про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
16 листопада 2018 р. № 400/2792/18
м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Устинов І. А., ознайомившись з
адміністративним позовом:ОСОБА_1, пров. Першотравневий, 21/1, м. Миколаїв, 54031
до відповідача:Миколаївського міського голови ОСОБА_2, вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001
про:визнання протиправним та скасування розпорядження від 14.05.2018 № 189рк,
ОСОБА_1 (далі - позтвач) звернувся до суду з позовом до Миколаївського міського голови ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасувати розпорядження Миколаївського міського голови № 189рк від 14.05.2018р. "Про призначення директора комунального підприємства Миколаївської міської ради "Миколаївелектротранс".
Відповідно до п.1 ч.1 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч.1 ст.19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
На підставі рішень суб'єкта владних повноважень виникають не лише адміністративній правовідносини, а й цивільні, господарськи, житлові, трудові та ін., а тому, при визначення юрисдикції спору необхідно виходить з предмету спору, а не лише з суб'єктів правовідносин.
Посада директора комунального підприємства “Миколаївелектротранс” Миколаївської міської ради не є посадою державної служби, не є державною політичної посадою, не є посадою у державному колегіальному органі, посадою іншої державної служби, патронатної служби в державних органах, служби в органах місцевого самоврядування, а тому вона не відноситься до публічної служби.
Миколаївська міська рада у цьому випадку виступає не як суб'єкт владних повноважень, а як уповноважений власником орган, уповноважений відповідно Кодексу законів про працю України приймати рішення по укладенню трудового договору.
Спори, що виникають з трудових правовідносин (за виключенням з питань публічної служби) підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства.
Якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства, суддя відповідно до п.1 ч.1 ст. 170 КАС України відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі.
Одночасно з цим, суд розяснює позивачу, що сплачена сума судового збору згідно з п.3 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження.
На підставі вищезазначеного, керуючись п.1 ч. 1 ст.170, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, -
1. Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1
2. Роз'яснити позивачу, що позовні вимоги можуть бути вирішені в порядку цивільного судочинства.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ст. 256 КАС України.
Апеляційна скарга на цю ухвалу може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання в порядку, визначеному ст.ст. 295-297 з урахуванням п. 15.5. Перехідних положень КАС України.
Суддя І. А. Устинов