Ухвала від 05.10.2018 по справі 280/4141/18

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

05 жовтня 2018 року Справа № 280/4141/18 м.Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Прасов О.О., розглянувши у м.Запоріжжі матеріали адміністративного позову

Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (Запорізька область, м.Приморськ, вул.Совєтська, буд.68; ІПН НОМЕР_1)

до Головного управління Держпраці у Запорізькій області (69032, м.Запоріжжя, вул.Північне шосе, буд.25; код ЄДРПОУ 39833546)

про скасування протоколу, постанови, припису,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі - позивач) до Головного управління Держпраці у Запорізькій області (надалі - відповідач), в якому позивач просить суд скасувати: протокол про адміністративне правопорушення №ЗП/1690/579/АВ/П/ПТ від 31.08.2018; постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ЗП/1690/579/АВ/П/ПТ від 29.09.2018; припису про усунення виявлених правопорушень №ЗП/1690/579/АВ/П від 31.08.2018.

Адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених ст.ст.160, 161 КАС України, з огляду на наступне.

Позивачем всупереч вимог п.2, п.4, п.5, п.8 ч.5 ст.160, ч.4 ст.161 КАС України у позові не зазначено поштового індексу, адреси електронної пошти, відомих номерів засобів зв'язку позивача, вірної назви припису №ЗП/1690/579/АВ/П від 31.08.2018, що оскаржується. Позивачем не надано до суду доказів того, що протокол про адміністративне правопорушення №ЗП/1690/579/АВ/П/ПТ від 31.08.2018 є рішенням (нормативно-правовим актом чи індивідуальним актом) у розумінні ст.19 КАС України. До позову не додано доказів стосовно працевлаштування всіх громадян, зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення №ЗП/1690/579/АВ/П/ПТ від 31.08.2018. Всупереч приписів ст.55 КАС України до позову не додано доказів здійснення представництва позивача саме тією особою, яка підписала позов.

У позові заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру та одну вимогу майнового характеру.

Як зазначено у ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано: суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Також, відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду позову майнового характеру фізичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» установлено з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 1762 грн. 00 коп.

Як передбачено абз.1, 2 ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Всупереч вимог ч.3 ст.161 КАС України позивачем до позову не додано доказів сплати до відповідного бюджету судового збору у розмірі ставки, встановленої ст.4 Закону України «Про судовий збір», за дві позовні вимоги немайнового характеру (3524 грн. 00 коп.), та позовну вимогу майнового характеру - 704 грн. 80 коп.

Отже, позивачем не додано доказів сплати судового збору, як цього вимагає ч.3 ст.161 КАС України.

Відповідно до ч.1-ч.2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

За таких обставин позов підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Недоліки позову можуть бути усунені шляхом подання до суду: позовної заяви з урахуванням викладених у позові недоліків, її копій відповідно до кількості відповідачів (третіх осіб); доказів стосовно працевлаштування всіх громадян, зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення №ЗП/1690/579/АВ/П/ПТ від 31.08.2018; доказів здійснення представництва позивача саме тією особою, яка підписала позов; доказів сплати судового збору у розмірі ставки, встановленої ст.4 Закону України «Про судовий збір» за дві позовні вимоги немайнового характеру у сумі 3524 грн. 00 коп. та позовну вимогу майнового характеру у сумі 704 грн. 80 коп.

Керуючись ст.ст.160, 161, 169, 241, 243, 248 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

Залишити без руху позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці у Запорізькій області про скасування протоколу, постанови, припису.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви строком 10 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки позову можуть бути усунені шляхом подання до суду: позовної заяви з урахуванням викладених у позові недоліків, її копій відповідно до кількості відповідачів (третіх осіб); доказів стосовно працевлаштування всіх громадян, зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення №ЗП/1690/579/АВ/П/ПТ від 31.08.2018; доказів здійснення представництва позивача саме тією особою, яка підписала позов; доказів сплати судового збору у розмірі ставки, встановленої ст.4 Закону України «Про судовий збір» за дві позовні вимоги немайнового характеру у сумі 3524 грн. 00 коп. та позовну вимогу майнового характеру у сумі 704 грн. 80 коп.

Реквізити для сплати судового збору: «Отримувач коштів - УК у Дніпр.р-ні м.Зап./Дніпр./22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38025423; Банк отримувача - Казначейство Ураїни (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) - 899998; Рахунок отримувача - 34310206084010; Код класифікації доходів бюджету - 22030101; Призначення платежу - *; 101; ___ (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ___ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Запорізький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа)».

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя О.О. Прасов