Справа № 348/1506/18
01 листопада 2018 року м. Надвірна
Суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області Міськевич О.Я. розглянувши матеріали, які надійшли від Мукачівського ВП ГУНП України в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, громадянина України.
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння.
Правопорушення ним вчинено при наступних обставинах:
09.07.2018 року близько 19 год. 10 хв. ОСОБА_1 в с. Сусково, Свалявського району, Закарпатської області керував транспортним засобом, а саме: автомобілем марки «SEAT», д.н.з. NJD 811 з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: почервоніння очей, різкий запах алкоголю з ротової порожнини. Пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану наркотичного сп'яніння за допомогою приладу «Драгер» та в приміщенні Свалявської ЦРЛ відмовився, чим порушив п. 2.5 правил дорожнього руху України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи від нього не поступало.
За приписами ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
ОСОБА_1 викликався в судові засідання рекомендованою кореспонденцією, згідно довідок укрпошти конверти з судовими викликами не були вручені в зв'язку з тим, що він за заначеною адресою тимчасово не проживає. При цьому, згідно повідомлення Управління ДМС в Івано-Франківській області від 21.09.2018 р. ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3.
Таким чином, враховуючи, що ОСОБА_1 неодноразово викликався в судові засідання рекомендованою кореспонденцією за адресою, зазначеною ним при складанні протоколу про адміністративне правопорушення та підтвердженою довідкою адресного бюро, а також про час і місце розгляду справи був повідомлений при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, суддя вважає, що він відповідно до вимог ч. 1 ст. 277-2 КУпАП був своєчасно та належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, не подав клопотання про відкладення розгляду справи, томудані матеріали можливо розглянути в його відсутність.
При цьому суддя врахував, що від ОСОБА_1 не поступило заяв про зміну місця проживання чи про перебування в іншому місці з поважних причин.
З'ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи, які узгоджуються між собою, оцінивши їх у сукупності, суддя приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Так, його вина у вчиненні правопорушення доведена даними протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 061771 від 09.07.2018 р. (а.с. 1); пояснень свідка ОСОБА_2 (а.с. 2); пояснень свідка ОСОБА_3 (а.с. 3); висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 09.07.2018 р. № 48 (а.с. 4); рапорта працівника поліції від 09.07.2018 р. (а.с 5).
Виходячи з вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Завданням судді при розгляді справи про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, є своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог п. 2.9 «А» Правил дорожнього руху України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 061771 від 09.07.2018 р., ОСОБА_1 09.07.2018 року близько 19 год. 10 хв. в с. Сусково, Свалявського району, Закарпатської області керував транспортним засобом, а саме: автомобілем марки «SEAT», д.н.з. NJD 811 з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: почервоніння очей, різкий запах алкоголю з ротової порожнини. Пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану наркотичного сп'яніння за допомогою приладу «Драгер» та в приміщенні Свалявської ЦРЛ відмовився, чим порушив п. 2.5 правил дорожнього руху України.
Матеріали справи не містять відомостей щодо неправомірних дій працівників поліції, в тому числі і при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.
Вказаний протокол про адміністративне правопорушення складений на бланку відповідного зразка, уповноваженою на те особою - інспектором Мукачівського ВП ГУНП України в Закарпатській області, старшим лейтенантом поліції ОСОБА_4, з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП.
Відповідно до змісту ст. 266 КУпАП та Інструкції якщо поліцейський уповноваженого підрозділу НПУ виявляє ознаки стану наркотичного сп'яніння у водія транспортного засобу, у зв'язку з чим є законні підстави вважати, що останній перебуває у такому стані, то має право вимагати пройти відповідно до встановленого порядку огляд на стан наркотичного сп'яніння.
У протоколі вказано про наступні ознаки наркотичного сп'яніння ОСОБА_1 - почервоніння очей, різкий запах алкоголю з ротової порожнини.
Тому працівники поліції діяли відповідно до п. 12 розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 09.11.2015 р. № 1452/735, запропонувавши ОСОБА_1 пройти тест на факт алкогольного сп'яніння за допомогою приладу «Драгер», та направивши його до найближчого закладу охорони здоров'я.
Згідно висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 09.07.2018 р. № 48 вбачається, що ОСОБА_1 віл проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння в приміщенні Свалявської ЦРЛ відмовився.
Дані обставини підтверджуються також письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2, пояснень свідка ОСОБА_3, з яких вбачається що вони були присутні під час того, як працівники поліції запропонували водієві ОСОБА_1 пройти огляду на стан алкогольного сп'яніння за допомогою приладу «Драгер», та в приміщенні Свалявської ЦРЛ, на що останній відмовився.
Таким чином, наведеними доказами у їх сукупності підтверджується наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до вимог п. 7 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - три місяці з дня його виявлення.
Враховуючи вище наведене, а також те, що строк притягнення до адміністративної відповідальності закінчився, суд вважає, що при таких обставинах ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності, провадження по справі слід закрити,-
Оскільки адміністративне стягнення на ОСОБА_1 не накладається, то судовий збір по справі про адміністративне правопорушення, відповідно до приписів ст. 40-1 КУпАП - не сплачується.
Керуючись ст.ст. 38, 221, 247, 283 КУпАП, суддя,-
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП - закрити на підставі ст. 38 КУпАП у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга на постанову подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя Міськевич О.Я.