Рішення від 28.01.2010 по справі 2-383/2010

Справа № 2-383/2010р.

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

( заочне )

28 січня 2010 року Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі: головуючого судді Кухтея Р.В.

при секретарі Пилипюк Л.М.

з участю: представника позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луцьку цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства Комерційний банк (далі - ВАТ КБ) «Надра» в особі філії ВАТ КБ «Надра» Луцьке Регіональне управління (далі - РУ) до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Приватне підприємство «Трансавто-Луцьк» про стягнення заборгованості за кредитним договором, -

ВСТАНОВИВ:

ВАТ КБ «Надра» в особі філії ВАТ КБ «Надра» Луцьке РУ звернулося в суд з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ПП «Трансавто-Луцьк» про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Свої вимоги обгрунтовує тим, що 07 липня 2008 року між ВАТ КБ «Надра» в особі філії Луцького регіонального управління та ОСОБА_2 був укладений кредитний договір за №6М/2008/980-МК/838, за яким останньому надано грошові кошти в розмірі - 250000,00 грн. під 20,4% річних з кінцевим терміном повернення 05 липня 2013 року.

Згідно заяви на видачу готівки № 1 від 07 липня 2008 року вбачається, що ОСОБА_2 отримав кошти в розмірі 250000,00 грн.

Відповідно до умов кредитного договору відповідач зобов'язався повернути кредит рівними частинами згідно графіку та щомісяця сплачувати відсотки за користування кредитом.

Так з листопада 2008 року кредит відповідачем не повертався, відсотки не сплачувались, тому станом на 01 травня 2009 року заборгованість відповідача ОСОБА_2 становить 279628,73 грн., з яких: заборгованість по кредиту - 250304,68 грн. (в тому числі індекс інфляції на прострочену заборгованість 880,01 грн.); нараховані та несплачені відсотки за користування кредитом за період з 01.11.2008 р. по 30.04.2009 р. - 26573,44 грн. (в тому числі індекс інфляції на прострочену заборгованість по відсотках 1368,98) грн.; пеня за порушення строку сплати ануітетного платежу - 2750,61 грн.

Крім того, 07 липня 2008 року між ВАТ КБ «Надра» в особі філії Луцького регіонального управління, ОСОБА_3 та ПП «Трансавто-Луцьк» були укладені договори поруки, відповідно до яких поручителі і позичальник відповідають перед банком як солідарні боржники.

Про необхідність погашення чергових платежів та відсотків за користування кредитом відповідачів було повідомлено претензіями, яку вони залишили без розгляду.

На підставі наведеного, просить суд, стягнути солідарно з відповідачів в користь позивача в рахунок неповернутої заборгованості за кредитним договором в розмірі - 279628,73 грн. у відшкодування матеріальної шкоди та судові витрати по справі.

Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному об'ємі.

Відповідачі в судове засідання не з'явилися хоча про час і місце розгляду справи повідомлялися належним чином.

Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши представлені по справі докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.

Як вбачається із змісту ч.1 статті 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановленим договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

В судовому засіданні встановлено, що 07 липня 2008 року між ВАТ КБ «Надра» в особі філії Луцького регіонального управління та ОСОБА_2 був укладений кредитний договір за №6М/2008/980-МК/838, за яким останньому надано грошові кошти в розмірі - 250000,00 грн. під 20,4% річних з кінцевим терміном повернення 05 липня 2013 року (а.с.6).

Згідно заяви на видачу готівки № 1 від 07 липня 2008 року вбачається, що ОСОБА_2 отримав кошти в розмірі 250000,00 грн.(а.с.10).

Відповідно до умов кредитного договору відповідач зобов'язався повернути кредит рівними частинами згідно графіку та щомісяця сплачувати відсотки за користування кредитом.

Згідно п.9.1 кредитного договору у разі порушення позичальником строків повернення кредиту позичальник сплачує банку пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожен день прострочення.

Відповідно до п.4.1.4 кредитного договору банк має право вимагати від позичальника дострокового виконання зобов'язань щодо повернення кредиту, сплати нарахованих відсотків та інших платежів, передбачених цим договором, можливих штрафних санкцій, якщо позичальник несвоєчасно чи не в повному обсязі сплатив черговий платіж.

Судом встановлено, що з листопада 2008 року кредит відповідачем не повертався, відсотки не сплачувались, тому станом на 01 травня 2009 року заборгованість відповідача ОСОБА_2 становить 279628,73 грн., з яких: заборгованість по кредиту - 250304,68 грн. (в тому числі індекс інфляції на прострочену заборгованість 880,01 грн.); нараховані та несплачені відсотки за користування кредитом за період з 01.11.2008 р. по 30.04.2009 р. - 26573,44 грн. (в тому числі індекс інфляції на прострочену заборгованість по відсотках 1368,98) грн.; пеня за порушення строку сплати ануітетного платежу - 2750,61 грн., що підтверджується письмовим розрахунком заборгованості (а.с.14).

Крім того, 07 липня 2008 року між ВАТ КБ «Надра» в особі філії Луцького регіонального управління, ОСОБА_3 та ПП «Трансавто-Луцьк» були укладені договори поруки, відповідно до яких поручителі і позичальник відповідають перед банком як солідарні боржники (а.с.8-9).

Відповідачам направлялися претензії № 11-04/517, №11-04/515, № 11-04/514 від 15 квітня 2009 року про добровільне погашення заборгованості, однак вони були залишені без відповіді.

Таким чином, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши зібрані та дослідженні в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення, з відповідачів солідарно слід стягнути в користь позивача в рахунок неповернутої заборгованості по кредиту 279628,73 грн. у відшкодування матеріальної шкоди та судові витрати по справі стягнути в рівних частинах.

Керуючись ст. ст. 3, 10, 57, 60, 208, 209, 215, 224-226 ЦПК України, на підставі ст.ст. 1054, 1055 Цивільного Кодексу України суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_2, ОСОБА_3 та Приватного підприємства «Трансавто-Луцьк» в користь Відкритого акціонерного товариства комерційного банку «Надра» в рахунок неповернутої заборгованості за кредитним договором в сумі - 279628 (двісті сімдесят дев'ять тисяч шістсот двадцять вісім) грн. 73 коп. у відшкодування матеріальної шкоди.

Стягнути в рівних частинах з ОСОБА_2, ОСОБА_3 та Приватного підприємства «Трансавто-Луцьк» в користь Відкритого акціонерного товариства комерційного банку «Надра» сплачені витрати, пов'язані зі сплатою судового збору в розмірі - 1700 (одна тисяча сімсот) грн., по 425 (чотириста двадцять п'ять) грн. з кожного та 250 (двісті п'ятдесят) грн., по 83 (вісімдесят три) грн. 33 коп. з кожного, сплачених витрат на інформаційно-технічне забезпечення.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Волинської області, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня його отримання копії.

Суддя Луцького міськрайонного суду Р.В.Кухтей

Попередній документ
7762172
Наступний документ
7762174
Інформація про рішення:
№ рішення: 7762173
№ справи: 2-383/2010
Дата рішення: 28.01.2010
Дата публікації: 08.02.2010
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (22.02.2010)
Результат розгляду: заяву задоволено повністю
Дата надходження: 11.11.2009
Предмет позову: стягнення аліментів
Розклад засідань:
05.08.2020 11:00 Маньківський районний суд Черкаської області