Рішення від 19.10.2018 по справі 279/3750/18

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Провадження № 2/279/1664/18

Справа № 279/3750/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.10.2018 року

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі судді Шульги О.М., з секретарем Башинською Н.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження, без повідомлення (виклику) осіб, цивільну справу №279/3750/18 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на період навчання, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача в якому зазначила, що відповідач є її батьком. На даний час вона є студенткою 1 курсу медико-психологічного факультету денної форми навчання Національного медичного університету ім.Богомольця О.О., з терміном навчання до 2023 року. Денна форма навчання позбавляє її можливості працювати, а коштів, які надає мати недостатньо для покриття витрат на навчання, харчування, проживання. Відповідач працює, має постійний дохід, тому має можливість надавати допомогу на період навчання. З підстав, передбачених ст.199, 200 Сімейного кодексу України просить стягувати з відповідача аліменти на період навчання в розмірі 1/4 частки від всіх видів доходів відповідача.

19.09.2018 року у справі було відкрито спрощене позовне провадження та встановлено відповідачу строк для подачі відзиву на позов та подання письмових та електронних доказів щодо заперечення проти позову. Ухвала про відкриття провадження, копія позовної заяви з додатком отримана відповідачем 25.09.2018 року. У встановлений строк відповідач відзив на позов не подав, через канцелярію суду 19.10.2018 року подав заяву в якій зазначив про визнання позову.

Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про наступне.

Судом встановлено, що відповідач є батьком позивача, що стверджується свідоцтвом про народження останньої серії І-ТП №098482, виданим 09.06.1999 року. На даний час позивач навчається на 1 курсі денної форми навчання у Національному медичному університеті імені ОСОБА_3. Передбачений термін закінчення навчального закладу 2023 рік.

Виходячи з наведеного позов ґрунтується на вимогах ст.199 Сімейного Кодексу України, згідно з якою, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і в зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Положеннями ст.141 Сімейного кодексу України визначено, що мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини.

Пленум Верховного Суду України надав роз'яснення щодо підстав виникнення обов"язку батьків по утриманню своїх повнолітніх дітей, які продовжують навчання. Відповідно до п.20 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів" від 15.05.2006 року обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття, виникає за обов'язкової сукупності таких

юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років; продовження ними навчання, потреба у зв'язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.

Відповідно до ст.200 Сімейного кодексу України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 Сімейного кодексу України, а саме: стану здоров'я та матеріального становища дитини; стану здоров'я та матеріального становища платника аліментів; наявності у платника інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інших обставин, що мають істотне значення.

Матеріальне становище повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, визначається з врахуванням вартості навчання, навчального обладнання, навчальних матеріалів, проїзду, проживання за місцем розташування навчального закладу тощо.

Позивач перебуває на стаціонарній формі навчання, а відтак не має можливості працювати та отримувати доходи, несе загальновідомі витрати, пов'язані з навчанням, як то необхідність придбання паперу, ручок, зошитів, користування комп'ютерною та копіювальною технікою, проїзд, тощо, а тому потребує матеріальної допомоги від батьків на період навчання.

З врахуванням вищенаведеного, суд вважає, що відповідач має можливість надавати позивачу матеріальну допомогу на період навчання в розмірі 1/4 частки від доходу щомісячно, за винятком періоду канікул, оскільки даний вид утримання аліментів пов'язаний саме із навчанням, а навчання студентів на канікулах припиняється, тому в цей період аліменти стягненню не підлягають.

Розподіл судових витрат у справі підлягає вирішенню в порядку ст.141 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4, 12, 19, 141, 247, 258, 259, 265, 268, 273,279, 354, 355, 430 ЦПК України, ст.ст.182, 199, 200 Сімейного кодексу України, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити .

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого виїзним диспетчером в Коростенській дирекції залізничних перевезень ДТГО "Південно-Західна залізниця", проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1 аліменти на період її навчання в Національному медичному університеті імені ОСОБА_3 в розмірі 1/4 частки доходів, щомісячно, починаючи з 20.08.2018 року до закінчення навчання, тобто до червня 2023 року, без урахування часу канікул, але не більше ніж до досягнення нею 23 річного віку.

Допустити негайне виконання рішення в розмірі місячного платежу.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 704, 80 гривень за ставками судового збору станом на день подання позовної заяви.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі протягом тридцяти днів апеляційної скарги.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду -якщо апеляційна скарга подана протягом 30 днів з дня його вручення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Сторони та учасники:

Позивач ОСОБА_1 ОСОБА_2, місце реєстрації: м.Київ, вул.Шутова, 14-А, РНОКПП 36282009949.

Відповідач ОСОБА_2, місце проживання та реєстрації: 11500, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1.

Суддя :

Попередній документ
77327616
Наступний документ
77327618
Інформація про рішення:
№ рішення: 77327617
№ справи: 279/3750/18
Дата рішення: 19.10.2018
Дата публікації: 25.10.2018
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із сімейних правовідносин; Спори, що виникають із сімейних правовідносин про стягнення аліментів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (26.11.2018)
Дата надходження: 20.08.2018
Предмет позову: стягнення аліментів на період навчання
Учасники справи:
головуючий суддя:
ШУЛЬГА ОКСАНА МИКОЛАЇВНА
суддя-доповідач:
ШУЛЬГА ОКСАНА МИКОЛАЇВНА
відповідач:
Шаблевський Святослав Олександрович
позивач:
Шаблевська Тетяна Святославівна
стягувач (заінтересована особа):
ДСА України