Ухвала від 16.11.2018 по справі 1340/5365/18

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1340/5365/18

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

16 листопада 2018 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кухар Н.А., розглянувши матеріали позовної заяви Пустомитівської міської ради до Львівської обласної державної адміністрації, Пустомитівської районної державної адміністрації, відділу Держгеокадастру у Пустомитівському районі, Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 за участю третьої особи на стороні відповідача Львівське міське комунальне підприємство «Львівтеплоенерго» про визнання протиправним та скасування розпорядження та зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

Пустомитівська міська рада звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Львівської обласної державної адміністрації, Пустомитівської районної державної адміністрації, відділу Держгеокадастру у Пустомитівському районі, Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 за участю третьої особи на стороні відповідача Львівське міське комунальне підприємство «Львівтеплоенерго» у якому просить суд:

1) Визнати протиправними та скасувати Розпорядження Голови Львівської обласної державної адміністрації Синютки О.М. від 14 травня 2018 року «Про затвердження проекту землеустрою» за №443/0/5-18; за №453/0/5-18; за №455/0/5-18 та за №456/0/5-18;

2) Скасувати рішення державного(их) кадастрового(их) реєстратора(ів) Відділу у Пустомитівському районі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області щодо державної реєстрації у Державному земельному кадастрі земельної ділянки із кадастровим номером НОМЕР_1 з цільовим призначенням 11.04 для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води);

земельної ділянки із кадастровим номером НОМЕР_2, з цільовим призначенням

11.04 для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води);

земельної ділянки із кадастровим номером НОМЕР_3 з цільовим призначенням

11.04 для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води);

земельної ділянки із кадастровим номером НОМЕР_4 з цільовим призначенням

11.04 для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд нічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, зирання, очищення та розподілення води);

3) Зобов'язати Відділ у Пустомитівському районі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області скасувати відомості про державну реєстрацію земельної ділянки в Державному земельному кадастрі та Поземельній книзі про державну реєстрацію земельної ділянки із кадастровим номером НОМЕР_5 з цільовим призначенням 11.04 для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води);

земельної ділянки із кадастровим номером НОМЕР_2, з цільовим призначенням 11.04 для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води).

земельної ділянки із кадастровим номером НОМЕР_3 з цільовим призначенням

11.04 для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води).

земельної ділянки із кадастровим номером НОМЕР_4 з цільовим призначенням

11.04 для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води).

4) Визнати протиправними та скасувати Розпорядження Пустомитівської районної державної адміністрації за №411 від 23 травня 2018 року «Про передачу у власність гр.ОСОБА_3 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва на території Пустомитівської міської ради за межами населеного пункту»; за №412 від 23 травня 2018 року «Про передачу у власність гр. ОСОБА_4 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва на території Пустомитівської міської ради за межами населеного пункту»; за №414 від 23 травня 2018 року «Про передачу у власність гр. ОСОБА_2 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва на території Пустомитівської міської ради за межами населеного пункту»; за №424 від 23 травня 2018 року «Про передачу у власність гр. ОСОБА_5 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва на території Пустомитівської міської ради за межами населеного пункту».

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 170 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Частиною 1 статті 2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 4 КАС України визначено поняття «адміністративна справа», у відповідності до якого такою є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, в спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

При визначенні юрисдикції справи, необхідно виходити з характеру спірних правовідносин, прав та інтересів, за захистом яких звернувся позивач, суб'єктного складу сторін, предмету спірних правовідносин.

Суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7 частини першої статті 4 КАС України).

Справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 1 частини першої статті 4 КАС України).

Визначальною ознакою справи адміністративної юрисдикції є суть (зміст, характер) спору. Публічно-правовий спір, на який поширюється юрисдикція адміністративних судів, є спором між учасниками публічно-правових відносин і стосується саме цих відносин.

Натомість однією з визначальних ознак приватноправових відносин є наявність майнового чи немайнового, особистого інтересу учасника. Спір буде мати приватноправовий характер, якщо він обумовлений порушенням або загрозою порушення приватного права чи інтересу, як правило, майнового, конкретного суб'єкта, що підлягає захисту в спосіб, передбачений законодавством для сфери приватноправових відносин, навіть і в тому випадку, якщо до порушення приватного права чи інтересу призвели управлінські дії суб'єктів владних повноважень.

Разом з тим участь суб'єкта владних повноважень є обов'язковою ознакою класифікації спору як публічно-правового. Однак не кожен спір за участю суб'єкта владних повноважень є публічно-правовим.

Якщо порушення своїх прав особа вбачає у наслідках, які спричинені рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень, які вона вважає неправомірними, і ці наслідки призвели до виникнення, зміни чи припинення цивільних правовідносин, мають майновий характер або пов'язаний з реалізацією її майнових або особистих немайнових інтересів, то визнання незаконними (протиправними) таких рішень є способом захисту цивільних прав та інтересів. Розпорядженнями голови Львівської обласної державної адміністрації від 14 травня 2018 року № 443/0/5-18, № 453/0/5-18, № 455/0/5-18, № 456/0/5-18 затверджено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок площею 0,1000 га (кадастровий номер - НОМЕР_2, НОМЕР_3 НОМЕР_1 НОМЕР_4 розташованих за межами населеного пункту на території Пустомитівської міської ради Львівської області, гр. ОСОБА_3Б,, гр. ОСОБА_4, гр. ОСОБА_2, гр. ОСОБА_5, для індивідуального дачного будівництва.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що розпорядженнями голови Пустомитівської районної державної адміністрації від 23 травня 2018 року № 411, 412, 414,424, було передано у власність громадян ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_2, ОСОБА_5, земельні ділянки для індивідуального дачного будівництва на території Пустомитівської міської ради за межами населеного пункту.

Таким чином, суд вважає, що оскаржувані рішення відповідачів вичерпали свою дію шляхом передачі у власність земельних ділянок.

З огляду на викладене, суд вважає, що в даному випадку має місце спір про право власності, а тому існує спір про право цивільне.

А відтак, враховуючи те, що між сторонами виникли приватноправові відносини, даний спір не підлягає розгляду адміністративними судами, а повинен вирішуватись за правилами цивільного судочинства.

Застосування правових норм у зазначений спосіб відповідає висновку Верховного Суду, викладеному у постанові від 05.06.2018 року у справі № 826/13628/16, а тому такий, у відповідності до вимог ч.5 ст.242 КАС України, враховується судом при розгляді справи. В разі відмови у відкритті провадження у справі, сплачена сума судового збору, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір", повертається за ухвалою суду.

Керуючись ст.ст. 19, 170, 171, 248, 256, 293-295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження за позовом Пустомитівської міської ради до Львівської обласної державної адміністрації, Пустомитівської районної державної адміністрації, відділу Держгеокадастру у Пустомитівському районі, Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 за участю третьої особи на стороні відповідача Львівське міське комунальне підприємство «Львівтеплоенерго» про визнання протиправним та скасування розпорядження та зобов'язання до вчинення дій , - відмовити.

Повернути Пустомитівській міській раді (місцезнаходження: 81100, м. Пустомити, вул. Грушевського, 60, код ЄДРПОУ 04372187) з Державного бюджету України сплачений згідно платіжного доручення № 658 від 09.11.2018 р. суму судового збору в розмірі 7048 (сім тисяч сорок вісім) гривень.

Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами повернути особі, яка подала позовну заяву.

Повторне звернення до адміністративного суду з тією самою позовною заявою не допускається.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя Кухар Н.А.