2-а/134/15/2018
Справа № 134/1046/18
Іменем України
16 жовтня 2018 року Крижопільський районний суд
Вінницької області
в складі: головуючого - судді: Зарічанського В.Г.
з участю секретаря: Балух О.В.
розглянувши в підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт. Крижопіль адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до першого заступника начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області ОСОБА_2 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та закриття провадження у справі,
Позивач звернулася до суду з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення № 532 від 24 липня 2018 року та закриття провадження у справі.
В обґрунтування своїх вимог посилалася на те, що постановою Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області № 532 від 24 липня 2018 року її притягнуто до адміністративної відповідальності у виді штрафу в сумі 680 грн. за вчинення адмінправопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 165-1 КУпАП, п. 4 ч. 2 ст. 6 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Позивач вважає дану постанову протиправною, оскільки винесена з порушенням норм чинного законодавства.
У період з 28.08.2017 року по 28.03.2018 року вона перебувала на обліку в Могилів-Подільській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області (Крижопільське відділення) як фізична особа-підприємець.
28.03.2018 року підприємницьку діяльність припинено та її знято з обліку.
21.06.2018 року посадовими особами ДФС проведено перевірку та було складено акт позапланової документальної перевірки, а 06.07.2018 року відносно неї було складено протокол про адмінправопорушення за ч. 1 ст. 165-1 КУпАП.
Протокол про адмінправопорушення позивач отримала тільки 11 липня 2018 року, а оскаржувану постанову поштовим відправленням 31 липня 2018 року. При цьому, про розгляд справи про адмінправопорушення її повідомлено не було.
Згідно Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435, фізичні-особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звіт (форму № Д5) подають один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом (п. 2 розд. ІІІ Порядку).
Таким чином, термін подання звіту за 2017 рік - 09 лютого 2018 року. 09 лютого 2018 року позивачем було подано звіт в електронній формі до Могилів-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області (Крижопільське відділення), що підтверджується квитанціями № 1 і № 2 про подання та прийняття звіту.
Оскільки, оскаржувана постанова була винесена 24 липня 2018 року, тому строк притягнення її до відповідальності, визначений ст. 38 КУпАП пройшов.
Позивач до суду надіслала заяву, в якій позов підтримала, просила його задовольнити, справу розглянути в її відсутність.
Представник відповідача в судове засідання не з'явилася, 06 вересня 2018 року до Крижопільського районного суду надійшов відзив (а.с. 30, 31), в якому представник відповідача ОСОБА_3 просила суд в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити в повному обсязі з тих підстав, що постанова № 532 про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 680 грн. є законною та винесена згідно норм чинного законодавства та не підлягає скасуванню.
Аналізуючи встановлене по справі, суд вважає позов підлягаючим задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що постановою Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області № 532 від 24 липня 2018 року позивача ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності у виді штрафу в сумі 680 грн. за вчинення адмінправопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 165-1 КУпАП, п. 4 ч. 2 ст. 6 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (а.с. 8).
Так, в період з 28.08.2017 року по 28.03.2018 року ОСОБА_1 перебувала на обліку в Могилів-Подільській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області (Крижопільське відділення) як фізична особа-підприємець, що підтверджується відомостями у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на сайті Міністерства юстиції України (а.с. 10-12).
21.06.2018 року посадовими особами ДФС проведено перевірку та було складено акт позапланової документальної перевірки (а.с. 32-37).
06.07.2018 року відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адмінправопорушення за ч. 1 ст. 165-1 КУпАП (а.с. 9).
Згідно п. 2 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435, ОСОБА_1 мала подати звіт за 2017 рік в термін до 10 лютого 2018 року. 09 лютого 2018 року позивачем було подано звіт в електронній формі до Могилів-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області (Крижопільське відділення), що підтверджується квитанціями № 1 і № 2 про подання та прийняття звіту (а.с. 13, 14).
Відповідно до ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення.
Оскільки, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не є триваючим правопорушенням, а оскаржувана постанова № 532 була винесена 24 липня 2018 року, тому суд вважає, що строк притягнення до відповідальності, визначений ст. 38 КУпАП, пройшов.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Відповідач не надав суду доказів, які б спростовували доводи позивача про відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 77, 90, 242-246, 250, 293-295 КАС України, суд -
Позов задовольнити.
Постанову Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області № 532 від 24 липня 2018 року скасувати, провадження у справі закрити.
Апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня отримання копії рішення до Сьомого апеляційного адміністративного суду.
Суддя: