справа № 1340/4379/18
26 жовтня 2018 року м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Коморного О.І. розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області та зобов'язання вчинити дії.
Обставини справи.
До Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 з вимогами :
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, щодо не перерахунку пенсії у зв'язку із неправильним нарахуванням при призначенні з врахуванням надбавки за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу, що становить 864,5 грн з 01.01.2016 року;
- зобов'язати відповідача перерахувати пенсію з 01.01.2016 року з врахуванням до загальної суми розміру з якого обчислюється пенсія надбавки за службу в нічний час розмірі 35 відсотків та виплатити недоплачену суму, починаючи з 01.01.2016 року у розмірі 28513 грн.;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області подати протягом 10 днів з дня набрання постановою законної сили звіт про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 382 КАС України.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач пенсіонер органів внутрішніх справ, якому призначена пенсія за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" звернувся в суд з вимогою про включення до довідки для перерахунку пенсії надбавку за службу у нічний час. Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 15.05.2018 року в справі 813/1533/18, яке набрало законної сили 19.06.2018 року, позов задоволено повністю. Позивач звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про перерахунок пенсії, на яку отримав відмову. Вважає, що законодавством йому гарантовано право на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, тому вважає, бездіяльність відповідача протиправною.
У поданому суду відзиві від 23.10.2018 року вх. № 33538 відповідач проти позову заперечує повністю, просить відмовити у задоволенні позову в повному обсязі. По суті позовних вимог вказує, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 15.05.2018 року у справі № 813/1533/18 позов ОСОБА_1 до головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області задоволено повністю задоволено. Проте, даним рішенням жодних зобов'язань на головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області не покладено, а тому проводити перерахунок пенсії підстави відсутні. Крім того зазначає, що доплата за роботу в нічний час у розмірі 35 % посадового окладу, при обчисленні пенсії в суму грошового забезпечення не включається, оскільки дана доплата немає постійного характеру, а є компенсаційною виплатою. Також вказує, що перерахунки пенсій пенсіонерам внутрішніх справ на виконання Постанови - 103 проводяться відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб " (далі - Закону -2262). Зазначає, що ОСОБА_1 звертався в головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області з заявою від 21.08.2018 щодо проведення перерахунку пенсії з 01.01.2016, відповідь на яку надано листом від 13.09.2018 № 3955/С-20/07.05-06 в порядку Закону України "Про звернення громадян". Тобто, рішення про відмову у перерахунку пенсії головним управлінням не приймалось, дана відповідь не породжує певних правових наслідків, а носить лише інформаційний характер і не набуває статусу рішення в розумінні п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України.
Ухвалою суду від 26.09.2018 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвалою суду від 26.10.2018 року відмовлено в клопотанні відповідача про розгляд справи в порядку спрощеного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Ухвалою суду від 26.10.2018 року відмовлено в клопотанні відповідача про залучення до участі у справі третьої особи.
Суд всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті та
встановив:
ОСОБА_1, пенсіонер органів внутрішніх справ України. Пенсія позивачеві призначена відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 15.05.2018 у справі № 813/1533/18, яке набрало законної сили 19.06.2018, позов ОСОБА_1 до головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області задоволено повністю, а саме:
- визнано протиправною бездіяльність Головного управління МВС України в Львівській області в особі Ліквідаційної комісії щодо не включення до довідки для перерахунку пенсії надбавки за службу у нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу, що становить - 864,50 гривень щомісячно.
- зобов'язано Головне управління Міністерства внутрішніх справ у Львівській області включити до довідки для перерахунку пенсії надбавку за службу у нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу, що становить 864,50 гривень щомісячно з 01.01.2016 та скерувати дану довідку до ГУ Пенсійного фонду у Львівській області.
На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 15.05.2018 у справі № 813/1533/18, Ліквідаційною комісією ГУ МВС України у Львівській області супровідним листом від 20.09.2018 № 439/31/01-2018, скеровано Головному управлінню пенсійного фонду України у Львівській області довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 від 20.09.2018 № 91-03204.
Позивач 21.08.2018 року звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії.
Листом від 13.09.2018 № 3955/С-20/07.05-06 Головним правлінням Пенсійного фонду України у Львівській області повідомлено позивачу, що відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії. Дана відмова мотивована тим, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду жодних зобов'язань на головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області не покладено.
Оскільки позивач вважає такі дії протиправними, звернувся за захистом порушених, на його думку, прав до суду.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Однією із основних засад (принципів) адміністративного судочинства відповідно до п.4 ч.3 ст. 2 КАС України є змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з'ясування всіх обставин у справі.
Суд згідно ч.4 ст. 9 КАС України вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Доказами в адміністративному судочинстві відповідно до ч.1 ст.72 КАС України є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Докази суду надають відповідно до ч.3 ст.77 КАС України учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ч.4 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закону -2262), усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною 2 статті 52 даного Закону.
Відповідно до п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 (далі - Порядок №45), перерахунок раніше призначених згідно із Законом № 2262-XII пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Довідки для перерахунку пенсії видаються органами, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (п.2 Порядку №45). Щомісячні надбавки, доплати, підвищення та щомісячна премія встановлюється у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідними посадами у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію (п.5 Порядку №45).
Відповідно до статті 10 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду.
Частиною 3 ст.51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено, що перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Статтею 22 Конституції України встановлено, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі та в межах повноважень у спосіб, що передбачений як Конституцією, так і Законами України.
Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Закон має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.
Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до пунктів 23, 24 "Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб ", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 30 січня 2007 № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. При цьому пенсіонери звертаються до органів, що призначають пенсії з відповідними заявами та в разі необхідності подають документи, які дають право на підвищення пенсії.
Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Судом встановлено, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 15.05.2018 у справі № 813/1533/18, яке набрало законної сили 19.06.2018, позов ОСОБА_1 до головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області задоволено повністю.
Визнано протиправною бездіяльність Головного управління МВС України в Львівській області в особі Ліквідаційної комісії щодо не включення до довідки для перерахунку пенсії надбавки за службу у нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу, що становить - 864,50 гривень щомісячно.
Зобов'язано Головне управління Міністерства внутрішніх справ у Львівській області включити до довідки для перерахунку пенсії надбавку за службу у нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу, що становить 864,50 гривень щомісячно з 01.01.2016 та скерувати дану довідку до ГУ Пенсійного фонду у Львівській області.
Вирішено стягнути з Головного управління Міністерства внутрішніх справ у Львівській області за рахунок його бюджетних асигнувань 704, 80 сплаченого судового збору.
Відповідно до ч.4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
З матеріалів справи судом встановлено, що на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 15.05.2018 у справі № 813/1533/18, Ліквідаційною комісією ГУ МВС України у Львівській області супровідним листом від 20.09.2018 № 439/31/01-2018, скеровано відповідачу довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 від 20.09.2018 № 91-03204.(а.с.35-36).
Що стосується покликання відповідача на Постанову-103 Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року, така не береться до уваги судом, оскільки вказана постанова врегульовує питання про перерахунок пенсії в майбутньому, проте дане не свідчить про виправлення суб'єктом владних повноважень порушеного права позивача та врахування до загальної суми розміру з якого обчислюється пенсія надбавки за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків згідно довідки № 91-03204 від 20.09.2018 року.
Згідно ч.2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З урахуванням листа-відповіді від 13.09.2018 року №3955/С-20/07.05-06, відповідач уникнув свого обов'язку щодо належного розгляду заяви позивача про перерахування пенсії від 21.08.2018 року, а тому він повинен виправити свою бездіяльність.
Водночас, щодо позовної вимоги позивача про зобов'язання відповідача перерахувати пенсію з 01.01.2016 року з врахуванням до загальної суми розміру з якого обчислюється пенсія надбавки за службу в нічний часу розмірі 35 відсотків та виплатити недоплачену суму, починаючи з 01.01.2016 року у розмірі 28513 грн, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень. Суб'єкти владних повноважень застосовують надані їм в межах закону повноваження на власний розсуд, без необхідності узгодження у будь-якій формі своїх дій з іншими суб'єктами (дискреційні повноваження). Втручання в дискреційні повноваження суб'єкта влади виходить за межі завдань адміністративного судочинства.
Отже, дискреційне право органу виконавчої влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування обумовлене певною свободою (тобто вільним, або адміністративним, розсудом) в оцінюванні та діях, у виборі одного з варіантів рішень та правових наслідків. Наділивши державні органи та осіб, уповноважених на виконання функцій держави дискреційними повноваженнями, законодавець надав відповідному органу держави та особам уповноважених на виконання функцій держави певну свободу розсуду при прийнятті управлінського рішення.
В Рекомендаціях Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11.03.1980 на 316-й нараді, зазначено, що під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Вирішення питань щодо суми перерахування пенсії та виплатити недоплаченої суми починаючи з 01.01.2016 року належить до виключної компетенції відповідача та не належить до компетенції адміністративного суду, а відтак суд не повноважний перебирати на себе функції іншого суб'єкта владних повноважень в реалізації відповідних управлінських функцій і вирішенні питань, віднесених до виключної компетенції такого суб'єкта та зобов'язувати приймати рішення, які входять до його компетенції чи до компетенції іншого органу.
Зважаючи на пункт 3 частини 2 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Крім того, стосовно судового контролю за дискреційними адміністративними актами Європейським судом з прав людини складено позицію, за якою за загальним правилом національні суди повинні утриматися від перевірки обґрунтованості таких актів, однак все ж суди повинні проконтролювати, чи не є викладені у них висновки адміністративних органів щодо обставин у справі довільними та нераціональними, непідтвердженими доказами або ж такими, що є помилковими щодо фактів; у будь-якому разі суди повинні дослідити такі акти, якщо їх об'єктивність та обґрунтованість є ключовим питанням правового спору (п. 111 рішення від 31 липня 2008 року у справі Дружстевні заложна пріа та інші проти Чеської Республіки (CASE OF DRUЋSTEVNН ZБLOЋNA PRIA AND OTHERS v. THE CZECH REPUBLIC); п. 157 рішення від 21 липня 2011 року у справі Сігма радіо телевіжн лтд. проти Кіпру (CASE OF SIGMA RADIO TELEVISION LTD. v. CYPRUS); п. 44 рішення від 22 листопада 1995 року у справі Брайєн проти Обєднаного Королівства (CASE OF BRYAN v. THE UNITED KINGDOM); п. 156-157, 159 рішення від 21 липня 2011 року у справі Сігма радіо телевіжн лтд. проти Кіпру (CASE OF SIGMA RADIO TELEVISION LTD. v. CYPRUS); п. 4 рішення Європейської комісії з прав людини щодо прийнятності від 8 березня 1994 року у справі ISKCON та 8 інших проти Обєднаного Королівства (ISKCON and 8 Others against the United Kingdom); п. 47-56 рішення від 2 грудня 2010 року у справі Путтер проти Болгарії (CASE OF PUTTER v. BULGARIA).
Враховуючи зазначене, позовна вимога зобов'язати відповідача перерахувати пенсію з 01.01.2016 року з врахуванням до загальної суми розміру з якого обчислюється пенсія надбавки за службу в нічний часу розмірі 35 відсотків та виплатити недоплачену суму, починаючи з 01.01.2016 року у саме у розмірі 28513 грн задоволенню не підлягає.
Відповідно до частини 2 статті 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Засіб юридичного захисту має бути ефективним, як на практиці, так і за законом. Так, при розгляді справи було б неприйнятно враховувати право на ефективний засіб захисту, а саме, запобігання порушенню або припиненню порушення з боку суб'єкта владних повноважень, а так само встановлення механізму відновлення, поновлення порушеного права, без його практичного застосування.
Таким чином, обов'язковим є практичне застосування ефективного механізму захисту. Протилежний підхід суперечитиме принципу верховенства права.
Враховуючи вищевказане, з метою захисту прав позивача суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перерахувати пенсію ОСОБА_1 з врахуванням до загальної суми розміру з якого обчислюється пенсія надбавки за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків згідно довідки № 91-03204 від 20.09.2018 року та виплатити недоплачену суму з 01.01.2016 року.
Клопотання позивача щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення задоволенню не підлягає, оскільки позивачем не наведено доказів необхідності такого контролю.
Частиною 1 статті 382 КАС України встановлено, що суд, який ухвалив рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Таким чином, вказаною статтею КАС України встановлено право, а не обов'язок суду, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, зобов'язати суб'єкта владних повноважень, проти якого ухвалено рішення, подати у встановлений судом строк звіт про його виконання.
Разом з тим, на думку суду, в даному випадку підстави для встановлення (в порядку частини першої статті 382 КАС України) судового контролю за виконанням судового рішення у цій справі шляхом зобов'язання відповідача подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення відсутні, оскільки у суду немає обґрунтованих сумнівів щодо виконання відповідачем рішення у цій справі, а крім того примусове виконання рішень суду у даній категорії справ забезпечується органами державної виконавчої служби.
Відтак, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача належить задовольнити частково.
Відповідно до вимог ч.1 ст.139 КАС України судові витрати покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст. 19, 22, 25, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 262-263 КАС України, суд -
1. Позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, м.Львів, 79016; ЄДРПОУ 13814885), щодо неперерахування пенсії ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 79020; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) з врахуванням надбавки за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу, що становить 864,50 гривень щомісячно з 01.01.2016 року, згідно довідки № 91-03204 від 20.09.2018 року.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, м.Львів, 79016; ЄДРПОУ 13814885) перерахувати пенсію ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 79020; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) з врахуванням до загальної суми розміру з якого обчислюється пенсія надбавки за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків згідно довідки № 91-03204 від 20.09.2018 року та виплатити недоплачену суму з 01.01.2016 року.
4. Стягнути на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 79020; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79046; ЄДРПОУ 13814885), за рахунок бюджетних асигнувань судовий збір в сумі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.
Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складений 26.10.2018 р.
Суддя Коморний О.І.