Справа № 486/1636/18
Провадження № 1-кс/486/285/2018
14 листопада 2018 року Слідчий суддя Южноукраїнського міського суду Миколаївської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Южноукраїнського відділення поліції Первомайського відділу поліції ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_3 про проведення судової будівельно-технічної експертизи,
13 листопада 2018 року старший слідчий СВ Южноукраїнського відділення поліції Первомайського відділу поліції ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_3 звернулась з клопотанням про проведення судової будівельно-технічної експертизи у кримінальному провадженні № 12018150120000909.
З клопотання вбачається, що в провадженні СВ Южноукраїнського ВП Первомайського ВП ГУ НП в Миколаївській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 12018150120000909 від 10 жовтня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.
Під час проведення досудового розслідування встановлено, що комунальне підприємство «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарства» м. Южноукраїнська (далі - КП «ТВКГ») є юридичною особою публічного права, створене відповідно до рішення Южноукраїнської міської ради від 26.11.2002 року № 53. Основними напрямками діяльності підприємства, з поміж іншого, є: надання послуг теплопостачання, водопостачання та водовідведення; організація експлуатації, проведення поточного і капітального ремонтів, реконструкцій і модернізацій теплових пунктів і теплових мереж, водопровідно-каналізаційних мереж; виконання пусконалагоджувальних робіт на власних об'єктах, а також на договірних засадах іншим юридичним та фізичним особам; виконання робіт по капітальному та поточному ремонтах основних фондів підприємства.
11.10.2017 року сторонами в особі КП «ТВКГ» та ФОП ОСОБА_4 , без укладання договору підписано акт здачі-приймання робіт (надання послуг) № 50, відповідно до якого ФОП ОСОБА_4 виконано ремонтування електродвигуна у зборі 250 кВт*1450 об*хв. на суму 48 000,00 грн.
Крім того, 27.11.2017 року сторонами договору підписано акт здачі-приймання робіт (надання послуг) № 54, відповідно до якого ФОП ОСОБА_4 виконано ремонтування електродвигуна у зборі 250 кВт*1450 об*хв. на суму 62000,00 грн.
Тільки 06.12.2017 року між КП «ТВКГ» в особі директора ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_4 укладено договір підряду №169, про виконання робіт з ремонту електродвигуна у зборі 250 кВт*1450 об*хв. силами та засобами виконавця - ОСОБА_4 . Загальна сума договору становить 62 000,00 грн. (без ПДВ), термін проведення робіт, відповідно до умов договору - 30 календарних днів з моменту підписання договору.
Крім того, 27.11.2017 року сторонами договору підписано акт здачі-приймання робіт (надання послуг) № 55, відповідно до якого ФОП ОСОБА_4 виконано ремонтування електродвигуна у зборі 90 кВт*2850 об*хв. на суму 24 000,00 грн.
І тільки 06.12.2017 року між КП ТВКГ в особі директора ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_4 укладено договір підряду №170, про виконання робіт з ремонту електродвигуна у зборі 90 кВт*2850 об*хв. силами та засобами виконавця - ОСОБА_4 . Загальна сума договору становить 24 000,00 грн. (без ПДВ), термін проведення робіт, відповідно до умов договору, - 30 календарних днів з моменту підписання договору.
На виконання розпорядження міського голови від 27.06.2018 року № 104-р «Про проведення службового розслідування діяльності директора КП ТВКГ ОСОБА_5 , що призвела до настання стану стійкої фінансової неплатоспроможності комунального підприємства», 11.09.2018 року створено комісію щодо розгляду фактів викладених депутатом міської ради ОСОБА_6
02.10.2018 року комісією проведено документальну перевірку щодо ремонту електродвигунів фекальних насосів ФН-1 та ФН-5 на КНС-3 та мережевного насосу МН-2 на ТРП-9 у 2017 році. Про що складено акт № АК 03.772/08-18, затверджений в.о. директора КП ТВКГ ОСОБА_7 та підписаний членами комісії.
Висновки комісії: в результаті документальної перевірки встановлені факти відсутності записів щодо проведення ремонту електродвигунів (перемотка статорів) фекальних насосів ФН-1 та ФН-5 на КНС -3 та мережевного насосу МН-2 на ТРП-9 в журналах обслуговуючого та ремонтного персоналу КНС та ТРП.
Комісія встановила, що згідно документів, які було переглянуто, не встановлено фактів демонтажу електродвигунів для виконання їх ремонту (перемотка статорів).
Для встановлення всіх обставин справи, у даному випадку, встановлення фактичного обсягу виконаних робіт, слідчий просив про проведення судової будівельно-технічної експертизи, на вирішення експерта поставити такі питання: 1) Який перелік та об'єми виконаних робіт з ремонту фекальних насосів ФН-1 та ФН-5 на КНС-3 та мережевного насосу МН-2 на ТРП-9 в м. Южноукраїнську, відповідно до журналів з обслуговуючого та ремонтного персоналу КНС та ТРП? 2) Який перелік та об'єми фактично виконано робіт з ремонту фекальних насосів ФН-1 та ФН-5 на КНС -3 та мережевного насосу МН-2 на ТРП-9 в м. Южноукраїнську? 3) Якщо роботи виконано, то яка вартість фактично виконаних робіт? 4) Чи відповідають обсяги та вартість фактично виконаних робіт з ремонту з ремонту фекальних насосів ФН-1 та ФН-5 на КНС -3 та мережевного насосу МН-2 на ТРП-9, обсягам та вартості, зазначеним: в акт здачі-приймання робіт (надання послуг) № 50, відповідно до якого ФОП ОСОБА_4 виконано ремонтування електродвигуна у зборі 250 кВт*1450 об*хв. на суму 48 000,00 грн.; в акті здачі-приймання робіт (надання послуг) № 54, відповідно до якого ФОП ОСОБА_4 виконано ремонтування електродвигуна у зборі 250 кВт*1450 об*хв. на суму 62000,00 грн.; в акті здачі-приймання робіт (надання послуг) № 55, відповідно до якого ФОП ОСОБА_4 виконано ремонтування електродвигуна у зборі 90 кВт*2850 об*хв. на суму 24 000,00 грн.?
Дослідивши докази в сукупності, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
09 жовтня 2018 року до Южноукраїнського ВП Первомайського ВП ГУНП в Миколаївській області з заявою звернувся в.о. директора КП «ТВКГ» ОСОБА_7 /а.с. 6-7/. Того ж дня до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено кримінальне провадження № 12018150120000909 від 10 жовтня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, а саме, посадові особи КП «ТВКГ» внесли недостовірні відомості до документів, в результаті чого вчинили розтрату коштів підприємства та завдали матеріальну шкоду, розмір якої встановлюється /а.с. 4/.
Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з'ясування питань права.
Згідно з ч. 2 ст. 242 КПК України слідчий або прокурор зобов'язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи зокрема щодо визначення розміру матеріальних збитків, заподіяних кримінальним правопорушенням.
Статтею 243 КПК України передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
В силу ч. 6 ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.
Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.
Оскільки слідчим доведено, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, зокрема встановлення фактичного обсягу виконаних робіт, необхідне залучення експерта, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність призначення у кримінальному провадженні № 12018150120000909 судової будівельно-технічної експертизи.
Керуючись ст. ст. 242, 243, 244 КПК України, слідчий суддя
Клопотання старшого слідчого СВ Южноукраїнського відділення поліції Первомайського відділу поліції ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_3 про проведення судової будівельно-технічної експертизи, задовольнити.
Призначити у кримінальному провадженні № 12018150120000909 від 10 жовтня 2018 року судову будівельно-технічну експертизу, проведення якої доручити експертам Миколаївського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, розташованого за адресою: місто Миколаїв вулиця 1 Воєнна, 2-А.
На вирішення експерта поставити наступні питання:
1.Який перелік та об'єми виконаних робіт з ремонту фекальних насосів ФН-1 та ФН-5 на КНС -3 та мережевного насосу МН-2 на ТРП-9 в м. Южноукраїнську, відповідно до журналів з обслуговуючого та ремонтного персоналу КНС та ТРП?
2. Який перелік та об'єми фактично виконано робіт з ремонту фекальних насосів ФН-1 та ФН-5 на КНС -3 та мережевного насосу МН-2 на ТРП-9 в м. Южноукраїнську?
3. Якщо роботи виконано, то яка вартість фактично виконаних робіт?
4.Чи відповідають обсяги та вартість фактично виконаних робіт з ремонту з ремонту фекальних насосів ФН-1 та ФН-5 на КНС -3 та мережевного насосу МН-2 на ТРП-9, обсягам та вартості, зазначеним: 1) в акт здачі-приймання робіт (надання послуг) № 50, відповідно до якого ФОП ОСОБА_4 виконано ремонтування електродвигуна у зборі 250 кВт*1450 об*хв. на суму 48 000,00 грн.; в акті здачі-приймання робіт (надання послуг) № 54, відповідно до якого ФОП ОСОБА_4 виконано ремонтування електродвигуна у зборі 250 кВт*1450 об*хв. на суму 62000,00 грн.; в акті здачі-приймання робіт (надання послуг) № 55, відповідно до якого ФОП ОСОБА_4 виконано ремонтування електродвигуна у зборі 90 кВт*2850 об*хв. на суму 24 000,00 грн.?
Попередити експерта за ст. 385 КК України про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Южноукраїнського міського суду ОСОБА_1