про відкриття провадження у адміністративній справі
м. Вінниця
19 жовтня 2018 р. Справа № 0240/3715/18-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Дмитришена Руслана Миколаївна, розглянувши матеріали:
за позовом: ОСОБА_1 (зареєстрований в якості тимчасово переміщеної особи за адресою: АДРЕСА_1)
до: Управління Пенсійного фонду України у місті Вінниця (21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7)
про: визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (зареєстрований в якості тимчасово переміщеної особи за адресою: АДРЕСА_1) до Управління Пенсійного фонду України у місті Вінниця (21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії .
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що є тимчасово переміщеною особою та зареєстрований в місті Вінниці. В зв'язку із чим, в подальшому звернувся до відповідача про продовження отримання пенсійних виплат.
Однак, відповідач з січня 2018 року припинив виплати пенсії, в зв'язку із чим позивач звернувся до суду із вказаним адміністративним позовом.
Відповідно до статті 168 Кодексу адміністративного судочинства України, позов пред'являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами вважаю, що вона підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства в порядку загального позовного провадження, підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду, відповідає вимогам, передбаченим статтею 160, 161 КАС України, що є підставою для відкриття провадження у справі.
Разом із матеріалами адміністративного позову позивачем подано клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке мотивовано тим, що ОСОБА_1 не отримує пенсію, яка є єдиним фінансовим джерелом, а тому не має можливості сплатити судовий збір при зверненні до суду.
Враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов, якщо предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю. (ст. 8 Закону України "Про судовий збір")
На підставі викладеного доходжу висновку про наявність підстав для звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору та відкриття провадження у справі.
Також, позивач клопоче розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження. Однак, враховуючи характер спірних правовідносин та необхідність витребування додаткових доказів, розгляд адміністративної справи слід здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Керуючись статтями 171, 248, 256 КАС України, -
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 (зареєстрований в якості тимчасово переміщеної особи за адресою: АДРЕСА_1) до Управління Пенсійного фонду України у місті Вінниця (21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
2. Розгляд справи здійснюватиметься за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання на 06 листопада 2018 р. о 15:30 год. в залі судового засідання № 4 Вінницького окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Брацлавська, 14.
Зобов'язати сторони та інших осіб, які беруть участь у справі, забезпечити явку в засідання представників сторін з визначеними ст. 59 КАС України доказами про повноваження, та з документами, що посвідчують особу.
4. Роз'яснити відповідачу, що відповідно до статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.
5. Зобов'язати відповідача подати до суду відзив на позовну заяву у порядку передбаченому ст.162 КАС України, а саме у 15 - денний термін з дня отримання ухвали про відкриття провадження, з поясненнями по суті заявлених вимог, у тому числі документів, що підтверджують надіслання копії відзиву та доданих до нього документів позивачу, докази в підтвердження перебування на обліку ОСОБА_1 в управлінні Пенсійного фонду у місті Вінниця, відомості щодо припинення здійснення пенсійних виплат позивачу, а також, у разі надходження відповіді на відзив, подати свої заперечення на дану відповідь у 5 - денний термін з дня отримання відповіді на відзив.
6. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив у 5 - денний термін з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів, у разі такої потреби. Копія відповіді на відзив, одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
7. Учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".
8. У разі невиконання вимог ухвали суду повідомити суд про причини такого невиконання.
9. Попередити відповідача про те, що згідно частини першої статті 149 КАС України, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках:
- невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу;
- зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству;
- неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб'єктом владних повноважень.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, лише у випадку її постановлення з порушення правил підсудності.
Суддя Дмитришена Руслана Миколаївна