Ухвала від 18.10.2018 по справі 1540/3626/18

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

18 жовтня 2018 р.м.ОдесаСправа № 1540/3626/18

Категорія: 6.1 Головуючий в 1 інстанції: Єфіменко К. С.

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Судді-доповідача - Осіпова Ю.В.,

суддів - Бойка А.В., Шевчук О.А.,

розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 31 серпня 2018 року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Град Інвест Плюс» до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 31 серпня 2018 року адміністративний позов ТОВ «Град Інвест Плюс» задоволено повністю. Визнано протиправними дії Департаменту ДАБІ в Одеській області щодо відмови ТОВ «Град Інвест Плюс» у наданні дозволу на будівництво багатоквартирних 4-х поверхових трьох секційних житлових будинків за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, Авангардіська селищна рада, масив №10 діл.179/2, 180/1, 180/2, 181/1, 181/2, 182/1, 182/2, 183/1, 183/2. Зобов'язано Департамент ДАБІ в Одеській області надати та зареєструвати ТОВ «Град Інвест Плюс» дозвіл на будівництво багатоквартирних 4-х поверхових трьох секційних житлових будинків за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, Авангардіська селищна рада, масив №10 діл.179/2, 180/1, 180/2, 181/1, 181/2, 182/1, 182/2, 183/1, 183/2.

Не погоджуючись з зазначеним рішенням суду 1-ї інстанції представник Департаменту ДАБІ в Одеській області 13.09.2018 року подав апеляційну скаргу.

Ухвалою судді Одеського апеляційного адміністративного суду (Косцова І.П.) від 25.09.2018 року зазначена апеляційна скарга була залишена без руху у зв'язку з тим, що по справі не сплачено судовий збір (державне мито) за її подачу. Апелянту надано 5-тиденний строк з моменту отримання копії ухвали від 25.09.2018р. для усунення зазначених у ній недоліків.

Вказану ухвалу від 25.09.2018 року апелянтом було отримано 27.09.2018р., що підтверджується наявною в матеріалах справи розпискою (а.с. 139).

Разом з тим, на виконання вимог указу Президента України №455/2017 від 29.12.2017 року було ліквідовано Одеський апеляційний адміністративний суд та утворено П'ятий апеляційний адміністративний суд та, за результатами автоматичного розподілу, дану справу 16.10.2018 року передано судді П'ятого апеляційного адміністративного суду Осіпову Ю.В.

02.10.2018 року Департаментом ДАБІ в Одеській області до суду апеляційної інстанції повторно було подано клопотання про відстрочення сплати судового збору у зв'язку з відсутністю коштів, які не передбачені бюджетом.

Відповідно до ч.1 ст.133 КАС України та ч.1,2 ст.8 ЗУ «Про судовий збір», суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Однак, відсутність коштів у державного органу не є достатньою та беззаперечною підставою для звільнення його від виконання обов'язку щодо сплати судового збору.

До того ж, відповідно до ч.1 ст.133 КАС України, звільнення від сплати чи відстрочення стороні сплату судового збору є правом, а не обов'язком суду.

Також, згідно з п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015р. №484-VІІІ зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

Крім того, постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011р. №3674-VI «Про судовий збір» від 23.01.2015р. №2 судам роз'яснено, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.

За таких обставин, клопотання апелянта не підлягає задоволенню, а тому, відповідно до вимог, ч.4 ст.169 та ч.2 ст.298 КАС України, апеляційна скарга повертається особі, що її подала якщо цією особою не усунуто недоліків, залишеної без руху апеляційної скарги.

Таким чином, оскільки апелянтом, як у встановлений ухвалою суду від 25.09.2018 року строк (т.б. до 02.10.2018 року) так і до цього часу, т.б. станом на 18.010.2018 року, не виконано вимоги ухвали судді Одеського апеляційного адміністративного суду від 25.09.2018 року і не сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що на даний час є усі законні підстави для повернення вказаної апеляційної скарги апелянту.

Керуючись ст.ст. 169, 298, 325, 329 КАС України, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області - відмовити.

Апеляційну скаргу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області - повернути апелянту.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її підписання, але може бути оскаржена до Верховного Суду протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя-доповідач: Ю.В. Осіпов

Судді: А.В. Бойко

О.А. Шевчук