Справа № 209/3093/18
Провадження № 3/209/1005/18
25 вересня 2018 року суддя Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Байбара Г.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшла з Дніпровського відділу ДВС міста Кам'янське ГТУЮ у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 КУпАП
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
24.09.2018 року до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 40471686 від 07 вересня 2018 року, складений заступником начальника Дніпровського ВДВС м. Кам'янське ГТУЮ у Дніпропетровській області Кривеньким Є.В., про те, що при примусовому виконанні виконавчого листа № 208/6884 від 22.10.2013 року, виданого Дніпровським районним судом м. Дніпродзержинська про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_4 аліментів в розмірі 1/4 частини від усіх видів доходу, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, встановлено, ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачене ст. 183-1 КУпАП, яке полягає в тому, що сукупний розмір заборгованості зі сплати аліментів перевищує шість місяців.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього документи, суд вважає, що протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та підлягає поверненню для належного оформлення.
Згідно ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд відповідно до ст. 278 КУпАП серед інших питань має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Законом України № 2234-VIII від 07.12.2017 (в редакції Закону № 2475-VIII від 03.07.2018) Кодексу України про адміністративні правопорушення доповнено статтею 183-1, яка складається із трьох частин.
Згідно Прикінцевих положень Закону України № 2234-VIII від 07.12.2017 року, цей Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування (набрав чинності 06 лютого 2018 року).
Відповідно до ч. 1 ст. 183-1 КУпАП несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення, заступник начальника Дніпровського ВДВС вважає, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст. 183-1 КУпАП, оскільки він має заборгованість по аліментам, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.
Проте, у протоколі не зазначено, за якою саме частиною статті 183-1 КУпАП ОСОБА_2 повинний бути притягнутий до адміністративної відповідальності.
Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено суть адміністративного правопорушення, а саме: не зазначено сукупний розмір заборгованості по аліментам станом на 07 вересня 2018 року від дня набрання чинності Законом України № 2234-VIII від 07.12.2017 року (06 лютого 2018 року), суму сплачених аліментів за цей період часу та суму заборгованості по сплаті аліментів за цей період часу, яка повинна перевищувати суму відповідних платежів (платежів по аліментам) за шість місяців.
Згідно ст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків у протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що проводить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному органу, що порушив провадження в адміністративній справі, на дооформлення.
Керуючись статтями 256, 278 КУпАП,
Повернути до Дніпровського відділу державної виконавчої служби м. Кам'янське Головного територіального управління юстиції в Дніпропетровській області для належного оформлення протокол з доданими до нього документами про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 КУпАП ОСОБА_2.
Суддя Г.А. Байбара.