Ухвала від 29.10.2018 по справі 2340/4054/18

УХВАЛА

м. Черкаси

29 жовтня 2018 року Справа № 2340/4054/18

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Тимошенко В.П., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2 у власних інтересах та в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3 до Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

встановив:

03 жовтня 2018 року до Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулись ОСОБА_1, ОСОБА_2 у власних інтересах та в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3 до Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради, в якій просять:

1) визнати противоправними дії Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради (бул. Шевченка, 307 м. Черкаси, 18000 код ЄДРПОУ 37853109) щодо зменшення розміру адресної допомоги, призначеної ОСОБА_1, на 50 % за травень 2018 року з 442 гривень до 221 гривні;

2) визнати противоправними дії Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради (бул. Шевченка, 307 м. Черкаси, 18000 код ЄДРПОУ 37853109) щодо припинення виплат допомоги внутрішньо переміщеної особи на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг ОСОБА_1 з 01.06.2018;

3) визнати противоправними дії Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради (бул. Шевченка, 307 м. Черкаси, 18000 код ЄДРПОУ 37853109) щодо стягнення з призначених ОСОБА_2 та ОСОБА_3 виплат допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, в сумі 663 грн;

4) стягнути з Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради (бул. Шевченка, 307, м. Черкаси, 18000 код ЄДРПОУ 37853109) на користь ОСОБА_1 виплату допомоги внутрішньо переміщеної особи на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за травень 2018 року 221 грн. 00 коп. (тобто 50% розміру адресної допомоги), за червень та липень 2018 року по 442 грн. 00 коп. (тобто 100% розміру адресної допомоги);

5) стягнути з Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради (бул. Шевченка, 307, м. Черкаси, 18000 код ЄДРПОУ 37853109) на користь ОСОБА_2 та ОСОБА_3 утриману з них допомогу внутрішньо переміщених особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг в сумі 663 грн.

Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 08 жовтня 2018 року позовну заяву залишено без руху, тривалістю на десять днів з моменту отримання копії даної ухвали, протягом строку якого позивач має привести позовну заяву до вимог ст. 160, 161 КАС України.

23 жовтня 2018 року (в термін встановлений судом) від позивача на виконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху надійшла заява до якої на виконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачі додали:

1) акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї, до складу якої входять ОСОБА_2, ОСОБА_1 та неповнолітня ОСОБА_3;

2) на підтвердження наявності чи відсутності майна надали до суду інформацію з Державного реєстру прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо ОСОБА_1 та ОСОБА_2;

3) довідку про доходи №03-19 від 17.10.2018 ОСОБА_1, який перебуває на обліку у Черкаському місцевому центрі зайнятості, як безробітний.

Крім того, зазначили, що довідку про перелік розрахункових рахунків та інших рахунків та довідку про розмір доходу ОСОБА_2 на даний час до суду надати неможливо, адже ОСОБА_2 звернулася із відповідними заявами 16.10.2018 до ГУ ДФС України в Черкаській області, проте відповіді до цього часу не отримала, а тому вказані довідки будуть надані до суду після їх отримання ОСОБА_2

Дослідивши матеріали адміністративного позову, в тому числі подані в порядку виконання ухвали про залишення позовної заяви без руху, суддя зазначає таке.

Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно ч. 2 ст. 121 КАС України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Враховуючи, що позивачами не подано заяви про продовження процесуального строку, зокрема щодо продовження терміну залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків встановлених ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду від 08.10.2018, суддя вбачає за необхідне продовжити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

Крім того суддя зазначає, що позивачам до суду необхідно надати довідку про перелік розрахункових рахунків та інших рахунків та довідку про розмір доходу з ГУ ДФС України в Черкаській області щодо позивача ОСОБА_1

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 121, 160, 161, 169, КАС України, суддя

ухвалив:

Продовжити процесуальний строк на усунення недоліків позовної заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2 у власних інтересах та в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3 до Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Надати позивачам строк тривалістю десять днів з моменту отримання копії даної ухвали, протягом якого останні мають усунути недоліки позовної заяви.

У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя В.П. Тимошенко