справа№1340/3933/18
08 жовтня 2018 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Карп'як О.О.,
секретар судового засідання Лубоцька Н.І.,
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - Калинець Х.Р.,
представника третьої особи - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Франківського відділу державної виконавчої служби м. Львова Головного територіального управління юстиції у Львівській області за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Головного управління Держпраці у Львівській області про визнання протиправними та скасування постанов, -
встановив:
30.08.2018 року на розгляд Львівського кружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_4 до франківського відділу державної виконавчої служби м. Львова Головного територіального управління юстиції у Львівській області за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Головного управління Держпраці у Львівській області, у якій позивач просить:
- визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця Франківського відділу державної виконавчої служби міста Львова Головного територіального управління юстиції у Львівській області Калинець Христини Романівни від 11.06.2018 року про відкриття виконавчого провадження №56565035 за постановою №13/01/127/2406-494 від 07.11.2017 року;
- визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця Франківського відділу державної виконавчої служби міста Львова Головного територіального управління юстиції у Львівській області Калинець Христини Романівни від 11.06.2018 року про арешт майна боржника, винесену в межах виконавчого провадження №56565035.
Відповідно до ст.249 КАС України, суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону. В окремій ухвалі суд має зазначити закон чи інший нормативно-правовий акт (у тому числі його статтю, пункт тощо), вимоги яких порушено, і в чому саме полягає порушення. З метою забезпечення виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, суд встановлює у ній строк для надання відповіді залежно від змісту вказівок та терміну, необхідного для їх виконання. Окрему ухвалу може бути винесено судом першої інстанції, судами апеляційної чи касаційної інстанцій. Окрема ухвала може бути оскаржена особами, яких вона стосується.
Судом під час розгляду адміністративної справи №1340/3933/18 встановлено наступне.
Згідно наявних в матеріалах справи доказів, зокрема заяви (а.с.25) від 12.12.2017 року №12637/2/11-29, копії з журналу вихідної кореспонденції за 12.12.2017 року, копії реєстру згрупованих поштових відправлень та квитанції ЛД ПАТ «Укрпошта» від 13.12.2017 року, копії листа Франківського ВДВС міста Львова ГТУЮ у Львівській області від 04.10.2018 року №23127, копії поштового конверту №7900819020686, даних з офіційного сайту Укрпошта щодо відстеження поштового відправлення, судом встановлено, що третя особа Головне управління Держпраці у Львівській області скерувало до Франківського ВДВС міста Львова ГТУЮ у Львівській області заяву про прийняття для примусового виконання постанови про накладення штрафу від 07.11.2017 року №13/01/127/2406-494 на ФОП ОСОБА_4 у розмірі 32000 грн. - 13.12.2017 року, а отримана уповноваженою особою Франківського ВДВС міста Львова ГТУЮ у Львівській області - 15.12.2017 року.
Реєстрація такої заяви здійснена працівниками Франківського ВДВС міста Львова ГТУЮ у Львівській області в журналі вхідної кореспонденції - за вх.№3135 07.06.2018 року.
Відповідно до ст.8 Закону України "Про виконавче провадження", реєстрація виконавчих документів, документів виконавчого провадження, фіксування виконавчих дій здійснюється в автоматизованій системі виконавчого провадження, порядок функціонування якої визначається Міністерством юстиції України. Вільний та безоплатний доступ до інформації автоматизованої системи виконавчого провадження забезпечує Міністерство юстиції України у мережі Інтернет на своєму офіційному веб-сайті з можливістю перегляду, пошуку, копіювання та роздрукування інформації, на основі поширених веб-оглядачів та редакторів, без необхідності застосування спеціально створених для цього технологічних та програмних засобів, без обмежень та цілодобово. Інформація повинна містити відомості про час її розміщення.
Автоматизованою системою виконавчого провадження забезпечується: 1) об'єктивний та неупереджений розподіл виконавчих документів між державними виконавцями; 2) надання сторонам виконавчого провадження інформації про виконавче провадження; 3) виготовлення документів виконавчого провадження; 4) централізоване зберігання документів виконавчого провадження; 5) централізоване зберігання інформації про рахунки органів державної виконавчої служби та приватних виконавців, відкриті для цілей виконавчого провадження; 6) підготовка статистичних даних; 7) реєстрація вхідної і вихідної кореспонденції та етапів її проходження; 8) передача документів виконавчого провадження до електронного архіву; 9) формування Єдиного реєстру боржників. Несанкціоноване втручання у роботу автоматизованої системи виконавчого провадження тягне за собою відповідальність, установлену законом.
Відповідно до ч.5. ст.26 Закону України "Про виконавче провадження", виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до Наказу МЮ України, від 05.08.2016, № 2432/5 "Про затвердження Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження", вхідна кореспонденція, в тому числі виконавчі документи, приймається й опрацьовується відповідальною особою (приватним виконавцем або його помічником) і реєструється у Системі в день її надходження. У разі наявності технічних підстав, що унеможливлюють роботу Системи, реєстрація вхідної кореспонденції здійснюється невідкладно після відновлення функціонування Системи. Дата реєстрації та вхідний номер документа, що є номером за порядком у відповідному році, формуються Системою автоматично. Кожному виконавчому провадженню надається єдиний унікальний номер, який формується Системою За даними про зареєстрований документ Системою формуються журнал реєстрації загальної вхідної кореспонденції, журнал реєстрації документів про відкриття виконавчого провадження, журнал обліку виконавчих проваджень. На кожний зареєстрований виконавчий документ у Системі формується обкладинка виконавчого провадження.
Керівник органу державної виконавчої служби за допомогою Системи здійснює контроль за: дотриманням строків внесення виконавчих документів відповідальною особою до Системи; законністю, своєчасністю та повнотою вчинених державними виконавцями виконавчих дій та винесених процесуальних рішень; своєчасністю та повнотою внесення до Системи відомостей про вчинені виконавчі дії.
Постанови керівника органу державної виконавчої служби, винесені за результатами здійснення контролю за рішеннями, діями державного виконавця, а також при виправленні граматичних чи арифметичних помилок, та постанови керівника органу державної виконавчої служби вищого рівня виготовляються за допомогою Системи.
Дані Системи використовуються керівником органу державної виконавчої служби при вирішенні питання про виплату винагороди державному виконавцю.
Оскільки службовими особами Франківського ВДВС м. Львів ГТ УЮ у Львівській області зареєстрокано заяву ГУ Денжпраці у Львівській обласі від 12.12.2017 року №12637/2/11-29, аж 07.06.2018 року, хоч така ними отримана через уповноважену особу 15.12.2017 року, відтак відповідачем порушено ст.8 Закону України "Про виконавче провадження" та Наказу МЮ України, від 05.08.2016 № 2432/5 "Про затвердження Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження", що в свою чергу призвело до порушення ст.26 такого Закону у зв"язку з несвоєчасним вирішенням питання про відкриття виконавчого провадження.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що оскільки встановлено порушення відповідачем вимог ст.8 Закону України "Про виконавче провадження", наявні підстави для винесення окремої ухвали, яку слід скерувати Головному територіальному управлінню юстиції у Львівській області для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
Керуючись ст.ст. 9, 72, 102, 103, 114, 117, 136, 236, 248, 249, 256, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Скерувати окрему ухвалу Головному територіальному управлінню юстиції у Львівській області для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
2. Повідомити Львівський окружний адміністративний суд про прийняте рішення за наслідками розгляду окремої ухвали протягом десяти днів з моменту набрання нею законної сили.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна