Справа № 2а-19503/09/0370
Волинський окружний адміністративний суд в складі:
Волинський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Дмитрука В.В.
при секретарі Годунок Т.О.,
з участю представника позивача Гаврилової Н.В.,
представника відповідача Півоварчук В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції до житлово-комунального підприємства № 3 про стягнення податкового боргу за рахунок активів,
Луцька об'єднана державна податкова інспекція Волинської області звернулася в суд з позовом до житлово-комунального підприємства № 3 про стягнення за рахунок активів податкового боргу в сумі 893746грн.22коп., що рахувався за відповідачем станом на 17.11.2009р., в тому числі: по податку на додану вартість - 831691грн.03коп. та по земельному податку - 62055грн.19коп.
В судовому засіданні представник позивача усно уточнила позовні вимоги, та просить стягнути 873746грн.22коп., враховуючи часткову сплату ЖКП №3 податкового боргу по ПДВ в сумі 20000грн.
Представник відповідача в судовому засіданні уточнені позовні вимоги визнала повністю, зазначивши, що податковий борг утворився в результаті дій попереднього керівництва підприємством. Крім того, відповідачем у відзиві заявляється клопотання про розстрочку виконання рішення суду на один рік з мотивів відсутності в підприємства вільних коштів, погашенням заборгованості по заробітній платі, скрутним фінансовим станом ЖКП №3.
Представник податкового органу заперечила проти задоволення зазначеного клопотання з тих підстав, що питання про розстрочку виконання рішення суду вирішується в окремому судовому засіданні з розглядом усіх доказів, що підтверджують правомірність такої заяви.
Розглянувши доводи, викладені у позовній заяві, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю.
В судовому засіданні встановлено, що Житлово-комунальне підприємство №3 зареєстроване в якості суб'єкта підприємницької діяльності рішенням виконкому Луцької міської ради від 24.06.1999р., про що зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ за №040513271Ю0060225, згідно довідки №1375 підприємство включене до ЄДРПОУ. ЖКП №3 взято на облік в якості платника податків з 29.06.1999р. за №873.
Згідно розрахунку позивача та довідки про наявність боргу по платежах до бюджету податковий борг ЖКП№3 станом на 17.11.2009р. складає 893746грн.22коп., в тому числі: по податку на додану вартість - 831691грн.03коп. та по земельному податку - 62055грн.19коп.
Відповідач платіжними дорученнями №2 від 06.01.2010р. та №55 від 26.01.2010р. частково погасив податковий борг по ПДВ в сумі 20000грн., що сторонами не заперечується, відповідно сума боргу ЖКП №3 на момент розгляду справи становить 873746грн.22коп., в тому числі: по податку на додану вартість - 811691грн.03коп. та по земельному податку - 62055грн.19коп.
Вказана сума боргу підтверджується наступними доказами: податковими деклараціями з податку на додану вартість за травень 2008 року - вересень 2009 року, актом про порушення граничних строків сплати узгоджених податкових зобов'язань №966/15-3/30473452 від 20.03.2009р. та додатком до нього, податковим розрахунком земельного податку за 2009 рік, договорами про розстрочення (відстрочення) податкових зобов'язань від 01.07.2008р. №20, від 30.07.2008р. №24, від 01.09.2008р. №27, рішеннями про розстрочення податкових зобов'язань №№15, 17 від 30.07.2008р. та 01.09.2008р. відповідно.
Позивач здійснив заходи щодо погашення податкового боргу шляхом надіслання першої податкової вимоги №1/1194 від 28.08.2008р. та другої податкової вимоги №2/1408 від 08.10.2008р., проте заборгованість відповідачем перед бюджетом не погашена, а тому 18.12.2008р. Луцькою ОДПІ прийнято рішення №24/94 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Згідно пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (далі - Закон №2181-ІІІ) узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до підп.3.1.1. п.3.1. ст.3 №2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Враховуючи вищевикладене, вимога позивача про примусове стягнення податкового боргу у сумі 873746грн.22коп. за рахунок активів відповідача є правомірною і підлягає задоволенню.
Заява позивача про розстрочення виконання рішення суду на один рік судом не може бути задоволена з огляду на наступне:
Згідно ч.ч. 1, 2 ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду. Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Таким чином, вирішення питання про розстрочення або відстрочення виконання судового рішення можливе лише у встановленому кодексом порядку після набрання таким рішенням законної сили та відкриття виконавчого провадження згідно виконавчого листа, виданого судом.
Керуючись статтями 158-163, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ст.ст. 3, 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», суд
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з активів Житлово-комунального підприємства № 3 податковий борг в сумі 873746грн.22коп. (вісімсот сімдесят три тисячі сімсот сорок шість гривень двадцять дві копійки) в дохід Державного бюджету.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі, тобто з - 01 лютого 2010 року. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.В.Дмитрук