Справа № 2240/2637/18
08 жовтня 2018 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Гнап Д.Д. розглянувши клопотання Головного управління ДФС у Хмельницькій області про повернення судового збору в адміністративній справі за позовом Головного управління ДФС у Хмельницькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
04.10.2018 до суду надійшло клопотання Головного управління ДФС у Хмельницькій області про повернення судового збору.
В обґрунтування клопотання зазначено, що відповідно до пункту 4 статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду.
Розглянувши клопотання про повернення судового збору суд зазначає та враховує наступне.
Головне управління ДФС у Хмельницькій області звернулось до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 06.08.2018 відкрито провадження в даній справі.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 18.09.2018 у справі №2240/2637/18 залишено без розгляду позовну заяву Головного управління ДФС у Хмельницькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу.
Зі змісту зазначеної ухвали слідує, що підставою для залишення позовної заяви без розгляду є пункт 5 частини 1 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме надходження заяви позивача про залишення позову без розгляду.
Частинами 1-2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).
Оскільки позовну заяву Головного управління ДФС у Хмельницькій області залишено без розгляду за його заявою, відсутні підстави для повернення судового збору.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до частини 6 статті 143 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку постановлення ухвали про закриття провадження у справі, залишення позову без розгляду або ухвалення рішення про задоволення позову у зв'язку з його визнанням суд вирішує питання про розподіл судових витрат не пізніше десяти днів з дня ухвалення відповідного судового рішення, за умови подання учасником справи відповідної заяви і доказів, які підтверджують розмір судових витрат.
Керуючись статтями 143, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні клопотання Головного управління ДФС у Хмельницькій області про повернення судового збору в адміністративній справі №822/677/18 - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Головуючий суддя Д.Д. Гнап