Справа № 2240/2934/18
іменем України
26 жовтня 2018 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Майстера П.М. ,
за участю:секретаря судового засідання Страхарської М.В. представника позивача: ОСОБА_1, представника відповідача: ОСОБА_2,
розглянувши адміністративну справу за позовом Приватного малого підприємства "Лідер" до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування наказу, зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся в суд з позовом до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати наказ Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області №38-д від 17.05.2017 року про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт на об'єкті "Будівництво багатоквартирного 10-ти поверхового будинку з автостоянкою для легкових автомобілів в двох рівнях (1 черга); Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Тернопільська, 34А" (замовник будівництва - Приватне мале підприємство "Лідер", код ЄДРПОУ 14148019) за № ХМ 083152590240, зареєстрованої 15.09.2015 року;
- зобов'язати Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області відновити реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт на об'єкті "Будівництво багатоквартирного 10-ти поверхового будинку з автостоянкою для легкових автомобілів в двох рівнях (1 черга); Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Тернопільська, 34А" (замовник будівництва - Приватне мале підприємство "Лідер", код ЄДРПОУ 14148019) за № ХМ 083152590240, зареєстрованої 15.09.2015 року у єдиному реєстрі документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області 15.09.2015 року було зареєстровано декларацію про початок виконання будівельних робіт на об'єкті будівництва "Будівництво багатоквартирного 10-ти поверхового будинку з автостоянкою для легкових автомобілів в двох рівнях (1 черга); Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Тернопільська, 34А" за № ХМ 083152590240, яка була подана замовником будівництва - ПМП "Лідер".
Приватне мале підприємство "Лідер" отримало від Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області лист №1022-2/1425-17 від 18.05.2017 року, яким відповідач повідомив позивача про скасування реєстрації вищезазначеної декларації.
Вказав, що позивач листом №1068 від 31.05.2017 року звернувся до відповідача щодо роз'яснення підстав скасування вказаної декларації.
Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області листом №1022-2/1750-17 від 14.06.2017 року повідомило, що підставою для скасування реєстрації декларації про початок виконання робіт є виявлення факту подання недостовірних даних, наведених у декларації про початок виконання будівельних робіт, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема будується на земельній ділянці, яка не була відведена для цієї мети, чим порушено ч.2 ст.39-1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності". Факт, використання земельної ділянки не за цільовим призначенням встановлено Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду 26.01.2016 року №686/22647/15-а, що набрала законної сили 29.01.2016 року, згідно Єдиного державного реєстру судових рішень, а також повідомив номер наказу про скасування декларації - №38-д від 17.05.2017 року.
Позивач вказаний наказ №38-д від 17.05.2017 року про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт № ХМ083152590240 вважає протиправним, оскільки Постановою Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 24 липня 2018 року по справі №686/22647/15-а касаційну скаргу Приватного малого підприємства "Лідер" задоволено, Постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду 26.01.2016 року №686/22647/15-а скасовано та залишено в силі Постанову Хмельницького міськрайонного суду від 11 грудня 2015 року, відповідно до якої визнано протиправним та скасовано рішення Виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 12.11.2015 року "Про скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки №186/ГП-25.1-04 від 15.06.2015 року на будівництво багатоквартирного10-ти поверхового житлового будинку з автостоянкою в двох рівнях по вул. Тернопільській, 34а у м. Хмельницькому. Таким чином, рішеннями суддів, що набрали законної сили встановлено чинність містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки та, відповідно відсутність підстав для скасування декларації про початок будівельних робіт на об'єкті будівництва багатоквартирного10-ти поверхового житлового будинку з автостоянкою в двох рівнях по вул. Тернопільській, 34а у м. Хмельницькому, тому звернувся в суд з вказаними позовними вимогами.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надавши суду відзив на позовну заяву, в якому вказав, що постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 31.10.2017 року по справі № 822/2688/17, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду, встановлено законність прийнятого наказу №38-д від 17.05.2017 року про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт від 15.09.2015 року № ХМ083152590240, шляхом дослідження містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки №186/ГП-25.1-04 на будівництво багатоквартирного 10-ти поверхового житлового будинку з автостоянкою для легкових автомобілів в двох рівнях та договору оренди землі від 10.06.2014 року №527-02- 2014/5954995. Просив в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
Суд, заслухавши представників сторін, дослідивши належним чином зібрані докази по справі, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення спору по суті, приходить до висновків, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.
Встановлено, що згідно із рішенням тридцять шостої сесії Хмельницької міської ради від 05.03.2014 року № 70 ПМП "Лідер" передано в оренду строком на 10 років земельну ділянку площею 3400 кв. для обслуговування приміщення прохідної по вул. Тернопільській, 34А, м. Хмельницький.
На підставі вказаного рішення між Хмельницькою міською радою та ПМП "Лідер" укладено договір оренди землі № 527-02-2014/5954995 від 10.06.2014 року щодо передачі позивачу в строкове платне користування земельної ділянки, площею 3400 кв.м. (кадастровий номер 6810100000:09:004:0020), строком на 10 років, до 05.03.2024 року.
Вказаний договір оренди землі зареєстрований в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 10.06.2014 року.
15.06.2015 року управлінням архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів виконавчого комітету Хмельницької міської ради затверджено містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки за адресою: вулиця Тернопільська, 34А в місті Хмельницькому № 186/ГП-25.1-04.
15.09.2015 року управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області зареєстровано декларацію про початок виконання будівельних робіт на об'єкті "Будівництво багатоквартирного 10-ти поверхового будинку з автостоянкою для легкових автомобілів в двох рівнях (1 черга); Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Тернопільська, 34А" (замовник будівництва - Приватне мале підприємство "Лідер", код ЄДРПОУ 14148019) за № ХМ 083152590240.
12.11.2015 року рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради №797, відповідно до ст. 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", скасовано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки № 186/ГП-25.1-04 від 15.06.2015 року на будівництво багатоквартирного 10-ти поверхового житлового будинку з автостоянкою в двох рівнях по вул. Тернопільській, 34А у м. Хмельницькому" та доручено управлінню архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів виконавчого комітету Хмельницької міської ради підготувати звернення до управління Державної архітектурно будівельної інспекції у Хмельницькій області щодо скасування реєстрації декларацій ПМП "Лідер" про початок виконання будівельних робіт.
Наказом в.о. начальника Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області ОСОБА_3 від 17.05.2017 року №38-д скасовано реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт на об'єкті "Будівництво багатоквартирного 10-ти поверхового будинку з автостоянкою для легкових автомобілів в двох рівнях (1 черга); Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Тернопільська, 34А" від 15.09.2015 року (замовник будівництва - Приватне мале підприємство "Лідер", код ЄДРПОУ 14148019) за № ХМ 083152590240.
В подальшому, Приватне мале підприємство "Лідер" отримало від Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області лист №1022-2/1425-17 від 18.05.2017 року, яким відповідач повідомив позивача про скасування реєстрації вищевказаної декларації.
Позивач листом №1068 від 31.05.2017 року звернувся до відповідача щодо роз'яснення підстав скасування вказаної декларації.
Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області листом №1022-2/1750-17 від 14.06.2017 року повідомило позивача, що підставою для скасування реєстрації декларації про початок виконання робіт є виявлення факту подання недостовірних даних, наведених у декларації, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема будується на земельній ділянці, не відведеній для цієї мети, чим порушено ч.2 ст.39-1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", а також факт використання земельної ділянки не за цільовим призначенням встановлено постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 26.01.2016 року №686/22674/15-а, яка набрала законної сили.
Встановлено, що постановою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 11.12.2015 року по справі №686/22674/15-а за адміністративним позовом Приватного малого підприємства «Лідер» до виконавчого комітету Хмельницької міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Управління архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів виконавчого комітету Хмельницької міської ради, Житлово-будівельний кооператив «Тернопільський», про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради позов задоволено. Постановлено визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 12.11.2015 року «Про скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки № 186/ГП-25.1-04 від 15.06.2015 року на будівництво багатоквартирного 10-ти поверхового житлового будинку з автостоянкою в двох рівнях по вул. Тернопільській, 34А у м. Хмельницькому».
Постановою Верховного Суду від 24 липня 2018 року по справі №686/22674/15-а касаційну скаргу Приватного малого підприємства "Лідер" задоволено. Постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду від 26 січня 2016 року у справі № 686/22674/15-а скасовано і залишено в силі постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 11 грудня 2015 року.
В подальшому, позивач отримавши копію постанови Верховного Суду від 24 липня 2018 року, листом №308/1 від 03.08.2018 року звернувся до Управління ДАБІ у Хмельницькій області, щодо відновлення реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт № ХМ083152590240.
Однак, своїм листом №1022-2/2492-18 від 14.08.2018 року відповідач відмовив у відновленні реєстрації вказаної декларації.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наведене нижче.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності спрямовано на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів встановлено Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17 лютого 2011 року №3038-VI (далі - Закон №3038-VI, в редакцій чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Згідно з частиною першою статті 41 Закону №3038-VI державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Частиною першою статті 6 Закону № 3038-VI встановлено, що управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється Верховною ОСОБА_1 України, Кабінетом Міністрів України, Верховною ОСОБА_1 Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, органами державного архітектурно-будівельного контролю, іншими уповноваженими органами містобудування та архітектури, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.
Органом державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду (ч.3 Закону № 3038-VI).
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 34 Закону №3038-VI передбачено, що замовник має право виконувати будівельні роботи після реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до I - III категорій складності.
Згідно з ч. 8 ст. 36 Закону №3038-VI, замовник відповідно до закону несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації про початок виконання будівельних робіт, та виконання будівельних робіт без зареєстрованої декларації.
Як встановлено під час розгляду справи, 15.09.2015 року управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області зареєстровано подану Приватним малим підприємством "Лідер" декларацію про початок виконання будівельних робіт на об'єкті "Будівництво багатоквартирного 10-ти поверхового будинку з автостоянкою для легкових автомобілів в двох рівнях (1 черга); Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Тернопільська, 34А" (замовник будівництва - Приватне мале підприємство "Лідер", код ЄДРПОУ 14148019) за № ХМ 083152590240.
12.11.2015 року рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради №797, відповідно до ст. 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", скасовано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки № 186/ГП-25.1-04 від 15.06.2015 року на будівництво багатоквартирного 10-ти поверхового житлового будинку з автостоянкою в двох рівнях по вул. Тернопільській, 34А у м. Хмельницькому" та доручено управлінню архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів виконавчого комітету Хмельницької міської ради підготувати звернення до управління Державної архітектурно будівельної інспекції у Хмельницькій області щодо скасування реєстрації декларацій ПМП "Лідер" про початок виконання будівельних робіт.
Наказом в.о. начальника Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області ОСОБА_3 від 17.05.2017 року №38-д скасовано реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт на об'єкті "Будівництво багатоквартирного 10-ти поверхового будинку з автостоянкою для легкових автомобілів в двох рівнях (1 черга); Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Тернопільська, 34А" від 15.09.2015 року (замовник будівництва - Приватне мале підприємство "Лідер", код ЄДРПОУ 14148019) за № ХМ 083152590240.
Водночас, як зазначив в судовому засіданні представник позивача, та з чим суд погодився, що постановою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 11.12.2015 року по справі №686/22674/15-а за адміністративним позовом Приватного малого підприємства «Лідер» до виконавчого комітету Хмельницької міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Управління архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів виконавчого комітету Хмельницької міської ради, Житлово-будівельний кооператив «Тернопільський», про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради позов задоволено. Постановлено визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 12.11.2015 року «Про скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки № 186/ГП-25.1-04 від 15.06.2015 року на будівництво багатоквартирного 10-ти поверхового житлового будинку з автостоянкою в двох рівнях по вул. Тернопільській, 34А у м. Хмельницькому».
Постановою Верховного Суду від 24 липня 2018 року по справі №686/22674/15-а касаційну скаргу Приватного малого підприємства "Лідер" задоволено. Постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду від 26 січня 2016 року у справі № 686/22674/15-а скасовано і залишено в силі постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 11 грудня 2015 року.
Вказана постанова Верховного Суду набрала законної сили 24.07.2018 року, та не може бути оскаржена.
Згідно ч.4 ст.78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Як зазначено в рішенні Верховного суду, що містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки №186/ГП-25.1-04 від 15 червня 2015 року на будівництво багатоквартирного 10-ти поверхового житлового будинку з автостоянкою в двох рівнях по вул. Тернопільській, 34А є індивідуальним, тобто ненормативним актом, оскільки він вичерпує свою дію фактом виконання, адресований конкретній особі, замовнику, і не має загальнообов'язкового значення. Суд першої інстанції встановив, що на підставі отриманих містобудівних умов та обмежень позивач розпочав проектування об'єкту, уклав ряд договорів, отримав необхідні дозвільні та інші документи.
Оскільки на підставі містобудівних умов у позивача на час прийняття оскаржуваного рішення вже виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, виконавчий комітет ради не мав права скасовувати цей ненормативний акт.
З урахуванням зазначених обставин, суд зазначає, що судовими рішеннями, які набрали законної сили, а саме: постановою Верховного Суду від 24 липня 2018 року та постановою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 11 грудня 2015 року по справі №686/22674/15-а, встановлено чинність містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки №186/ГП-25.1-04 від 15.06.2015 року, та відповідно, відсутність підстав для скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт на об'єкті "Будівництво багатоквартирного 10-ти поверхового будинку з автостоянкою для легкових автомобілів в двох рівнях (1 черга); Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Тернопільська, 34А" (замовник будівництва - Приватне мале підприємство "Лідер", код ЄДРПОУ 14148019) за № ХМ 083152590240, зареєстрованої 15.09.2015 року.
У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 ст.77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч.1 ст.90 КАС України).
На думку суду, відповідачем не доведено правомірність та обґрунтованість прийняття оскаржуваного наказу №38-д від 17.05.2017 року, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов Приватного малого підприємства "Лідер" підлягає задоволенню.
Частиною 1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При поданні позовної заяви позивач сплатив судовий збір в розмірі 3530,00 грн. Відтак, у відповідності до вимог ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України на користь Приватного малого підприємства "Лідер" необхідно присудити 3530,00 грн. судового збору.
Керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
адміністративний позов Приватного малого підприємства "Лідер" до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування наказу, зобов'язання вчинити дії задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати наказ Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області від 17.05.2017 року №38-д та зобов'язати Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області відновити реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт на об'єкті "Будівництво багатоквартирного 10 - поверхового будинку з автостоянкою для легкових автомобілів в двох рівнях" за адресою м. Хмельницький, вул. Тернопільська, 34А (замовник будівництва - Приватне мале підприємство "Лідер", код ЄДРПОУ 14148019 за №ХМ083152590240, зареєстрованої 15.09.2015 року в єдиному реєстрі документів.
Присудити на користь позивача - Приватного малого підприємства "Лідер" код ЄДРПОУ 14148019 судові витрати (судовий збір) в сумі 3530,00грн. (три тисячі п'ятсот тридцять грн) за рахунок бюджетних асигнувань Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 30 жовтня 2018 року
Позивач:Приватне мале підприємство "Лідер" (вул. Прибузька, 2, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 14148019)
Відповідач:Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області (вул. Грушевського, 87/2, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 37471912)
Головуючий суддя ОСОБА_4