начальника УЗЕ в Івано-Франківській області , направленого заступнику прокурора Івано-Франківської області від 17.07.2018 року, слідує, що станом на 17.07.2018 року уповноваженим органам було достеменно відомо про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією та зібрано всі докази.
Судом встановлено, що датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є 15.04.2018 року та виявлено 17.07.2018 року, про що щодо ОСОБА_3 було складено проект протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією та направлено його разом із зібраними доказами для погодження з заступником прокурора Івано-Франківської області. Та обставина, що протокол про адміністративне правопорушення був складений щодо ОСОБА_3 тільки 03.09.2018 року не має правового значення для вирішення питання щодо початку перебігу строків накладення адміністративного стягнення.
Тому, суд вважає, що з моменту виявлення правопорушення минув встановлений ст.38 КУпАП строк накладення адміністративного стягнення, а тому провадження по справі підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.
Таким чином вважаю, що провадження по справі слід закрити за закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», керуючись ст.ст.38, 268, 283- 285, 287-289, 247 п.7 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Апеляційна скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Н.І. Деркач