Ухвала від 07.12.2010 по справі 2-а-2676/11

Справа № 2-а-2676/11

Номер провадження -

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 грудня 2010 року м. Кіровоград

Суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда Поступайло В.В., розглянувши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в М.Кіровограді про визнання неправомірною бездіяльність, перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни, поновлення пропущеного з поважних причин строку звернення до суду,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного Фонду України в М.Кіровограді, про визнання неправомірною бездіяльність, перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни за періоди з 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р., з 01.01.2010 р. по 31.12.2010 р.

Позов здано позивачем на пошту 22.09.2010 р.

Позивач просить поновити пропущений з поважних причин строк звернення до адміністративного суду.

Доводи позивача щодо поважності причин пропуску строку звернення до адміністративного суду вважаю необгрунтованими виходячи з наступного.

Згідно із ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 року N 6-рп/2007 опубліковано в «Офіційному віснику України» 27.07.2007 року № 52, а Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року N 10-рп/2008 опубліковано в «Офіційному віснику України» 06.06.2008 року № 38 і саме з цих дат позивач дізналася, або повинна була дізнатися про порушення своїх прав та мала можливість звернутися до суду з адміністративним позовом.

Будь-які об'єктивні чи суб'єктивні обставини не позбавляли позивача можливості звернутися до суду, у визначені законом строки, з відповідним позовом до відповідача, якщо позивач вважала, що діями чи бездіяльністю відповідача порушуються його права та законні інтереси. Виплати підвищення до пенсії є щомісячними, а відтак позивач знала розмір цих виплат і в разі не згоди мала право звернутися до суду. У матеріалах адміністративного позову відсутні докази звернення позивача до суду з позовом в порядку цивільного судочинства до 09.09.2010 року та результати розгляду відповідної цивільної справи судом після вказаного часу, які можуть бути підставою для поновлення пропущеного строку звернення до суду.

З огляду на викладене вважаю, що підстави для поновлення позивачу відповідно до ст.100 КАС

України строків звернення до адміністративного суду відсутні, оскільки зазначені позивачем причини

пропуску строку звернення до суду не можуть бути визнані поважними, а тому позовні вимоги в частині

зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплати позивачу щомісячної державної соціальної

допомоги дітям війни за періоди з 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р., з 01.01.2010 р. по 21.03.2010 р.

підлягають залишенню без розгляду.

Керуючись ст.ст.99-100, ч.5 ст.107, ст.ст.158-160, 165 КАС України,

УХВАЛИВ:

Відмовити ОСОБА_1 в поновленні пропущеного строку звернення до адміністративного суду.

Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в М.Кіровограді у частині вимог про перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни за періоди з 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р., з 01.01.2010 р. по 21.03.2010 р. залишити без розгляду.

Роз'яснити позивачу, що особа, позовна заява якої була залишена без розгляду, після усунення

підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в

загальному порядку.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровський районний суд м. Кіровограда у п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

Суддя Кіровського

районного суду

м.Кіровограда В. В. Поступайло

Попередній документ
77640774
Наступний документ
77640776
Інформація про рішення:
№ рішення: 77640775
№ справи: 2-а-2676/11
Дата рішення: 07.12.2010
Дата публікації: 08.11.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Фортечний районний суд міста Кропивницького
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Старі категорії (адм); Справи зі спорів фіз. чи юр. осіб із суб’єктами владних повноважень, у тому числі їх органів на місцях, щодо оскарження їх правових актів індивідуальної дії, дій або бездіяльності (крім тих, що пов’язані з публічною службою), (усього), у тому числі:; Пенсійного фонду України та його управлінь (усього); щодо призначення та перерахунку пенсій:; дітям війни
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Направлено до апеляційного суду (07.03.2012)
Дата надходження: 14.04.2011
Предмет позову: Зобовязання Управління пенсійного фонду провести перерахунок розміру пенсії
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГОЛОВІН ВІКТОР АНДРІЙОВИЧ
КАРІКОВА ЛАРИСА ВІТАЛІЇВНА
ЛІЩИШИНА МАРІЯ ЮСТИНІВНА
МАРЧЕНКО ЛЮДМИЛА ВОЛОДИМИРІВНА
МУЛА ОЛЕГ ДМИТРОВИЧ
ПИТЕЛЬ СТЕПАН МИКОЛАЙОВИЧ
СТАРОВЕЦЬКА ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
ФАЙ ВАЛЕРІЙ ГРИГОРОВИЧ
ХАНДУРІН ВІТАЛІЙ ВІКТОРОВИЧ
ХОМИНЕЦЬ МАРІЯ МИКОЛАЇВНА
ЧЕРНЕНКО ВОЛОДИМИР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
ШЕЛЕСТОВ КИРИЛЛ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
суддя-доповідач:
ГОЛОВІН ВІКТОР АНДРІЙОВИЧ
КАРІКОВА ЛАРИСА ВІТАЛІЇВНА
ЛІЩИШИНА МАРІЯ ЮСТИНІВНА
МАРЧЕНКО ЛЮДМИЛА ВОЛОДИМИРІВНА
МУЛА ОЛЕГ ДМИТРОВИЧ
ПИТЕЛЬ СТЕПАН МИКОЛАЙОВИЧ
СТАРОВЕЦЬКА ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
ФАЙ ВАЛЕРІЙ ГРИГОРОВИЧ
ХАНДУРІН ВІТАЛІЙ ВІКТОРОВИЧ
ХОМИНЕЦЬ МАРІЯ МИКОЛАЇВНА
ЧЕРНЕНКО ВОЛОДИМИР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
ШЕЛЕСТОВ КИРИЛЛ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
відповідач:
Альмутайр Хайтам Мухамедб
ДАІ Головченко Максим Миколайович
УДАІ УМВС України в Миколаївської області
Управління Пенсійного фонду України в Березнівському районі
Управління Пенсійного фонду в Тисменицькому районі Івано-Франківської області
Управління Пенсійного фонду України
Управління Пенсійного фонду України в Ямпільському районі
Управління Пенсійного фонду України в Крижопільському районі Вінницької області
Управління пенсійного фонду України в місті Добропіллі та Добропільського району Донецької області
Управління Пенсійного фонду України у Погребищенському районі Вінницької області
УПФУ в Городищенському районі
УПФУ у Тиврівському р-ні
позивач:
Бабій Анатолій Антонович
Возняк Михайло Федорович
ДРАГОЛА ВІТАЛІЙ ГРИГОРОВИЧ
Дуднік Леонід Олексійович
Жовтневий РВ ДМУ ГУМВС України у Дніпропетровській області
Кравчук Марія Прокопівна
Людчак Леон Пилипович
Мазник Олександра Миколаївна
Пучка Анатолій Васильович
СПІВАК ГАЛИНА ГРИГОРІВНА
Хильчук Ольга Степанівна
Шеленга Володимир Онисимович