25 вересня 2018 року Справа № 0440/7166/18
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Прудник Сергій Володимирович, розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до інспектора поліції управління патрульної поліції у Дніпропетровській області ОСОБА_2 про визнання дій протиправними, визнання протиправної та скасування постанови,-
24 вересня 2018 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до інспектора поліції управління патрульної поліції у Дніпропетровській області ОСОБА_2 з вимогами:
- визнати дії інспектора поліції управління патрульної поліції у Дніпропетровській області ОСОБА_2 при складанні постанови про накладання адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення серії ЕАВ № 618659 від 24.09.2018 року протиправними;
- визнати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення серії ЕАВ № 618659 від 24.09.2018 року протиправною та скасувати її.
Так, відповідно до пункту 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, у тому числі, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до вимог статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам, як адміністративним судам, підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничих виборчих комісій, дільничих комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Судом встановлено, що предметом спору у даній справі є рішення - постанова про накладення адміністративного стягнення,та дії суб'єкта владних повноважень по складенню такої постанови.
Отже, оскільки даний позов подано з приводу рішення та дій суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності, вказана справа підсудна місцевому загальному суду, як адміністративному суду.
Судом встановлено, що місце реєстрації ОСОБА_1 є АДРЕСА_1 (Чечелівський район м.Дніпра).
Відповідно до вимог статті 318 Кодексу адміністративного судочинства України, прийняте судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статті 20, 22, 25-28 цього Кодексу є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Згідно пункту 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа підлягає передачі на розгляд до Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська за місцем проживання позивача.
Відповідно до частини 1 статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Керуючись статтями 29, 30, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до інспектора поліції управління патрульної поліції у Дніпропетровській області ОСОБА_2 про визнання дій протиправними, визнання протиправної та скасування постанови - передати на розгляд до Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд, відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_3