Ухвала від 22.10.2018 по справі 760/26817/18

Провадження №1- кс/760//13446/18

Справа 760/26817/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 жовтня 2018 року слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання заступника начальника відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 , погоджене із прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури у Київській області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018110000000038 від 24.05.2018 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

до слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого про надання дозволу на тимчасовий доступ та можливість вилучення інформації, яка знаходиться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Слідчий просив проводити розгляд клопотання без його участі та без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки наявні достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів.

Суд визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки слідчим було доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.

Відповідно до ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.

Із матеріалів клопотання вбачається, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018110000000038 від 24.05.2018 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України.

Як вбачається із матеріалів клопотання, що в ході досудового розслідування в даному кримінальному провадженні встановлено, що група осіб, сприяє підприємствам реального сектору економіки в ухиленні від сплати податків шляхом формування штучного податкового кредиту, що стало можливим за результатами діяльності злочинної схеми, яка полягає у імпорті продукції через митну територію України, шляхом заниження вартості імпортованої продукції, яка в подальшому реалізовується по «ланцюгу» постачання на підприємства, що мають ознаки фіктивності та «транзитні» групи підприємств за рахунок поступового підвищення вартості імпортованої продукції.

Так, у ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження, встановлено, що ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), ОСОБА_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ), ОСОБА_8 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ), ОСОБА_9 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 ), ОСОБА_10 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 ), ОСОБА_11 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 ), ОСОБА_12 ( ІНФОРМАЦІЯ_9 ) та ряд інших осіб, спільно здійснюють незаконну фінансово-господарську діяльність направлену на ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Зокрема, встановлено низку підприємств-імпортерів підконтрольних вищевказаним особам, (а саме:) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДР НОМЕР_1 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_11 " (код ЄДР НОМЕР_2 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_12 " (код ЄДР НОМЕР_3 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_13 " (код ЄДР НОМЕР_4 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_14 " (код ЄДР НОМЕР_5 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_15 " (код ЄДР НОМЕР_6 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_16 " (код ЄДР НОМЕР_7 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_17 " (код ЄДР НОМЕР_8 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_18 " (код ЄДР НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДР НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДР НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код ЄДР НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код ЄДР НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код ЄДР НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код ЄДР НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код ЄДР НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » (код ЄДР НОМЕР_17 ), діяльність яких пов'язана із наданням до податкових та митних органів завідомо неправдивих, підроблених документів, з метою недостовірного відображення щодо якісних, вартісних та кількісних показників імпортованого товару а також його реалізації на території України, та як наслідок ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

В ході досудового розслідування встановлено, що громадяни ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 використовуючи реквізити ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_11 ", ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_12 ", ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_13 ", ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_14 ", ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_15 ", ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_16 ", ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_17 ", ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_18 ", ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » в період 2017-2018 року організували та реалізовують схему протиправного розмитнення товаро-матеріальних цінностей та надання податкової вигоди суб'єктам господарської діяльності реального сектору економіки.

Окрім цього, встановлено, що вказані підприємства при митному оформленні користуються послугами підприємств - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код НОМЕР_18 ), де директором є ОСОБА_6 , митним брокером ОСОБА_7 та ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_28 " (код ЄДР НОМЕР_19 ).

Так, відповідно до висновку аналітичного дослідження управління боротьби з відмиванням доходів, одержанних злочинним шляхом ІНФОРМАЦІЯ_29 №25/10-36-16-20 від 23.05.2018 року, загальна сума безпідставно сформованого податкового кредиту від вказаних підприємств протягом 2017-2018 років складає - 15 568 013 грн., що відповідно до диспозиції ст. 212 КК України, станом на 01.01.2018 року являється особливо великим розміром, що у більше ніж 5000 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

У ході досудового розслідування, шляхом проведення слідчих та інших процесуальних дій встановлено осіб, які причетні до діяльності вище вказаних підприємств, та їх мобільні номери телефонів, зокрема: НОМЕР_20 , НОМЕР_21 , НОМЕР_22 , НОМЕР_23 ;

Інформація, яка міститься в роздруківках телефонних з'єднань вказаних мобільних номерів телефонів, містить відомості щодо місцезнаходження та ідентифікації осіб, що причетні до незаконної діяльності, що полягає у формуванні фіктивного податкового кредиту з ПДВ. Дана інформація перебуває у володінні та зберігається лише на ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Тобто довести вищевказані обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, іншим способом не передбачається можливим.

Враховуючи те, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у досудовому розслідуванні, слідчий просив надати тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до п.7 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, відносяться інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Згідно ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання про тимчасовий доступ до документів, оскільки вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Крім того, слідчим було доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 166, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

клопотання задовольнити.

Надати прокурорам Прокуратури Київської області ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , слідчим СУ ФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_15 , ОСОБА_3 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 оперативним співробітникам ОУ ГУ ДФС у Київській області, які будуть діяти виключно за дорученням слідчих слідчої групи, тимчасовий доступ та можливість вилучення інформації, яка знаходиться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме:

інформації по мобільних терміналах НОМЕР_20 , НОМЕР_21 , НОМЕР_22 , НОМЕР_23 шляхом надання роздруківок вхідних та вихідних телефонних з'єднань ТА+ТВ абонента, у тому числі на електронних носіях, з повідомленням виду, дати, часу, тривалості з'єднання, номера абонента, IMEI абонентів, із зазначенням адрес базових станцій, азимутів прийому та використання мобільних терміналів, за період 01.01.2017 року по дату виконання ухвали суду;

інформації про належність номерів мобільних телефонів НОМЕР_20 , НОМЕР_21 , НОМЕР_22 , НОМЕР_23 у формі довідки із зазначенням ПІБ фізичної особи або назву та код ЄДР підприємства, за яким зареєстровано вказаний номер.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

У разі відмови виконувати ухвалу слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1