Справа № 285/3799/18
провадження у справі 3/0285/2045/18
Іменем України
22 листопада 2018 року м. Новоград-Волинський
Суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Коцюба О.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, інваліда ІІІ групи, за ст. 173 КУпАП -
16.10.2018 року до Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення, з якого випливає, що 25.08.2018 року ОСОБА_1, близько 01 год. 30 хв., перебуваючи на перехресті вулиць Житомирська - Сагайдачного у м. Новоград-Волинський, порушив громадський порядок, висловлювався грубою нецензурною лайкою в адресу працівників поліції при виконанні ними службових обов'язків, на зауваження не реагував та продовжував свої хуліганські дії, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
15.11.2018 року Новоград-Волинським міськрайонним судом Житомирської області винесено постанову про привід правопорушника ОСОБА_2.
22.11.2018 року на адресу суду надійшов лист з Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області, в якому зазначено про неможливість виконання приводу правопорушника ОСОБА_1, так як останній, за вказаною у протоколі адресою: вул. Штепіна, 91, м. Новоград-Волинський, Житомирської області, не проживає. Нумерація будинку № 91 на вул. Штепіна у м. Новоград-Волинський відсутня.
Відповідно до вимог ст.ст. 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
При складанні протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 уповноваженою особою не перевірено достовірність інформації про його місце проживання, копії сторінки паспорту із відміткою про місце реєстрації ОСОБА_1 також не зроблено. Вказане унеможливлює здійснити як виклик ОСОБА_1 до суду так і виконати його привід для з'ясування усіх обставин справи, у тому числі, й про існування самої події.
Крім цього, свідків які могли б засвідчити про існування події скоєння правопорушення ОСОБА_1 також не зазначено.
У відповідності до ч. 3 ст. 62 Конституції України постанова про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не може ґрунтуватися на припущенні про його винуватість та про сам факт існування вказаного правопорушення, події.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставини, зокрема, відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП щодо ОСОБА_1 підлягає закриттю за відсутністю події.
Керуючись ст. 9, п. 1 ст. 247, ст.ст.251, 252, 256, 280, 283, 284 КУпАП, -
Провадження у справі про вчинення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянином України, правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, закрити за відсутністю події.
Постанова може бути ос каржена до Житомирського апеляційного суду через Новоград-Волинський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: О.М. Коцюба