Рішення від 29.10.2018 по справі 0540/8039/18-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 жовтня 2018 р. Справа№0540/8039/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кониченка Олега Миколайовича при секретарі судового засідання Рудь Т.В. розглянувши адміністративну за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дії щодо відмови провести розрахунок призначеної пенсії в розмірі 82% суми грошового забезпечення та зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити пенсію з 01 січня 2016 року в редакції статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення звільнених з військової служби та деяких інших осіб» чинної станом на дату призначення пенсії, що становить 82% грошового забезпечення. На підставі довідки, виданої Міністерством внутрішніх справ України в Донецькій області про грошове забезпечення станом на 01 січня 2016 року.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дії щодо відмови провести розрахунок призначеної пенсії в розмірі 82% суми грошового забезпечення та зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити пенсію з 01 січня 2016 року в редакції статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення звільнених з військової служби та деяких інших осіб» чинної станом на дату призначення пенсії, що становить 82% грошового забезпечення, на підставі довідки, виданої Міністерством внутрішніх справ України в Донецькій області про грошове забезпечення станом на 01 січня 2016 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що він проходив службу в органах внутрішніх справ, по досягненню віку та за наявності стажу, якими передбачено право на отримання пенсії, звернувся до відповідача з заявою про призначення пенсії за вислугу років. 13 травня 2008 року була призначена пенсія згідно зі статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ. Позивачу було призначено розмір пенсії відповідно до ст.. 13 Закону України № 2262-ХІІ в редакції станом на 13 травня 2008 року з розрахунку 29 років вислуги, що становить 82 % від грошового забезпечення.

В червні 2018 року отримав лист від відповідача датований 29.05.2018 року, в якому зазначено про розмір пенсії згідно з Порядком, затвердженим Постановою КМУ № 103. Пенсія була перерахована з 01 січня 2016 року на підставі довідки про грошове забезпечення станом на 01 січня 2016 року, виданої уповноваженим органом Міністерства внутрішніх справ України, яке становить 6753,60 грн., в тому числі:

- оклад за посадою - 2500,00 грн.;

- оклад за спеціальним званням - 2000,00 грн.;

- надбавка за вислугу років (40%) - 1800,00 грн.;

- премія за січень 2016 року - 453,60 грн.,

в розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Розмір перерахованої пенсії складає 4727,52 грн. В квітні 2018 року було вперше нарахована підвищення за період з січня по квітень 2018 року.

Однак, перерахована відповідачем пенсія у розмірі 4727,52 грн. складає 70 процентів грошового забезпечення станом на 01 січня 2016 року, що не відповідає вимогам ст. 13 ЗУ № 2262-ХІІ в редакції станом на момент призначення пенсії, тому, що пенсія була призначена з розрахунку 29 років вислуги, що становить 82 проценти від грошового забезпечення.

З приводу неправильного перерахунку пенсії позивач звернувся до відповідача з заявою від 18.06.2018 року про перерахунок пенсії у процентах, що діяли на момент призначення пенсії.

В липні 2018 року позивач отримав листа від відповідача, датований 02.07.2018 року за вихідним № 2314-к-ОІ, в якому отримав відмову про перерахунок пенсії.

Відмовляючи в задоволенні заяви відповідач зазначив, що розглянув звернення відповідно до ЗУ «Про звернення громадян» та повідомляє, що до управління надійшла довідка від МВС України в Донецькій області № 2992 від 13.03.2018 року в якій зазначено розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Грошове забезпечення встановлено у розмірі 6753,60 грн. та складається з: посадового окладу - 2500,00 грн.; окладу за спеціальне звання - 2000,00 грн.; надбавки за вислугу років (40%) - 1800,00 грн.; премії 7,20 % - 453,60 грн.

Перерахунок проведено з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) на підставі вищезазначеної довідки. Законом України від 27.03.2014 року № 1166-VII “Про запобігання фінансової катастрофи і створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни в ст.. 13 Закону України № 2262 - ХІІ, за яким максимальний розмір пенсії, що призначається за вислугу років, не повинен перевищувати 70% сум грошового забезпечення пенсій будь-якою із підстав зазначеною в ст. 63 № 2262-ХІІ. Отже, при здійсненні перерахунку пенсії граничний відсоток обрахунку грошового забезпечення обмежується 70 %.

Позивач зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 визначено порядок перерахунку з 01.01.2016 року, саме з цього час здійснено відповідачем перерахунок пенсії, але знижено процентну складову з 82% до 70%.

Позивач вважає такі дії відповідача протиправними та просить суд визнати протиправними дії щодо відмови провести розрахунок призначеної пенсії в розмірі 82% суми грошового забезпечення та зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити пенсію з 01 січня 2016 року в редакції статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення звільнених з військової служби та деяких інших осіб» чинної станом на дату призначення пенсії, що становить 82% грошового забезпечення. На підставі довідки, виданої Міністерством внутрішніх справ України в Донецькій області про грошове забезпечення станом на 01 січня 2016 року.

Ухвалою від 10 вересня 2018 року суд відкрив провадження по справі, призначивши до розгляду на 25 вересня 2018 року за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвалою суду від 25 вересня 2018 року розгляд справи був відкладений на 10 жовтня 2018 року.

10 жовтня 2018 розгляд справи був відкладений на 29 жовтня 2018 року.

21 вересня 2018 року представник відповідача надав через канцелярію суду відзив на позовну заяву відповідно до якого просив суд, відмовити у задоволені позовних вимог.

Відповідач зазначив, що позивач перебуває на обліку в головному управлінні, як отримувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262 від 09 квітня 1992 року (далі Закон №2262).

Законом України від 08.07.2011 року №36638-УІ «Про заходи щодо законодавчого

забезпечення реформування пенсійної системи», який вступив в силу 01.10.2011 року, було

внесено зміни до низки актів, в тому числі статті 13 Закону №2262 про розмір пенсії за вислугу років у відсотках.

Враховуючи зміни до статті 13 Законом №3591-IV «Щодо внесення змін в деякі закони України по питання пенсійного забезпечення і соціального захисту військовослужбовців» максимальний розмір пенсії, що призначаються за вислугу років, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80% відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1 - 100 %, до категорії 2 - 95%.

Законом України від 27.03.2014 року №1166-У1І «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до статті 13 Закону України № 2262 максимальний розмір пенсії, що призначаються за вислугу років, не повинен перевищувати 70 % сум грошового забезпечення за будь-якою із підстав зазначеною в статті 63 Закону №2262.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 «Про

перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» позивачу здійснено перерахунок пенсії.

У зв'язку зі збільшенням грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, яке складається з посадового окладу, окладу за військовим званням, щомісячних та одноразових додаткових видів грошового забезпечення змінився процент відповідних сум грошового забезпечення та на даний час складає 70% від грошового забезпечення.

Відповідач зазначив, що вищезгадані зміни в законодавстві не призвели до заниження розміру пенсії, а навпаки призвели до її збільшення, що унеможливлює порушення прав позивача.

Згідно довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) видана ОСОБА_1 про те, що відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103, постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 січня 2016 року, за прирівняною посадою поліцейського/оперуповноважений (апарат головних управлінь Національної поліції) до посади на день звільнення зі служби оперуповноваженого становить 6753,60 грн.

Суд дослідивши подані матеріали справи встановив наступне.

Позивач, ОСОБА_1 згідно витягу з наказу від 12.05.2008 року №247 о/с була звільнений за п. 65 “А” (за віком) у відставку за вислугою років, із посади оперуповноваженого відділу організації агентурної роботи УКР з 12 травня 2008 року в званні майора міліції. Вислуга років на 12.05.2008 складала 21 рік 02 місяці 29 днів (календарна) та 29 років 01 місяць 24 дня (пільгова).

20 листопада 2014 року позивач взятий на облік внутрішньо переміщених осіб за адресою проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, пр-т. Комсомольський АДРЕСА_1, про що свідчить довідка № НОМЕР_1 від 20.11.2014 року. Довідка є чинною та на момент розгляду справи не скасована (доказів її скасування сторонами до суду не надано).

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Донецькій області та отримує пенсію відповідно до Закону України №2262-ХІІ від 9 квітня 1992 року “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Згідно повідомлення про призначення пенсії від 25.06.2008 року № 12621/16 позивачу відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 13 травня 2008 року призначена пенсія за вислугою років - 2207,11 грн., основний розмір пенсії 82% грошового забезпечення (вислуга років 29) в розмірі - 1809,89 грн., надбавка на утримання непрацездатної дитини віком до 18 років 240,50 грн., підсумок пенсії (з надбавками) - 2050,33 грн.

Відповідно до відповіді відповідача від 02.07.2018 року № 2314-К-01 на звернення позивача, Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повідомляє наступне, на адресу головного управління надійшла довідка від 13.03.2018 № 2992

про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії від Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області.

Грошове забезпечення для перерахунку пенсії встановлено у розмірі

6753.60 грн. та складається з: посадового окладу - 2500,00 грн; окладу за військове звання -2000.00 грн; процентної надбавки за вислугу років 40% - 1800.00 грн: премії 7.20% - 453.60 грн.

Перерахунок проведено (з урахуванням доплат до попереднього розміру)

пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених

законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги,

пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) на підставі

вищезазначеної довідки.

Основний розмір пенсії після перерахунку складає 4727,52 грн. (6753.60 * 70%).

Розмір доплати після проведеного перерахунку пенсії за період з 01.01.2016

по 31.12.2017 складає 53454.24 грн. та виплачується в такому порядку:

- з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року щомісячно окремою сумою виплачується

50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним

розміром отриманої пенсії за період 01.01.2016 року по 31.12.2017 року, а саме 1113.63 грн.

щомісячно;

- з 01.01.2020 року щомісячно окремою сумою виплачується 100 відсотків різниці

між місячним розміром отриманої пенсії з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року та місячним

розміром підвищеної пенсії, а саме 2227,26 грн. щомісячно.

- з 01.01.2018 року - 100% суми підвищення пенсії (2227,26 грн.). Доплата за період з 01.01.2018 року по 30.04.2018 року в загальній сумі 8909,04 грн. зарахована на картковий рахунок.

З підстав викладеного суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Завданням адміністративного судочинства, згідно частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склалися, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними.

За приписами пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09 квітня 1992 року №2262-XII (далі за текстом Закон №2262-XII).

Згідно частини четвертої статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” Закон №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом “а” частини 1 статті 13 Закону №2262-XII, в редакції, що діяла на час призначення пенсії ОСОБА_1, передбачено, що пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (в редакції Закону що діяла на час призначення позивачу пенсії), максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 % відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Отже, максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 % відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43).

Пунктом 8 розділу II Закону України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” (далі - Закон № 3668-17), який набрав чинності з 1 жовтня 2011 року, та пунктом 23 розділу II Закону України “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” (далі - Закон №1166-VII), який набрав чинності з 1 травня 2014 року, до частини 2 статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” було внесено зміни та цифри “ 90” замінено цифрами “ 80”, а цифри “ 80” замінено цифрами “ 70” відповідно.

Тобто, зміна встановленого Законом максимального розміру пенсії відбулася вже після призначення позивачу пенсії.

Статтею 22 Конституції України визначено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

З аналізу викладених норм слідує, що при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Внесені Законом України “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” зміни до частини другої статті 13 Закону щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70 % від сум грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки процедура призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Слід зазначити, що Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06.07.99 №8-рп/99 у справі щодо права на пільги, від 20.03.2002 №5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій, не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Даний висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, висловленою в постанові від 24.04.2018 у справі №686/12623/17 (К/9901/849/17).

Відповідно до частини п'ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Таким чином, внесені Законами №3668-17 та №1166-VII зміни до частини 2 статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 80% та 70% грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, а мають застосовуватися лише виключно при призначенні нових пенсій.

При вказаних обставинах, суд приходить до висновку про протиправність дій відповідача щодо зміни позивачу максимального розміру пенсії з 82 % до 70 % від відповідних сум грошового забезпечення.

Відповідно до приписів ст.ст.9,77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст.90 цього ж Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

А відповідно до ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Відповідач не надав до суду доказів, що спірних правовідносинах він діяв у межах та у спосіб передбачений Конституцією України та Законами України.

З урахуванням зазначеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягає задоволенню.

Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи, що позивачем був сплачений судовий збір, а його позов задоволено, то з відповідача необхідно стягнути судовий збір у розмірі 704,80 грн. на користь позивача.

Керуючись Конституцією України, Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дії щодо відмови провести розрахунок призначеної пенсії в розмірі 82% суми грошового забезпечення та зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити пенсію з 01 січня 2016 року в редакції статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення звільнених з військової служби та деяких інших осіб» чинної станом на дату призначення пенсії, що становить 82% грошового забезпечення, на підставі довідки, виданої Міністерством внутрішніх справ України в Донецькій області про грошове забезпечення станом на 01 січня 2016 року - задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84116, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, б. 3, ЄДРПОУ 13486010) щодо відмови провести ОСОБА_1 розрахунок призначеної пенсії в розмірі 82% суми грошового забезпечення.

Зобов'язати Головне Управління пенсійного фонду України в Донецькій області (84116, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, б. 3, ЄДРПОУ 13486010) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, РНОКПП НОМЕР_2) пенсію з 01.01.2016 року в редакції статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення звільнених з військової служби та деяких інших осіб» чинної станом на дату призначення пенсії, що становить 82% грошового забепезчення, на підставі довідки виданої Міністерством внутрішніх справ України в Донецькій області про грошове забезпечення станом на 01 січня 2016 року.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, РНОКПП НОМЕР_2) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (місцезнаходження: 84122 Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3, код ЄДРПОУ 13486010) судовий збір в розмірі 704,80 (сімсот вісім) гривень 40 копійок.

Повний текст рішення складено та підписано 29 жовтня 2018 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя Кониченко О.М.