справа№
про передачу заяви до іншого адміністративного суду
26 жовтня 2018 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Коморний О.І., одержав заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Терон Девелопмент» про вжиття заходів забезпечення позову до подання позовної заяви.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Терон Девелопмент» подало 25.10.2018 року до Львівського окружного адміністративного суду заяву про забезпечення позову, відповідно до якої просить зупинити виконання рішення сесії Луцької районної ради № 30/19 від 05.10.2018р. "Про внесення змін до рішення районної ради від 22.12.2017 року №25/30 "Про районний бюджет на 2018 рік" в частині перерозподілу коштів по програмі підтримки Комунального підприємства «Луцьке» на 2016-2018 роки шляхом зменшення видатків по об'єктах на суму 4 348, 906 тис. грн, в тому числі:
- капітальний ремонт утеплення даху ЗЗСО с. Гірка Полонка - 1504321,40 грн;
- капітальний ремонт ЗЗСО (заклад загальної середньої освіти ) с. Гірка Полонка (утеплення фасаду) - 322605,20 грн;
- реконструкція приміщення ЗОШ (загально - освітньої школи ) с. Боратин - 1015478,00 грн;
- капітальний ремонт утеплення даху та фасаду ЗЗСО(заклад загальної середньої освіти ) с. Коршів - 880269,16 грн;
- капітальний ремонт спортивного залу ЗЗСО (заклад загальної середньої освіти) с. Гірка Полонка - 381227,16 грн;
- встановлення метало пластикових вікон та дверей - 245,006 тис. грн., а також збільшення видатків Комунального підприємства «Луцьке» по об'єктах на придбання мінеральної вати - 1000,00 тис. грн; капітальний ремонт фасаду ЗЗСО (заклад загальної середньої освіти ) с. Підгайці - 1938,906 тис.грн; фотонний ремонт цоколя та облаштування відмостки ЗЗСО (заклад загальної середньої освіти) с. Лаврів - 130,00 тис. грн;
Також збільшено обсяг іншої субвенції Піддубцівській сільській раді в сумі 1280,00 тис. грн., в тому числі на ремонт фасаду ДНЗ с. Піддубці - 1000,00 тис. грн та на ремонт даху ДНЗ с. Піддубці - 280,000 тис. грн.
Заява про забезпечення позову мотивована тим, що між ТзОВ «Будівельна компанія «Терон Девелопмент» та Комунальним Підприємством «Луцьке» підписано ряд договорів на виконання робіт. Частково проведена оплата за виконані роботи, проте загальна сума заборгованості КП «Луцьке», яке підпорядковане Луцькій районній раді, перед ТзОВ «Будівельна компанія «Терон Девелопмент» за поставлені матеріали та виконані будівельні роботи становить 3510320,56 грн. Вважає, що рішення сесії Луцької районної ради № 30/19 від 05.10.2018р. "Про внесення змін до рішення районної ради від 22.12.2017р. №25/30 "Про районний бюджет на 2018 рік" з внесеними змінами постійної комісії з питань бюджету від 04.10.2018 року, було прийнято незаконно, оскільки таке фактично зменшує фінансування робіт за виконані роботи заявником. Тому, просить суд зупинити виконання даного рішення, з метою недопущення перерозподілу коштів на інші об'єкти, які розпорядник коштів в термінову порядку хоче спрямувати отримувачу КП «Луцьке» для оплати робіт та товарів іншим підрядним організаціям, що призведе до несплати робіт та послуг ТзОВ «БК «Терон Девелопмент» у зв'язку із відсутністю коштів та в подальшому дасть можливість КП «Луцьке» розірвати договори, оскільки така обставина розірвання договорів передбачена в Договарах на виконання робіт укладених між КП «Луцьке» та ТзОВ «БК «Терон Девелопмент».
Згідно ч.1 ст.151 КАС України позов може бути забезпечено: 1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; 2) забороною відповідачу вчиняти певні дії; 3) встановленням обов'язку відповідача вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; 5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
При розгляді заяви про вжиття заходів забезпечення позову суд оцінює обґрунтованість доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням:
- розумності, обґрунтованості й адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову;
- забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників процесу;
- наявності зв'язку між конкретним видом, що застосовується для забезпечення позову, і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий вид забезпечення забезпечити фактичне виконання рішення суду у разі його задоволення;
- імовірності виникнення утруднень для виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів;
- необхідності у зв'язку із вжиттям заходів запобігти порушенню прав та інтересів інших осіб, в тому числі, й осіб, які не приймають участь у розгляді справи.
Згідно ч.1 ст. 154. Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Судом встановлено зі змісту заяви про забезпечення позову, що заявник просить суд зупинити виконання рішення сесії Луцької районної ради № 30/19 від 05.10.2018 року "Про внесення змін до рішення районної ради від 22.12.2017 року № 25/30 "Про районний бюджет на 2018 рік" в частині перерозподілу коштів по програмі підтримки Комунального підприємства «Луцьке» на 2016-2018 роки. Дане рішення стосується безпосередньо Комунального підприємства «Луцьке», що зареєстроване за адресою : 43025, Волинська обл., місто Луцьк, вул. Шевченка, будинок 14.
Рішення сесії Луцької районної ради № 30/19 від 05.10.2018 року "Про внесення змін до рішення районної ради від 22.12.2017 року № 25/30 "Про районний бюджет на 2018 рік" не є індивідуальним актом прийнятим стосовно позивача, оскільки не містить жодних норм, які б стосувалися конкретно заявника.
Розглянувши заяву та додані до неї матеріали, суддя дійшов висновку, що у разі подання позову, такий буде територіально підсудний Волинському окружному адміністративному суду.
За приписами частини шостої статті 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
У відповідності до вимог статті 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Територіальна підсудність адміністративних справ поряд з правилами предметної та інстанційної підсудності складають алгоритм визначення компетентного суду для розгляду і вирішення конкретної адміністративної справи.
Правила територіальної підсудності дозволяють визначити до якого конкретного адміністративного суду відповідної судової ланки необхідно звернутися у кожному конкретному випадку, тобто встановлюють персоніфікацію адміністративних судів.
Територіальну підсудність адміністративних справ за вибором позивача визначено статтею 25 Кодексу адміністративного судочинства України, якою встановлено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Тобто, якщо предметом адміністративної справи є оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), то позивач може застосувати альтернативну підсудність.
Із змісту заяви заявник просить суд зупинити виконання рішення сесії Луцької районної ради № 30/19 від 05.10.2018 року "Про внесення змін до рішення районної ради від 22.12.2017 року № 25/30 "Про районний бюджет на 2018 рік" в частині, що стосується безпосередньо Комунального підприємства «Луцьке».
Враховуючи те, що заявник оскаржує дії, які вчинені не стосовно заявника, а стосовно Комунального підприємства «Луцьке», дана заява територіально не підсудна Львівському окружному адміністративному суду.
Відтак дану заяву необхідно передати на розгляд до суду, юрисдикція якого поширюється на місто Луцьк, а саме до Волинського окружного адміністративного суду.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з частинами 6, 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою.
Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Керуючись ст.ст. 29, 151, 154,171, 248, 294, 295 -
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Терон Девелопмент» про вжиття заходів забезпечення позову до подання позовної заяви передати на розгляд Волинському окружному адміністративному суду.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ст.295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Коморний О.І.