Справа № 909/725/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
14.11.2018
м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі:
судді Рочняк О. В.
розглянувши клопотання Національного банку України про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі
за позовом: Національного банку України
вул. Інститутська, 9, м. Київ, 01601
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова мережа "Фаворит"
вул. Промислова, 29, м. Івано-Франківськ, 76018
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Публічне акціонерне товариство "Комерційний Банк "Фінансова ініціатива"
вул. Щорса, буд. 7/9, м. Київ, 03150
про звернення стягнення на предмет іпотеки в сумі 1 591 000 грн
без виклику учасників судового процесу
ВСТАНОВИВ: Національний банк України звернувся до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова мережа "Фаворит" про стягнення заборгованості в сумі 1591000 грн шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки.
Згідно з ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 31.07.17, суд порушив провадження у справі, залучив до участі у справі у якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Публічне акціонерне товариство "Комерційний Банк "Фінансова ініціатива", постановив розгляд справи проводити у закритому судовому засіданні.
Згідно з ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 17.10.17, суд призначив по справі судову інженерно-технічну експертизу, провадження у справі зупинив.
23.10.18 суд постановив ухвалу про поновлення провадження у справі, розгляд справи за правилами загального позовного провадження зі стадії підготовчого провадження, підготовче засідання призначено на 14.11.2018.
09.11.18 та 14.11.18 до господарського суду від Національного банку України електронною поштою з ЕЦП надійшли клопотання №12.0007/59928 від 09.11.18 (вх.№17556/18 ) та №12.0007/60634 від 13.11.18 (вх.№17740/18 ) про участь представника НБУ в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Згідно ч. 1 ст. 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Водночас, відповідно до ч. 10 ст. 8 ГПК України, розгляд справи та вчинення окремих процесуальних дій у закритому судовому засіданні проводяться з додержанням правил здійснення судочинства в господарських судах. Під час такого розгляду можуть бути присутні лише учасники справи, а в разі необхідності - свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі. Суд попереджає зазначених осіб про обов'язок не розголошувати інформацію, для забезпечення захисту якої розгляд справи або вчинення окремих процесуальних дій відбувається в закритому судовому засіданні.
За приписами ч. 11 ст. 8 ГПК України, використання систем відеоконференц-зв'язку та транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет у закритому судовому засіданні не допускаються.
Враховуючи наведені норми процесуального законодавства, з огляду на закритий розгляд справи, в задоволенні клопотань Національного банку України про участь представника НБУ в судовому засіданні в режимі відеоконференції слід відмовити. Керуючись ст. ст. 8, 197, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд
в задоволенні клопотань Національного банку України №12.0007/59928 від 09.11.18 (вх.№17556/18) та №12.0007/60634 від 13.11.18 (вх.№17740/18) відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання - 14.11.18.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя Рочняк О. В.
Копію у направити Національному банку України ( вул. Інститутська, 9, м. Київ, 01601).